Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

John Tucker Must Die.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "John Tucker Must Die."— Zapis prezentacji:

1 John Tucker Must Die

2 John Tucker Must Die Kate przyszła właśnie do nowej szkoły i ciężko jest jej się zaadaptować, jak zresztą za każdym razem, a przeprowadzki zdarzają się jej dość często… To jednak całkiem inna historia. W jej nowej szkole ma ona szansę wyjść z cienia zanim znowu się przeprowadzi. Wszystko to za sprawą Johna Tucker’a, który jest obiektem westchnień wszystkich dziewczyn w szkole. Jednak chodzić z nim może tylko… trójka dziewczyn. Gdy dziewczyny te dowiadują się, że ich chłopak ma na boku dwie inne dziewczyny zaczynają się o niego kłócić. Właśnie w tym momencie do akcji wkracza Kate, która godzi dziewczyny i pomaga im zorganizować zemstę na Johnie.

3 John Tucker Must Die Kiedy John i Kate rozmawiają na łodzi, szal na ramionach Kate zmienia swoje ułożenie między ujęciami. Film był kręcony w Vancouver (Kolumbia Brytyjska), w Kanadzie. Pod koniec filmu na przyjęciu Johna, dziewczyny pokazują widowni film, który nakręciły. Zawiera on ujęcia z randki na jachcie, której nie mogły sfilmować, ponieważ utknęły na małej łodzi z dala od niego. Kiedy Kate trzyma butelkę estrogenu, w przybliżeniu można zauważyć, że ma ją w lewej ręce. Jednak kiedy kamera ukazuje całe jej ciało, widoczne jest, że w prawej. Motto filmu brzmi: "Nie wkurzaj się. Wyrównaj rachunki" .

4 John Tucker Must Die reżyseria Betty Thomas scenariusz Jeff Lowell
aktorzy : Jesse Metcalfe: John Tucker Jon Cuthbert : Skip Patricia Drake : Trener Williams Dean Wray : Skip Julie Patzwald :Becky z 'rady studenckiej' Archie Hahn : Nauczyciel w stringach Steve Bacic : Skip Aaron Dudley : Skip

5 John Tucker Must Die Sophia Bush : Beth Amber Borycki :Jennifer
Emily Tennant : Dziewczyna #1 Ashanti : Heather Brittany Snow : Kate Arielle Kebbel : Carrie Heather McEwen: Dziewczyna Chelan Simmons : Kelnerka

6 Brittany Snow-Kate Jej rodzice nazywają się John i Cynthia Snow.
W 2004 roku ukończyła Gaither High School w Tampie na Florydzie. Ma przyrodnie rodzeństwo: brata i siostrę, którzy mieszkają w Ohio. Ma 163 cm wzrostu. Wystąpiła w reklamach dla: Busch Gardens i McDonald's. Wystąpiła w teledysku do utworu "The Phrase That Pays" zespołu "The Academy Is..." jako pięlegniarka.

7 Ashanti-Heather Na swoim debiutanckim albumie wszystkie 12 piosenek było jej autorstwa. Ma 160 cm wzrostu. Była pierwszą piosenkarką R&B, która dołączyła do wytwórni Murder Inc. Ashanti napisała książkę "Foolish/Unfoolish", o sobie i swoim życiu razem z mamą. Ma afroamerykańskie oraz chińskie i hiszpańskie korzenie.

8 Sophia Bush-Beth W 2000 roku została ukoronowana na "Pasadena Rose Queen" podczas corocznego Tournament of Roses Parade. Wraz z Hilarie Burton i Danneel Harris pozowała do magazynu "Maxim". Podczas swojego ślubu z Chad'em Michael'em Murray'em miała na sobie suknie znanej projektantki mody Very Wang. W wolnym czasie pracowała jako redaktorka dla Annenberg TV News - wiadomościach organizacji studenckiej. Zajeła 3 miejsce w rankingu "Femme Fatales" na 50 Najbardziej Seksownych Kobiet Roku 2004. Dopóki nie dostała roli Brooke Davis w serialu "Pogoda na miłość" (2003) przez 3 lata studiowała na University of Southern California (USC).

