Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROSYJSKI KLUB FILMOWO-DYSKUSYJNY ВОКРУГ СВЕТА Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Instytut Neofilologii Prowadzący: mgr Magdalena Wierzbicka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROSYJSKI KLUB FILMOWO-DYSKUSYJNY ВОКРУГ СВЕТА Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Instytut Neofilologii Prowadzący: mgr Magdalena Wierzbicka."— Zapis prezentacji:

1 ROSYJSKI KLUB FILMOWO-DYSKUSYJNY ВОКРУГ СВЕТА Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Instytut Neofilologii Prowadzący: mgr Magdalena Wierzbicka

2 Cele: projekcja filmów rosyjskich oraz dubbingowanych w języku rosyjskim, przedstawienie recenzji, referatów, dyskusja, popularyzacja sztuki filmowej wśród studentów, wdrożenie do aktywnego i świadomego odbioru filmów, prezentacja zarówno wartościowych pozycji z historii kina rosyjskiego, a także ukazanie ciekawych filmów współczesnych: rosyjskich oraz z dubbingiem rosyjskim.

3 25 październik 2010 – poniedziałek godz. 15
  październik 2010 – poniedziałek godz sala IN MÓJ BRAT FRANKENSTEIN thriller reż. Valery Todorovsky prod. Rosja wyst. Leonid Yarmolnik, Elena Yakovleva dł. 120 min. Film jest swobodną adaptacją powieści Mary Shelley Frankenstein. Spokojne życie dobrze prosperującej moskiewskiej rodziny zostaje zburzone kiedy dostają list. Głowa rodziny dowiaduje się z niego o istnieniu dorastającego syna - owocu przelotnego romansu z kobietą, której nigdy nie zapomniał. Nikt nawet przez chwilę nie wyobraża sobie wydarzeń, które nastąpią wraz z pojawieniem się w ich domu nowego członka rodziny…

4 15 listopad 2010 – poniedziałek godz. 15
15 listopad 2010 – poniedziałek godz sala 105 IN OSTATNI Z RODU VOLKODAV fantastyka, przygodowy reż. Nikolay Lebedev prod. Rosja 2007 wyst. Aleksandr Bukharov, Oksana Akinshina dł. 136 min. Skazano go na śmierć, ale siła charakteru i pragnienie zemsty pomogły mu przetrwać. Volkodav - ostatni potomek prastarego rodu Szarych Psów żyje myślą o zgładzeniu tych, którzy przed laty wymordowali jego rodzinę. Będzie musiał zmierzyć się z mrocznymi siłami, które zaprowadzą go nad krawędź piekła. Prawdziwe wyzwanie ma jednak dopiero nadejść? Los każe mu ochraniać piękną Elenę, która ma poślubić młodego księcia. Wojownik nawet nie podejrzewa, że sam jest tropiony przez swego największego wroga... i że zło może przybrać najmniej przewidywalną postać.

5 13 grudzień 2010 – poniedziałek godz. 15
13 grudzień – poniedziałek godz sala 105 IN KOCZOWNICY (NOMAD) dramat historyczny reż. Ivan Passer, Sergei Bodrov prod. Francja, USA, Kazachstan wyst. Jay Hernandez, Jason Scott Lee dł. 112 min. Film "Koczownicy" (NOMAD) jest obrazem historycznym o wielkiej koczowniczej cywilizacji, o narodzie kazachskim, jego walce o niezależność, o powstawaniu i umacnianiu się świadomości państwowej Kazachów w XVIII wieku. U podstaw filmu legły wydarzenia historyczne, które wstrząsały kazachskim stepem w XVIII wieku - walka o niepodległość toczona przez Kazachów z dżungarskimi najeźdźcami. Od wydarzeń tych zależała przyszłość narodu. Bohaterami filmu są autentyczne postacie historyczne: chan ...Abułchair, Abyłaj-chan, mądry Tole bi, przywódca Dżungarów - Goldan Ceren. Główną postacią filmu jest bohater Mansur, który później został Abyłaj-chanem. Przechodzi wszystkie próby, którym poddawany jest prawdziwy narodowy wódz nie tracąc przy tym własnej osobowości. Dzieje się tak dzięki dobrze wpisanemu w film wątkowi jego miłości do dziewczyny-wojowniczki Gauhar. Film "NOMAD" to pierwsza wspólna produkcja Kazachstanu z producentami z Hollywood. Film wyprodukowano w 2004 roku. Premiera odbyła się w stolicy Kazachstanu - Astanie, w dniu 6 lipca 2005 roku. Budżet filmu wyniósł 34 miliony USD. Zgodnie z umową podpisaną między narodowym kazachskim studiem filmowym "Kazachfilm" i amerykańskim "Miramax" dystrybucją filmu na świecie zajęli się Amerykanie.

