Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Służba przygotowawcza dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego w formie e-learningu w ramach projektu systemowego MAC Łukasz Krysztofiak Naczelnik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Służba przygotowawcza dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego w formie e-learningu w ramach projektu systemowego MAC Łukasz Krysztofiak Naczelnik."— Zapis prezentacji:

1 Służba przygotowawcza dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego w formie e-learningu w ramach projektu systemowego MAC Łukasz Krysztofiak Naczelnik Wydziału Projektów Systemowych Departament Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

2 Departament Współpracy z JST MAC realizuje
projekt systemowy ,,Dobre prawo –sprawne rządzenie” Jednym z elementów tego projektu jest platforma e-learningowa zawierająca moduł służby przygotowawczej dla pracowników JST Opracowany model służby przygotowawczej zawiera m.in. zagadnienia etyczne oraz antykorupcyjne

3

4

5

6 Intuicyjna obsługa Praca ze szkoleniami jest niezwykle łatwa i przyjemna. Obsługa portalu jest intuicyjna i nie wymaga specjalistycznej wiedzy, co sprawia, że korzystanie z niego nie powinno sprawić żadnych trudności osobom, które nawet tylko sporadycznie korzystają z komputera. Aby skorzystać z portalu użytkownik potrzebuje jedynie przeglądarkę internetową. Portal zapewnia dostęp do swoich funkcjonalności na standardowych ustawieniach przeglądarek, dlatego użytkownicy nie muszą nic instalować, ani zmieniać żadnych konfiguracji na swoim komputerze.

7 Bogata oferta szkoleń Na portalu dostępnych jest 9 kursów
Bogata oferta szkoleń Na portalu dostępnych jest 9 kursów. Pozwalają one na odbycie szkolenia oraz wzięcie udziału w egzaminie z zakresu służby przygotowawczej w Jednostkach Samorządu Terytorialnego. Postępowanie administracyjne. Podstawowe zagadnienia z ustawy o finansach publicznych. Status prawny pracowników samorządowych. Ustrój samorządu terytorialnego w Polsce. Podstawowe zagadnienia z zakresu prawa zamówień publicznych. Dostęp do informacji publicznej, a ochrona danych osobowych i informacji niejawnych. Kultura urzędnika samorządowego- Kodeks etyczny pracowników Urzędu. Instrukcja kancelaryjna w urzędzie Jednostki Samorządu Terytorialnego. Zapoznanie z oprogramowaniem e-urząd.

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20 Aktualny stan użytkowników e- służby
Elektroniczna służba przygotowawcza cieszy się dużym zainteresowaniem. Od chwili uruchomienia platformy zarejestrowało się: 1176 jednostek samorządu terytorialnego, 2420 użytkowników.

21

22 Pytania Czy godzą się Państwo na wprowadzenie odpłatności w wysokości 100 zł na urząd rocznie po roku 2015 za korzystanie z portalu? Czy uważają Państwo, że e-learningowa służba przygotowawcza powinna być obowiązkowym elementem służby przygotowawczej?

23 Naczelnik Wydziału Projektów Systemowych
Dziękuję za uwagę Łukasz Krysztofiak Naczelnik Wydziału Projektów Systemowych Departament Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ul. Wspólna 2/4 Warszawa tel faks


Pobierz ppt "Służba przygotowawcza dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego w formie e-learningu w ramach projektu systemowego MAC Łukasz Krysztofiak Naczelnik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google