9 Arielle Kebbel-Carrie
Ma 173 cm wzrostu. Kidy miała 17 lat została "Miss Florydy Nastolatek".

10 Jesse Metcalfe-John Tucker
W 2005 roku magazyn "People" umieścił go na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata. Wystąpił w studenckich filmach "Jesus and Tequila" i "Phasmogoria" W latach uczęszczał na Uniewrsytet Nowojorski, ale go nie ukończył. Ma 180 cm wzrostu. Wystąpił w teledysku "Let Me Go" grupy 3 Doors Down. Jego narzeczoną była aktorka Taylor Anne Mountz.

11 Penn Badgley-Scott Tucker
Ma przyrodnią siostrę. Uczęszczał do Charles Wright Academy w Tacomie, w stanie Waszyngton.

12 John Tucker Must Die John Tucker jest przystojniakiem, który w swojej szkole nie ma sobie równych. Wykorzystuje tą sytuację jak tylko może i spotyka się z trzema dziewczynami jednocześnie. Pech chciał, że dowiadują się one o sobie i w ramach zemsty obmyślają perfidny plan. Do jego realizacji potrzebna im będzie ta czwarta...

13 John Tucker Must Die reżyseria: Betty Thomas scenariusz: Jeff Lowell
muzyka: Richard Gibbs zdjęcia: Anthony B. Richmond obsada: Ashanti (jako Heather), Jesse Metcalfe (jako John Tucker), Penn Badgley (jako Scott Tucker), Amber Borycki (jako Jennifer), Sophia Bush (jako Beth), Jeffrey Ballard (jako przystojniak), Fulvio Cecere (jako nauczyciel chemii), Stephen Chang (jako chiński rybak), Greg Cipes (jako głupek), Nicki Clyne (jako aktor) i inni w skrócie: Trzy byłe dziewczyny podrywacza Johna Tuckera postanawia się wspólnie na nim odegrać z. Potrzebna jest im w tym planie jeszcze jedna dziewczyna

14 O realizacji „John Tucker Must Die”
Pomysł na scenariusz filmu naszedł Jeffa Lowella w chwili, gdy sam zastanawiał się nad możliwościami miłosnej zemsty: "Doszedłem do wniosku, że syndrom porzuconych rodzi się w okresie dojrzewania - przyznaje Lowell - i zacząłem myśleć o mojej szkole średniej, gdzie był taki boss na campusie, za którym oglądały się wszystkie dziewczyny, nie wyłączając mojej. Po latach odkryłem, że nie miałem na to żadnego wpływu. Nie można określać siebie przez osoby, z którymi się spotykasz.

15 O realizacji „John Tucker Must Die”
Potem pomyślałem o tych najpopularniejszych dziewczynach w szkole, kim są i jak postępują - kontynuuje Lowell. - Pamiętam, że każda paczka miała swoją liderkę i - niezależnie od tego, co sobą ta grupa reprezentowała - była to zawsze najbardziej atrakcyjna dziewczyna w zespole. Nawet te najsprytniejsze oddawały przywództwo tym najładniejszej, choć nie zawsze na to zasługiwała". Mając to wszystko w pamięci Lowell zaczął pisać scenariusz, który ostatecznie przyjął kształt filmu "John Tucker musi odejść".

16 O realizacji „John Tucker Must Die”
Ostatecznie scenariusz Lowella trafił do rąk Boba Coopera, byłego szefa HBO i TriStar Pictures oraz byłego szefa produkcji DreamWorks, który obecnie kieruje Landscape Entertainment. "Kiedy przeczytałem ten tekst po raz pierwszy, pomyślałem: to jest to, jest świeży, zabawny i komediowy - opowiada Cooper. - Ale przede wszystkim ma bardzo nośny temat ze sporą dawką krytycyzmu. To opowieść o tym, że każdy w szkole średniej chciałby być kimś kim nie jest, aby tylko zostać zaakceptowanym przez otoczenie. A to, oczywiście, utrudnia poznanie swego ja. Trafiamy do niebezpiecznego kręgu".

