Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podziwu godna liczba Pi trzy koma jeden cztery jeden.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podziwu godna liczba Pi trzy koma jeden cztery jeden."— Zapis prezentacji:

1

2 Podziwu godna liczba Pi trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe, pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy. Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem osiem dziewięć obliczeniem siedem dziewięć wyobraźnią, a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem cztery sześć do czegokolwiek dwa sześć cztery trzy na świecie. Najdłuższy ziemski wąż po kilkunastu metrach się urywa podobnie, choć trochę później, czynią węże bajeczne. Korowód cyfr składających się na liczbę Pi nie zatrzymuje się na brzegu kartki, potrafi ciągnąc się po stole, przez powietrze, przez mur, liść, gniazdo ptasie, chmury, prosto w niebo, przez całą nieba wzdętość i bezdenność.

3 O, jak krótki, wprost mysi, jest warkocz komety!
Jak wątły promień gwiazdy, że zakrzywia się w lada przestrzeni! A tu dwa trzy piętnaście trzysta dziewiętnaście mój numer telefonu twój numer koszuli rok tysiąc dziewięćset siedemdziesiąty trzeci szóste piętro ilość mieszkańców sześćdziesiąt pięć groszy obwód w biodrach dwa palce szarada i szyfr, w którym słowiczku mój a leć, a piej oraz uprasza się zachować spokój, a także ziemia i niebo przeminą, ale nie liczba Pi, co to to nie, ona wciąż swoje niezłe jeszcze pięć, nie byle jakie osiem, nieostatnie siedem, przynaglając, ach, przynaglając gnuśną wieczność do trwania.

4 Liczbę ∏ otrzymujemy, dzieląc obwód koła przez jego średnicę
3,

5

6 Liczba pi, Ludolfina stała matematyczna określana jako stosunek długości okręgu koła do długości jego średnicy. Jej rozwinięcie dziesiętne się nie kończy. Jest liczbą niewymierną przestępną.

7 Matematyk szwajcarski, który przyczynił się do popularności i rozgłosu liczby pi w połowie XVIII wieku. Po raz pierwszy użył symbolu pi w 1737 roku.

8 Matematyk angielski. Po raz pierwszy użył symbolu pi w 1706 roku w swoim dziele Synopsis Palmiorium Matheseos.

9 W III wieku p.n.e. ustalił, że wynosi w przybliżeniu 22/7, nie było to jednak dokładne przybliżenie, dokładniejsze oszacowane to:

10 Matematyk grecki, w II wieku naszej ery w 170 roku przyjmował pi w przybliżeniu jako:
3,1416…

11 Matematyk hinduski – w XII pi wynosiła w przybliżeniu:
3,141666…

12 Matematyk ten w III wieku naszej ery podawał przybliżenie pi jako:
3,155…

13 Matematyk ten w III wieku naszej ery podawał przybliżenie pi jako:

14 Matematyk arabski w IX wieku podawał przybliżenie pi jako:

15 Matematyk chiński w V wieku podawał przybliżenie pi jako:
3,14159…

16 Matematyk holenderski w XVI wieku w 1585 roku podawał przybliżenie pi jako:
3,141593

17 Niemiecki matematyk w 1882 roku udowodnił wszystkim, że pi jest liczbą przestępną. Wykazała w ten sposób nierozwiązalność słynnego w starożytności zagadnienia kwadratury koła. Określił jednoznacznie że pi nie może być pierwiastkiem równania algebraicznego o współczynnikach całkowitych.

18 Polski matematyk który w 1685 ustalił wartość pi w przybliżeniu na:
3,13881…

19 W 1767 udowodnił że pi jest liczbą niewymierną.

20 Udowodnił w 1794, postawił hipotezę, że pi jest liczbą przestępną.

21 π Kuć i orać w dzień zawzięcie, bo plonów nie-ma bez trudu
3, bo plonów nie-ma bez trudu złocisty szczęścia okręcie. kołyszesz… 9 Kuć. My nie czekamy cudu robota to potęga ludu. π = 3, …

22 Holenderski matematyk wyznaczył pi do 20 miejsc po przecinku, następnie w 1610 wyznaczył przybliżenie do 35 miejsc po przecinku. Od Jego imienia pochodzi nazwa liczby pi - Ludolfina

23 Matematyk ten w 1841 roku znalazł 208 cyfr rozwinięcia dziesiętnego w tym 152 poprawne, natomiast w 1853 już 607 cyfr.

24 Matematyk ten wyznaczył 248 cyfr rozwinięcia liczby pi.

25 Wykonał: Partyka Piotr


Pobierz ppt "Podziwu godna liczba Pi trzy koma jeden cztery jeden."

Podobne prezentacje


Reklamy Google