Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gadżety, które zmieniły nasze życie od 2000 roku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gadżety, które zmieniły nasze życie od 2000 roku"— Zapis prezentacji:

1 Gadżety, które zmieniły nasze życie od 2000 roku
Opracował: Dawid Zubel kl III b

2 Przenośne pamięci na USB
Pendrive jest urządzeniem przenośnym typu Plug&Play - do komputera dołączany jest najczęściej bezpośrednio przez złącze USB, więc nie wymaga dodatkowych akcesoriów jak stacja dokująca czy dodatkowy napęd komputerowy. Szybkość uzależniona od wersji USB (1.1, 2.0 lub od 2010 roku 3.0) oraz od szybkości zastosowanej pamięci Flash. Obecne rozmiary nowoczesnych urządzeń zwanych seriami "mini" nie przekraczają podwojonej wielkości złącza USB.

3 Telefony typu smarthpone
Przeznaczony jest dla biznesmenów, ludzi pracujących w ciągłym pośpiechu poza biurem, dla których stały dostęp do poczty elektronicznej jest niezbędny. System operacyjny Windows Mobile zapewnia dostęp do MS Outlook, MSN Messenger, a funkcja MS Direct Push ułatwia błyskawiczne wysyłanie i odbieranie i przez całą dobę. 

4 Czytniki ebook’ów Urządzenia pozwalające na wyświetlanie książek elektronicznych posiadają wszystkie zalety mediów drukowanych, przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Dzięki zastosowaniu elektronicznego czytnika możliwe jest również zapisanie oraz odczytanie dokumentu firmowego z notebooka lub komputera.

5 Urządzenia do nawigacji
GPS jest to urządzenie do nawigacji satelitarnej nie różni się wyglądem od innych niewielkich urządzeń cyfrowych z ekranem dotykowym. Wnętrze odbiornika zawiera jednak wiele nowoczesnych podzespołów elektronicznych, które umożliwiają odbieranie sygnałów z satelitów orbitujących tysiące kilometrów nad ziemią oraz obliczanie dokładnego położenia i prędkości przemieszczania się użytkownika.

6 Przenośne odtwarzacze audio
Przenośne urządzenie służące do katalogowania i odsłuchiwania plików dźwiękowych.

7 Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth
Te słuchawki bezprzewodowe są prawdziwie uniwersalne. Obsługują je telewizory, odtwarzacze Blu-ray, telefony i odtwarzacze MP3.

8 Transmitery FM Niewielkie urządzenia pozwalające na transmisję fal dźwiękowych bez użycia kabli pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Pozwala na komunikacje bezprzewodową pomiędzy odtwarzaczem MP3 a wieżą audio, daje możliwość,aby wszyscy w samochodzie słuchali w radio ulubionych utworów MP3 z odtwarzacza MP3 lub z pamięci Pendrive. 

9 Słuchawki z systemem typu noise-cancelling
Zaawansowana redukcja szumów poprawia jakość słuchania muzyki podczas podróży, w pracy oraz w domu. Wbudowany pilot i mikrofon umożliwiają łatwe sterowanie oraz odbieranie połączeń telefonicznych.  Możesz używać tych słuchawek nie tylko w celu słuchania muzyki, ale aby odciąć się od hałasu otoczenia - i zrelaksować - za jednym wciśnięciem 

10 Miniaturowe kamery video
Tę bardzo cienką i lekką kamerę wideo o wymiarach karty kredytowej można zabrać wszędzie Zabieraj ja wszędzie tam, gdzie jesteś, aby uwiecznić wartościowe chwile. Dzięki opływowym kształtom świetnie mieści się w kieszeni lub w torebce

11 Osprzęt sieciowy wi-fi
Umożliwia do bezprzewodowego dostępu do Internetu Obszary, gdzie można uzyskać dostęp do Wi-Fi nazywa się hotspotami. Sieci Wi-Fi stają się coraz popularniejsze zarówno w Polsce jak i na świecie. Istnieją miasta gdzie dostęp do tego typu sieci jest całkowicie bezpłatny, a co za tym idzie darmowy dostęp do Internetu.

12 Modemy 3G w komputerach przenośnych
Jest to nieoceniony dodatek, który pozwala na dostęp do Internetu w niemal każdym miejscu na świecie. Duplikujemy swoją kartę SIM bądź kupujemy nową montujemy w odpowiednim slocie w komputerze i po skonfigurowaniu połączenia modemowego mamy łączność ze światem nawet na plaży. Możliwa jest też rozmowa telefoniczna za pomocą komputera, co w specyficznych sytuacjach jest wygodniejsze niż rozmowa przez tradycyjny telefon komórkowy.

13 Nowej generacji konsole do gier
Dotykowy tylny wyświetlacz , wysoka jakość wyświetlanych obrazów , dużo  ciekawych dodatków które urozmaicają grę i dalekie podróże. Specjalne przystawki umożliwiają nam kontrolowanie gier za pomocą ruchów ciała  itd

14 Urządzenia do archiwizacji DVR/PVR
DVR/PVR -jest elektronicznym urządzeniem powszechnego użytku służącym do nagrywania programów telewizyjnych na dysk twardy w formacie cyfrowym.

15 Systemy nagłośnienia multi-room
Kompleksowe systemy nagłośnienia wnętrz (np. domów, mieszkań). Polegają na połączeniu wszystkich pomieszczeń systemem przekaźników i kabli (stosowane także połączenia bezprzewodowe), w jeden system audio.

16 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Gadżety, które zmieniły nasze życie od 2000 roku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google