17 O realizacji „John Tucker Must Die”
W ciągu dziewięciu miesięcy Cooper przedstawił scenariusz studiu 20th Century Fox, a studio dało projektowi "John Tucker musi odejść" zielone światło: "Dostrzeżono w nim materiał na duży, zabawny film" - stwierdza Cooper. Potrzebny był reżyser, który zrealizowałby tę wizję. Wybór padł na Betty Thomas, która reżyserowała tak istotne dla wytwórni filmy jak "Grunt to rodzinka", "Części intymne" i "Doktor Dolittle". "Betty miała bardzo specyficzną wizję filmu - wyjaśnia Cooper. - Chciała, by było to coś więcej niż przeciętna komedia młodzieżowa w stylu MTV. Chciała nadać filmowi "John Tucker musi odejść" szczególny wystrój, własną aurę i energię. Zawsze podziwiałem jej wyjątkowy talent komediowy i wiedziałem, że jej praca także teraz przyniesie efekty".

18 O realizacji „John Tucker Must Die”
Podobnie jak Coopera, Betty Thomas natychmiast wciągnął scenariusz. "Ta fabuła wydała mi się świeższa i prawdziwsza niż w większości komedii romantycznych - stwierdza reżyserka. - Poczułam, że nigdy wcześniej nie kręciłam takiego filmu jak ten: wkraczającego w świat romansu, próbującego pokazać, jak to oddziałuje i co to znaczy. Spodobał mi się pomysł ukazania ogółu gier towarzyszących zawieraniu znajomości - tych fałszywych jak i prawdziwych".

19 O realizacji „John Tucker Must Die”
Filmowcy dobrali utalentowany zespół aktorek do ról nastolatek, które zostały ofiarami campusowego łamacza serc Johna Tuckera. Wschodząca gwiazda Brittany Snow dostała rolę Kate - nowej dziewczyny w szkole, wynajętej, by dała posmakować własnej broni notorycznemu randkowiczowi Tuckerowi. Snow, która zostawiła dobre wrażenie zarówno po serialu "American Dreamers", jak i filmie "Pacyfikator", od początku była zaintrygowana rolą. "Niemal od razu zaczęłam się identyfikować z Kate - mówi aktorka. - Nigdy wcześniej nie czytałam scenariusza z rolą pisaną jak dla mnie. Poczułam, że to wielka szansa zagrać kogoś na straconej pozycji, choćby dlatego, że nieczęsto takie osoby grają role główne.

20 O realizacji „John Tucker Must Die”
Kate i ja mamy podobne doświadczenia - kontynuuje Snow. - Obie często się przeprowadzałyśmy i obie - jako wiecznie nowe - byłyśmy zbywane przez rówieśników. Identyfikuję się też z jej dziwactwami i z tym, jak jej nie dostrzegano w szkole. Nastolatki ze szkoły średniej nie mają po prostu czasu na postrzeganie ludzi, którzy choć trochę różnią się od wytyczonych wzorców". Aktora do roli szkolnego uwodziciela Johna Tuckera szukano ze szczególną starannością. Wybór padł na Jesse Metcalfe'a z serialu "Gotowe na wszystko". Mówi producent Bob Cooper: "Szukaliśmy aktora, który nie tylko pasowałby do roli, ale jeszcze nieźle grał w koszykówkę. Jesse spisał się na medal, nie tylko jako amant, ale także na boisku - nie potrzebował kaskadera".

