Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hip-Hop Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest ;).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hip-Hop Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest ;)."— Zapis prezentacji:

1 Hip-Hop Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest ;)

2 HIP - HOP Hip-hop – Jest to ruch kulturowy i gatunek muzyczny powstały w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych we wczesnych latach 70. XX wieku.

3 HIP-HOP Został zainicjowany przez Afro amerykanów i Latynosów. Od momentu powstania w nowojorskiej dzielnicy Bronix hip-hop rozprzestrzenił się na całym świecie

4 Graffiti Napisy lub symbole zamieszczane na ścianach i murach, zazwyczaj w sposób nielegalny. Dzieli się na malowanie "z ręki", a więc za pomocą samych farb oraz na malowanie z szablonów polegające na przykładaniu do ściany wcześniej wykonanych szablonów i pokrywaniu wolnych obszarów farbą.

5 Początki Graffiti Początki graffiti w dzisiejszym tego słowa znaczeniu sięgają lat XXw.

6 Dzieła Graffiti nie jest tylko wyrazem buntu, a grafficiarze umieszczają swoje dzieła na budynkach prywatnych firm czy punktów usługowych, tworząc w ten sposób specyficzną dla tych jednostek reklamę zewnętrzną.

7 Taniec Hip-Hop Taniec ten powstał w nowojorskich klubach tańczony wtedy jak i obecnie głównie do muzyki hip hop. Obecnie Hip Hop obejmuje wiele stylów, które cały czas się tworzą. Większość styli powstały z określonego powodu np. 50 to black polega głównie na pracy rąk, ponieważ styl ten powstał w więzieniach.

8 Taniec Hip-Hop Bocca "Czym jest taniec? Jeśli odpowiesz na to pytanie, stajesz się niewiarygodny. Ale tak czy inaczej spróbuję: taniec jest myśleniem za pomocą ciała. Czy istnieje potrzeba, żebyś myślał swoim ciałem? Nie w celu utrzymania się przy życiu, ale dla przeżycia. Istnieje tak wiele myśli, które tylko ciało jest w stanie odczuć. Inne rzeczy, jak np. pokój, mogą być ważniejsze od tańca. Ale później potrzeba tańca, żeby uroczyście świętować nastanie pokoju. Oraz żeby wypędzić demony wojny, jak to zrobił Niżyński.”

9 Muzyka Bez względu na wszelkie różnice, jedna rzecz pozostaje w hip hopie niezmienna - przywiązanie do swojej okolicy, swoich kumpli, swojego miasta. Dla nich zawsze znajdzie się miejsce na rapowych tekstach.

10 Ojczyzna Pomimo iż ojczyzną hip - hopu jest wschodnie wybrzeże USA, gatunek szybko rozprzestrzenił się na inne części kraju i świata.

11 Gatunki Hip hop soul # Hip house # Homo hop # Horrorcore # Hyphy
# Instrumental hip hop # Jazz-hop # Mafioso rap # Merenhouse # Miami bass # Neo soul # Nerdcore hip hop # New jack swing

12 Dissy Dissy- Jest to atak słowny kierowany w konkretną postać/artystę. Z dissem najczęściej można się spotkać podczas potyczek freestyle'owych.

13 Na czym polega diss Diss polega na wytknięciu negatywnych cech przeciwnika, naśladowaniu jego stylu lub na przekształcaniu fragmentów jego twórczości w sposób obnażający ich słabości.

14 Hardcore Psycho Rap W Polsce powstał styl Hardcore Psycho Rap. Zapoczątkował go nieistniejący już zespół Kaliber 44.

15 Najpopularniejsi Raperzy
Dziś jednymi z najpopularniejszych raperów są : Peja Pezet Młody M Małolat Onar Pyskaty

16 Beatbox Beatbox to sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, skreczy – za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony.

17 Technika Beatbox Technika, przez niektórych określana jako hip-hopowy odwrót od maszyn poprzez naśladowanie głosem rytmów i dźwięków inspirowana jest estetyką maszynistyczną

18 Sztuka Beatboxu Ważną częścią sztuki beatboksu jest naśladowanie gramofonowych skreczy (dźwięk powstający poprzez drapanie płyty winylowej igłą znajdującą się w gramofonie konsoli DJ-a.). Technikę tę rozwijał przede wszystkim Scratch z filadelfijskiej grupy hip-hopowej The Roots, a później członkowie francuskiej ekipy Saian Supa Crew.

19 Dj-ing Didżej lub DJ, dyskdżokej – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo, w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJe turntabliści posługują sie także skreczem.

20 DJ Podczas swoich występów prezentują utwory wraz z udziałem wokalistów lub z grą na instrumentach takich jak np. syntezator, saksofon. Podczas pracy DJ może być też wspomagany przez MC który utrzymuje kontakt z publicznością przez mikrofon.

21 Disc Jockey Pojęcie Disc Jockey zostało po raz pierwszy użyte w 1935 roku przez Waltera Winchella gdy opisywał Martina Blocka, pierwszego radiowca który w oczach społeczeństwa uzyskał status gwiazdy

22 KONIEC Wykonali: Marlena Piech IIa Przemysław Grobel IIa
Ilona Piskorska IIa


Pobierz ppt "Hip-Hop Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest ;)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google