Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OTWARTA FIRMA – BIZNES PRZY TABLICY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OTWARTA FIRMA – BIZNES PRZY TABLICY"— Zapis prezentacji:

1 OTWARTA FIRMA – BIZNES PRZY TABLICY
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

2 W dniach 15 – 20 listopada po raz trzeci w Polsce zorganizowany zostanie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, której organizatorem na terenie Polski jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. To wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła ma możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony jest jednocześnie w 56 krajach. Przewodniczącym Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest Pan Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki

3 Otwarta Firma – Biznes przy Tablicy polega na zorganizowaniu spotkań młodzieży z przedstawicielami biznesu, którzy prowadzą zajęcia w szkole. Spotkanie powinno trwać 1 – 2 godzin lekcyjnych; może zostać zorganizowane dla każdej z zainteresowanych klas odrębnie lub dla kilku klas wspólnie (np.: w auli szkolnej). Spotkanie można zorganizować w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości lub godzin do dyspozycji wychowawcy. Jest to doskonała okazja do zrealizowania niektórych treści nauczania i wychowania. Młodzi ludzie chętnie uczą się od praktyków.

4 Proponowana tematyka spotkań:
Pracownik i pracodawca Własna firmę Marketing firmy Etyczny biznes Firma a klient Finanse Zadaniem nauczyciela w ramach projektu jest: zorganizowanie spotkania uczniów z przedstawicielem firmy lub instytucji, nawiązanie kontaktu z firmą i ustalenie terminu oraz tematyki spotkania, wydrukowanie podziękowania dla firmy, wręczenie podziękowania przedstawicielowi firmy po zakończeniu spotkania, wydruk zaświadczeń potwierdzających udział konsultanta w spotkaniu „Otwarta firma”.

5 W roku szkolnym 2010/2011 odbyły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami następujących firm:

6 Powiatowy Zarząd Dróg z Żyrardowa

7 Zajęcia z uczniami klasy II E poprowadziła pani Anna Lewandowska, która pełni w firmie funkcję pracownika do spraw kadr i płac. Podczas zajęć pt. : „Pracownik i pracopdawca” uczniowie dowiedzieli się : Jak prawidłowo napisać list motywacyjny i CV? Jakie błędy są najczęściej popełniane przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych, jak ich uniknąć? Jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna, jak się do niej dobrze przygotować?

8 Jakie są oczekiwania pracodawcy wobec potencjalnych pracowników?
Jak podnieść swoją wartość na rynku pracy? Jakie są moje mocne i słabe strony w aspekcie poszukiwania pracy na wybrane stanowisko? Jakie są wady i zalety różnych form zatrudnienia? Jakie są prawa i obowiązki pracodawcy/pracownika? Jakie zasady etykiety obowiązują w miejscu pracy, dlaczego warto ich przestrzegać?

9 FHU „ELKAS” z Żyrardowa

10 Tą samą tematykę przedstawiła w klasie II F pani Iwona Puchała, która jest włascicielem firmy

11 Klasa IIF Iwona Puchała

12 BMTI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Pruszkowa

13 Zajęcia z uczniami klasy I B prowadził pan Jacek Kobus, który jest Dyrektorem Naczelnym firmy. się:

14 Podczas zajęć pt. : „ Finanse firmy ” uczniowie dowiedzieli się:
Wskazywać, jakie dokumenty finansowe powinna prowadzić firma. Znać zasady rozliczeń obowiązujące małe i średnie przedsiębiorstwa oraz przepisy prawne je zawierające. Obliczać wynik finansowy przedsiębiorstwa na prostych przykładach. Przewidywać opłacalność przedsięwzięcia gospodarczego. Wskazywać w swojej miejscowości instytucje wspierające małe przedsiębiorstwa. Umieć znaleźć informacje o nich w Internecie. Być przygotowanym do świadomego podjęcia decyzji o rozpoczęciu działalności gospodarczej.

15 Klasa I B Jacek Kobus

16 Pan Jacek Kobus poprowadził również zajęcia z uczniami w klasie III D, na temat „Etyczny biznes”, po których uczniowie potrafią : Jakie są przykłady etycznego działania w biznesie? Dlaczego warto w biznesie postępować etycznie? Wobec kogo firma ponosi odpowiedzialność? Jaki jest zakres odpowiedzialności firmy? Co to jest odpowiedzialny biznes? Jakie są konsekwencje etycznego/ nieetycznego postępowania w biznesie? Jak biznes może dbać o środowisko naturalne?

17 Klasa III D

18 EMKA Handel Usługi Krzysztof Rdest z Żyrardowa

19 Zajęcia z uczniami klasy II D prowadził pan Sylwester Kwiatkowski
Zajęcia z uczniami klasy II D prowadził pan Sylwester Kwiatkowski. Podczas zajęć pt. : „Marketing firmy” uczniowie dowiedzieli się: Dlaczego firma powinna dbać o rynek? Na czym polegają badania rynku, jak je zorganizować? Jakie narzędzia marketingowe i w jaki sposób wykorzystuje firma? Jakie formy i techniki sprzedaży są skuteczne? Jak wybrać najlepszy kanał dystrybucji? Na czym polega skuteczny przekaz reklamowy? Jak zaistnieć na rynku? Jakie media wykorzystać w kampanii reklamowej? Jakie firma wykorzystuje techniki reklamowe? Jak zorganizować kampanię promocyjną produktu? Co to jest strategia marketingowa firmy?

20 Klasa II D Sylwester Kwiatkowski

21 Biuro Turystyczne ELENTOUR z Żyrardowa

22 Zajęcia z uczniami klasy III E prowadziła pani Elżbieta Wrońska, która jest właścicielem firmy. Podczas zajęć pt. : „Własna firma” uczniowie dowiedzieli się: Gdzie szukać pomysłów na biznes? Jak zweryfikować pomysł na biznes? Jak skonstruowany jest dobry biznesplan?

23 Jakie są zalety i wady danej formy organizacyjno-prawnej przedsiębiorstwa?
Co zdecydowało o sukcesie firmy? Jakie strategie działania stosuje firma? Jak skutecznie zarządzać firmą? Gdzie szukać pomocy przy uruchomieniu działalności? Skąd zdobyć fundusze na uruchomienie działalności?

24 DZIĘKUJE Katarzyna Wojnarowicz


Pobierz ppt "OTWARTA FIRMA – BIZNES PRZY TABLICY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google