21 O realizacji „John Tucker Must Die”
Z opinią Coopera zgadza się Betty Thomas: "Z Jesse mogliśmy się łatwo porozumieć. Owszem, jest przystojny, ujmujący, odprężony i świetnie zbudowany - to zalety szczególnie przydatne do tej roli - ale także daje ci ten szczególny komfort, jakbyś była jedyną osobą w pokoju. Na tym polega urok Johna Tuckera, to, co sprawia, że wszystkie dziewczyny chcą tylko jego. W pewnej chwili zorientowałam się, że Jesse nie miał nawet zdjęć próbnych, od razu wiedziałam, że to ten facet". A Jesse Metcalfe dodaje: "W szkole średniej wcale nie byłem Johnem Tuckerem. Byłem buntownikiem, który grał muzykę "alternatywną" i farbował włosy na różne kolory, sam sobie sterem i żeglarzem. Nie byłem nawet dość popularny, by należeć do jakiejś paczki. Miałem tylko jednego - za to prawdziwego - przyjaciela i trzymałem się na uboczu. Dlatego rola Tuckera dała mi taką frajdę - przez chwilę mogłem być krańcowo odmienny od siebie w tamtym czasie".

22 O realizacji „John Tucker Must Die”
Trzy młode aktorki obsadzono w rolach spiskujących uczennic, które decydują się na podjęcie akcji przeciwko trzykrotnemu uwodzicielowi Johnowi Tuckerowi. Arielle Kebbel, która ostatnio wystąpiła w filmie "Akwamaryna", miała zagrać ambitną Carrie. Kebbel określa swoją bohaterkę jako "ten typ dziewczyny, którą facet chciałby przedstawić rodzicom. Jest energiczna, sprytna i autentycznie inteligentna. Carrie ma także mnóstwo seksapilu i nie potrafi o tym zapomnieć!". Przebojowa piosenkarka Ashanti, która w zeszłym roku zadebiutowała w filmie "Trener", zagrała szefową szkolnych czirliderek Heather. "Jak na ironię, w szkole średniej byłam czirliderką i należałam do paczki, więc między mną i moją bohaterką jest kilka podobieństw - mówi Ashanti. - Z drugiej strony, stąpałam po ziemi mocniej niż Heather i miałam więcej pokory. No i nigdy na nikim nie szukałam zemsty!".

23 O realizacji „John Tucker Must Die”
Sophia Bush, która zagrała Brooke Davis w popularnym serialu "Pogoda na miłość", występuje jako Beth - ekscentryczna weganka i ekolożka. "Film przemawia do mnie na wielu poziomach - przyznaje Bush. - Podoba mi się sposób, w jaki opowiada o facetach, którzy zmieniają swoje zachowanie, aby być z kobietami, i jak kłamią, aby je przy sobie utrzymać. Scenariusz mówi też sporo o przyjaźni - o tym, że chłopcy przychodzą i odchodzą, a przyjaciele są na zawsze. To wspaniałe przesłanie i chciałam w nim uczestniczyć". Główną postacią dorosłą w filmie jest odjazdowa matka Kate, którą zagrała gwiazda kina i telewizji, Jenny McCarthy. "Zwykle grywałam takie zwariowane postacie z komedii, toteż propozycja zagrania matki z nastoletnią córką była dla mnie interesującą odmianą - mówi McCarthy. - Czekałam na taką możliwość, by pokazać ludziom, że mam nie tylko poczucie humoru, ale i serce".

24 O realizacji „John Tucker Must Die”
Podczas dokumentacji szczęśliwy traf zaważył o wyborze najważniejszego planu filmowego, Heritage Woods Secondary School, która stała się miejscem filmowej akcji. Ta nowiutka szkoła, mieszcząca się w zamożnej dzielnicy Port Moody, około 30 minut od centrum Vancouver, została wybudowana z myślą o przyszłości i zgodnie z obowiązującymi tu nowoczesnymi zasadami zagospodarowania terenu. Filmowcy nie mogli uwierzyć w swoje szczęście, kiedy trafili do tego nowoczesnego obiektu. "Ta szkoła miała wszystko, czego potrzebowaliśmy - przyznaje producent wykonawczy Marc S. Fischer. - Budynek umożliwiał realizację wszystkich ujęć, a do tego - ponieważ kręciliśmy latem, kiedy szkoła była pusta - mogliśmy zamienić jej aulę w atelier. Mieliśmy więc mini-studio na miejscu".

