Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PARK PRZY ULICY ZIELONEJ Park przy ulicy Zielonej jest to ostatnia ulica odchodząca od Zamkowej w kierunku południowym i łączy się z ulicą Moniuszki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PARK PRZY ULICY ZIELONEJ Park przy ulicy Zielonej jest to ostatnia ulica odchodząca od Zamkowej w kierunku południowym i łączy się z ulicą Moniuszki."— Zapis prezentacji:

1

2 PARK PRZY ULICY ZIELONEJ

3 Park przy ulicy Zielonej jest to ostatnia ulica odchodząca od Zamkowej w kierunku południowym i łączy się z ulicą Moniuszki

4 Ulica Zielona jest niewdzięczna do jazdy, gdyż nawierzchnia jest pokryta kocimi łbami. Dlatego też kierowcy wybierają ją tylko z konieczności.

5 Pabianiczanie ul. Zieloną kojarzą dziś głównie z postojem taksówek, który jest na samym jej początku oraz z niewielkim parkiem-skwerem pomiędzy Zieloną, a Pomorską gdzie piaskownica, górka saneczkowa i kilka ławek sprawiają że można tam pójść z dziećmi właściwie o każdej porze.

6 Po II wojnie światowej park stanowił małą enklawę zieleni przy ul. Zielonej z drewnianym barkiem przeznaczony na tzw. ogródek jordański dla dzieci i młodzieży.

7 W latach 60 ogródek działał prężnie, miał nawet swój młodzieżowy samorząd. Pod pedagogicznym nadzorem odbywały się zajęcia w czterech sekcjach : -fotograficznej -prac rękodzielniczych dla dziewcząt -sportową -modelarską

8 Zimą w baraku organizowane były: Zabawy choinkowe Zabawy karnawałowe Na co dzień gra w ping-ponga i zabawy na śniegu W wakacje ogródek zamieniał się w zieloną stanicę. Dzieciaki, które z różnych powodów nie mogły wyjechać na obóz harcerski, miały tu ich namiastkę - z namiotami, apelami, zbiórkami i pełną pozoracją prawdziwego obozowego życia. Zapewniali im to doświadczeni druhowie.

9 W latach 70. barak nazwano świetlicą dla młodzieży dojeżdżającej do pabianickich szkół.

10 1 września 1974 roku przekształcono ją na filię Młodzieżowego Domu kultury w Pabianicach (dziś znajduje się na ul. Pułaskiego)

11 Prezentacje przygotowały: Magdalena Kawczy ń ska i Angelika Dorada z kl. 3 B pod kierunkiem nauczycielki geografii pani Ewy Widz 2010


Pobierz ppt "PARK PRZY ULICY ZIELONEJ Park przy ulicy Zielonej jest to ostatnia ulica odchodząca od Zamkowej w kierunku południowym i łączy się z ulicą Moniuszki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google