Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła powstała w 1946 roku, a więc jako pierwsza w całym obecnym powiecie myszkowskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła powstała w 1946 roku, a więc jako pierwsza w całym obecnym powiecie myszkowskim."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasza szkoła powstała w 1946 roku, a więc jako pierwsza w całym obecnym powiecie myszkowskim.

3 Koziegłowskie liceum to jedna z najstarszych szkół w regionie, które już od 65 lat cieszy się uznaniem środowiska lokalnego. Nasi uczniowie od zawsze osiągali sukcesy w różnych dziedzinach, zajmowali czołowe miejsca w konkursach i olimpiadach. Warto wspomnieć, że kilkukrotnie byli posłami na Sejm RP Dzieci i Młodzieży.

4

5 Liceum w Koziegłowach ma bardzo dużo do zaoferowania tym, którzy zdecydują się na wybór tej właśnie szkoły. Naszym głównym atutem jest wielkość szkoły. W placówce uczy się 100 osób w 4 oddziałach. W takiej szkole każdy czuje się bezpiecznie i komfortowo. Nikt nie jest anonimowy, każdy traktowany jest indywidualnie.

6 Cenimy indywidualistów, co nie jest częstym zjawiskiem w innych szkołach. Tutaj każdy czuje się jak u siebie w domu, można zachowywać się naturalnie, bez napinki.

7 Dobrze przygotowana kadra pedagogiczna (większość nauczycieli posiada uprawnienia egzaminatora OKE) zapewnia doskonałe przygotowanie do matury i dorosłego życia.

8 …na lekcjach na pewno nikt się nie nudzi...

9 …urozmaiceniem żywotu ucznia są także wycieczki do ciekawych miejsc…

10 …a także interesujące uroczystości szkolne.

11 W ofercie szkoły są następujące zajęcia dodatkowe : -Koło chemiczne -Koło fizyczne -Zajęcia dodatkowe z geografii, biologii, języka polskiego, matematyki, języka angielskiego – przygotowujące do egzaminu maturalnego -Sportowe zajęcia pozalekcyjne

12 W szkole działa redakcja gazetki Marianna News. Każdy może spróbować swoich sił jako dziennikarz!

13 Liceum posiada bogate zaplecze sportowe. Każdy znajdzie tutaj cos dla siebie, ponieważ w szkole istnieje sekcja piłki nożnej, ręcznej, siatkowej i ping- ponga. Dodatkowo jesteśmy organizatorami wielu turniejów, podczas których przyjeżdżają do nas szkoły z całej okolicy. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów sportowych.

14

15

16 Współpraca z zagranicą Do tej pory braliśmy udział w następujących projektach: 1. Region of change – współpraca ze szkołami w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii. 2.Asystentura językowa programu Socrates Comenius. 3. Polak, Węgier - dwa bratanki – projekt taneczno – muzyczny ze szkołą w Budapeszcie. 4. Wymiana uczniów ze szkołą we Francji.

17 Wymiana uczniów ze szkołą we Francji Od kilku lat prowadzimy coroczne wymiany ze szkołą partnerską Cite technique Henri NOMINE w Sarrequemines we Francji. Dzięki tym wyjazdom nasi uczniowie byli już w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, zwiedzili zakłady Smarta i poznawali życie codzienne swoich rówieśników we Francji.

18

19 Co będę robić w życiu? Jeżeli masz problem z odpowiedzią na to pytanie, możesz zgłosić się do Gminnego Ośrodka Kariery, który mieści się w naszej szkole w gabinecie pedagoga szkolnego. Możesz sprawdzić swoje predyspozycje w specjalistycznym programie komputerowym. Ważnym elementem działalności GOK-u są szkolenia i warsztaty dla uczniów oraz konsultacje indywidualne.

20 Zajęcia z doradztwa zawodowego z psychologiem i doradcą zawodowym odbywają się także w ramach zajęć szkolnych w ciągu roku szkolnego.

21 Absolwenci naszego liceum studiują bądź z sukcesami ukończyli naukę na uczelniach państwowych takich jak: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Akademia Medyczna w Katowicach, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Akademia Jana Długosza w Częstochowie.

22 Rekrutacja 2011/2012 Terminy składania dokumentów przez kandydatów do klas pierwszych: od 9 maja do 20 czerwca do godz. 12.00. Kryteria, zasady rekrutacji i inne szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły: www.zskozieglowy.szkolnastrona.pl SZKOŁA OBJĘTA JEST REKRUTACJĄ ELEKTRONICZNĄ

23 DNI OTWARTE W LO – 27 KWIETNIA 2011 – rok chemii W programie m.in. zajęcia z biologii i chemii na temat promieniotwórczości, jak i wiele innych, ciekawych zajęć! GORĄCO ZAPRASZAMY !!!

24 Nr. tel. : 48 34 314 12 14 email : lokozieglowy@wp.pl strona www: www.zskozieglowy.szkolnastrona.pl/zskozieglowy.szkolnastrona.pl/

25 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !! ;) ZAPRASZAMY do naszego liceum – tu każdy znajdzie coś dla siebie!!!


Pobierz ppt "Nasza szkoła powstała w 1946 roku, a więc jako pierwsza w całym obecnym powiecie myszkowskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google