Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

“Bazujące na technologii informacyjnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "“Bazujące na technologii informacyjnej"— Zapis prezentacji:

1 “Bazujące na technologii informacyjnej
i internecie źródła informacji i narzędzia diagnostyczne otwierają nowe horyzonty dla wzrostu znaczenia jakości usług doradczych” Fragment Memorandum Komisji Europejskiej dotyczącego “Lifelong Lerning”

2 CENTRUM DORADZTWA ZAWODOWEGO DLA MŁODZIEŻY
PLACÓWKA MIASTA POZNANIA Poznań Ul. Działyńskich 4/5 Tel./Fax (061)

3 Centrum oferuje szeroki wachlarz zajęć seminaryjnych i warsztatowych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Miasta Poznania.

4 Warsztaty dla szkół ponadgimnazjalnych:
Warsztaty “Kim będę” dla gimnazjalistów Seminaria “ Absolwenci wobec wyzwań rynku pracy” Warsztaty dla szkół ponadgimnazjalnych: “Zaplanuj karierę” “4 kroki aktywnego poszukiwania pracy” “Autoprezentacja”

5 Psychologom, pedagogom i wychowawcom oferujemy seminaria:
“Prognozy i trendy na rynku pracy w kontekście doradztwa zawodowego”

6 OFERUJEMY INDYWIDUALNE DORADZTWO I MOŻLIWOŚĆ PRZEPROWADZENIA TESTÓW PREFERENCJI ZAWODOWYCH

7 INTERNET Internet jest jednym z podstawowych źródeł informacji dla naszej placówki. Zasoby polskich stron wykorzystujemy podczas prowadzenia warsztatów dla młodzieży i dla pracowników oświaty

8 SERWIS INFORMACYJNY MINISTERSTWA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

9 WARSZTATY “Z komputerem szukam pracy”

10 WARSZTATY “Z komputerem szukam pracy”

11 WARSZTATY “Z komputerem szukam pracy”

12 WARSZTATY “Z komputerem szukam pracy”

13 WARSZTATY “Z komputerem szukam pracy”

14 WARSZTATY “Z komputerem szukam pracy”

15 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

16 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

17 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

18 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

19 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

20 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

21 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

22 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

23 „INTERNET - narzędzie wspierające doradcę zawodowego”

24 PODSTAWOWE PYTANIA ? Czy doradztwo internetowe może być “prawdziwym doradztwem” czy tylko trochę czymś więcej niż przekazywaniem informacji i wskazówek? ? Czy doradca “on line” może profesjonalnie pomagać ludziom w planowaniu i realizowaniu kariery zawodowej?

25 MINI test

26 MINI test

27 Wynik 1 Tak jest, rzeczywiście wszystkie powyższe zdania są fałszywe! Dokonałeś(aś) trafnego wyboru (i mamy nadzieję, że była to świadoma decyzja, a nie przypadkowe trafienie) - gratulujemy Ci dobrego punktu wyjścia do podjęcia trafnych decyzji zawodowych. Jak się wydaje, teoretycznie jesteś bardzo dobrze przygotowany(a) do tworzenia planu własnej kariery zawodowej, wierzymy że dzięki temu uda Ci się przejść do efektywnego działania na rynku pracy. Masz na to bardzo duże szanse, powodzenia!

28 WYNIK 2 Niestety nie podjąłeś(łaś) zbyt wielu trafnych decyzji - nasz test składał się z 10 fałszywych zdań na temat planowania kariery zawodowej. Być może Twoja orientacja w tej problematyce opiera się na wielu niewłaściwych przesłankach. Bardzo ważne są przekonania, które człowiek ma na dany temat, bo to one właśnie sprzyjają podejmowaniu określonych decyzji, w tym przypadku zawodowych, dlatego też zachęcamy Cię do dokładnego powtórnego przeanalizowania powyższych pytań, pomocne będą Ci informacje zamieszczone na dalszych stronach. Zależy nam na rozwianiu wszelkich Twoich wątpliwości!

29 WYNIK 3 Jak się wydaje, posiadasz pewne właściwe podstawy wiedzy koniecznej do skutecznego planowania kariery zawodowej, ale też uznanie przez Ciebie niektórych zdań za prawdziwe (tymczasem wszystkie zdania były fałszywe) wskazuje na to, że ulegasz pewnym mitom na ten temat. Proponujemy przeanalizowanie zdań, które uznałeś za prawdziwe w oparciu o informacje zamieszczone poniżej.

30 Co to jest biznesplan własnej kariery zawodowej?

31 Po co warto opracowywać indywidualny biznesplan?

32 Kiedy warto zabrać się za opracowywanie biznesplanu?

33 Jakie informacje są potrzebne, żeby opracować skuteczny biznesplan własnej kariery zawodowej?

34 Wiedza o rynku pracy dotycząca następujących zagadnień:

35 Jeśli kończąc szkołę, masz już zawód, warto, abyś zastanowił się:

36 MINI test Aby pomóc w uporządkowaniu wiedzy o tym, jakie warunki musi spełnić praca, aby była atrakcyjna, proponujemy wypełnienie poniższej ankiety

37 OKIEM PSYCHOLOGA

38 Podstawowe zalety doradztwa “on line”:
jako alternatywa dla ludzi, którzy nie mogą w inny sposób skorzystać z pomocy doradcy np. z powodu dalekiej odległości albo braku czasu czy możliwości dojazdu szansa dla ludzi niepełnosprawnych możliwość dla ludzi nieśmiałych obawiających się kontaktu “twarzą w twarz” z doradcą. Kontakt owy z doradcą może też poprzedzać rozmowę bezpośrednią dodatkowe usługi – np. rozwiązywanie psychologicznych testów predyspozycji zawodowych, natychmiastowe obliczenie wyników, interpretacja dodatkowy czas doradcy na zebranie informacji, przeanalizowanie sytuacji i udzielenie odpowiedzi klientowi

39 Problem standardów jakości poradnictwa internetowego:
Jasne określenie celów (filozofii) tej formy doradztwa Stworzenie odpowiednich regulacji prawnych Opracowanie kodeksu etycznego doradcy internetowego Tworzenie – budowanie bazy informacyjnej Tworzenie i doskonalenie narzędzi pracy doradcy ( np. narzędzi diagnostycznych – testów) Rozwijanie form dzielenia się wiedzą i doświadczeniami przez doradców zawodowych


Pobierz ppt "“Bazujące na technologii informacyjnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google