25 O realizacji „John Tucker Must Die”
Na terenie szkoły i przylegających do niej terenów można było wybudować 30 różnych planów filmowych - od biblioteki i pracowni fizyczno- chemicznej poprzez salę gimnastyczną, stołówkę, hall, szatnię aż po sypialnię Kate i sześć różnych pomieszczeń kuchennych. "Mogliśmy rozstawić sprzęt, przechowywać go w klasach i wracając następnego dnia po zdjęciach wszystko zastawaliśmy tam, gdzie pozostawiliśmy wieczorem - przyznaje Fischer. - To były idealne warunki pracy". "Betty Thomas szczególnie zależało na prawdopodobieństwie, więc użycie tak nowoczesnych zabudowań spełniało jej oczekiwania - mówi scenografka Marcia Hinds. - Tak dziś wyglądają nowoczesne szkoły średnie na amerykańskich przedmieściach. Nie ma tam czerwonej cegły... Jeśli jednocześnie chcieliśmy pokazać naszą inwencję plastyczną, trafiliśmy na właściwe miejsce, łączące beton z drewnem. Pierwszym krokiem było nasycenie przestrzeni kolorem i specyfiką. Wybraliśmy kasztan, bordo i odcienie szarości, co może brzmi subtelnie, ale właściwie wzbogacone dawało powiew prawdziwości".

26 O realizacji „John Tucker Must Die”
Z jednej strony wzbogacaliśmy wystrój szkolnych wnętrz, z drugiej wykorzystaliśmy nazwę szkolnej drużyny i jej logo - kontynuuje Hinds. - Pasowało do filmu i pasowało nam, więc je zatrzymaliśmy. Współpracowaliśmy ze szkołą w wielu elementach, aby stworzyć jej trwały wizerunek na ekranie. Tylko to pozwoliło nam oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Kiedy dzieciaki wróciły do szkoły we wrześniu, zobaczyli ją nie tylko całkowicie odmienioną, ale i profesjonalnie udekorowaną!". Dekoracja obejmowała także otoczenie, plac przed szkołą, wyposażenie klas oraz całkowicie odmienioną salę gimnastyczną. Wszystko to zostało po zdjęciach, podobnie jak wszystkie przygotowane na miejscu elementy dekoracji, które powędrowały do magazynów szkolnego teatru.

27 O realizacji „John Tucker Must Die”
Hinds przyznaje, że największą satysfakcję sprawiła jej scena urodzinowej imprezy Johna Tuckera. "Pomyślcie: najbardziej odlotowe party dla najbardziej odlotowego faceta w szkole - opowiada o sekwencji, którą nakręcono w wielkim magazynie. - Wszystko musiało mieć rock&rollowy sexy feeling, co uzyskaliśmy dzięki oświetleniu planu przez operatora, Tony'ego Richmonda. Całą przestrzeń wypełniliśmy wielkimi balonami i fluorescencyjnymi freskami". Producent wykonawczy Marc S. Fischer dodaje: "To była naprawdę wielka scena. Mieliśmy 400 statystów, cztery kamery, dźwigi i zespół muzyczny. A wszystko trzeba było zorganizować w trzy dni". Dotyczyło to także centralnego obiektu planu - bajeranckiego party-mobilu. Ten odjazdowy chevrolet Tahoe w kolorze metalu był wyposażony w płaski monitor telewizyjny o przekątnej ekranu 50 cali na dachu i ponad sto głośników. "To był zwariowany wehikuł, mieliśmy dość głośników, by nagłośnić koncert Bruce'a Springsteena w Coliseum w Los Angeles".

28 Opr: Magdalena Wojtas


Pobierz ppt "John Tucker Must Die."

Podobne prezentacje


Reklamy Google