6 17 styczeń 2011 – poniedziałek godz. 15
17 styczeń – poniedziałek godz sala 105 IN Morfiy biograficzny, dramat, psychologiczny reż. Aleksej Balabanov prod. Rosja 2008 wyst. Leonid Bichevin, Andrej Panin dł. 110 min. Film jest ekranizacją autobiograficznego opowiadania Michaiła Bułhakowa, zatytułowanego "Pamiętnik młodego lekarza" i powieści tego samego autora pt. "Morfina".  Do prowincjonalnego miasteczka w Rosji przyjeżdża młody i uzdolniony lekarz. Podejmuje praktykę lekarską w miejscowej przychodni. Z czasem pustka i "śnieżna rzeczywistość" miejsca, w którym zamieszkał, sprawia, że czuje się coraz bardziej znudzony i osamotniony. Szukając wrażeń, zażywa morfinę i popada w coraz większy nałóg.

7 21 luty 2011 - poniedziałek godz. 15
21 luty poniedziałek godz sala 105 IN STEP UP – TANIEC ZMYSŁÓW ( dubbing w języku rosyjskim) romans, muzyczny reż. Anne Fletcher prod. USA 2006 wyst. Channing Tatum, Jenna Dewan dł. 104 min. Każdy zasługuje na szansę spełnienia swoich marzeń, ale niektórzy mają ją tylko jedną. Tyler Gage (Channing Tatum) jest buntownikiem z gorszej części Baltimore - i jedyną rzeczą jaka stoi pomiędzy nim a jego niespełnionym życiem są marzenia, że pewnego dnia się stąd wyrwie. Nora (Jenna Dewan) jest wysoko postawioną tancerką baletu uczęszczającą do bardzo dobrej szkoły w Baltimore (Maryland School of the Arts) - i jedyną rzeczą stojącą na drodze do jej pewnej i wspaniałej przyszłości jest... znalezienie partnera do tańca na jej pokaz końcowy. Kłopoty z prawem sprawiają, że Tyler ląduje w ramach pracy społecznej w Maryland School of the Arts. Jest tam jako ktoś obcy, nie pasujący do otoczenia, dopóki jego umiejętności jako zdolnego, ulicznego tancerza nie przyciągają uwagi Nory. Teraz coś pomiędzy nimi iskrzy, na i poza sceną. Tyler zdaje sobie sprawę że ma tylko jeden występ aby udowodnić, że może zajść w życiu dalej niż kiedykolwiek mógł to sobie wyobrazić.

8 14 marzec 2011 - poniedziałek godz. 15
14 marzec poniedziałek godz sala IN DIKARI komedia, przygodowy reż. Viktor Shamirov prod. Rosja wyst. Yuriy Kutsenko, Marat Basharov dł. 100 min. Morze, sierpień. Oddalony obóz studencki. Piękna, piaszczysta, dzika plaża. Basen, boisko sportowe, parkiet taneczny, kolorowe, małe domki dla turystów. Urlopowicze przybywają tu aby odpocząć, popływać, opalać się na plaży, pograć w siatkówkę plażową, w koszykówkę, potańczyć wieczorem, poznać ludzi. Grupa przyjaciół przyjeżdża tu każdego lata. Dlaczego? W tym słonecznym, pełnym zieleni miejscu można odpocząć od dnia codziennego, być sobą. Tu nie jest ważne ile zarabiasz, jakim autem jeździsz, jaki zawód wykonujesz. Tu spędzasz czas tak jak chcesz! Fabuła filmu opiera się głównie na rozbudowanych, dowcipnych, przyciągających widza dialogach.

9 4 kwiecień 2011 - poniedziałek godz. 15
4 kwiecień poniedziałek godz sala IN CZYNGIS-CHAN biograficzny, dramat historyczny reż. Sergei Bodrov prod. Niemcy, Rosja, Mongolia, Kazachstan 2007 wyst. Tadanobu Asano, Khulan Chuluun dł. 126 min. Nakręcona z rozmachem historyczna opowieść o dziejach imperium Czyngis-Chana. Czyngis-Chan z początku będący niewolnikiem, cierpiącym głód i upokorzenie, dzięki swojej sile, wytrwałości i inteligencji, staje na czele nowego imperium. Zawsze u jego boku znajduje się jego wierna żona, Borte, gotowa nieść pomoc nawet w najgorszej sytuacji. Jest to opowieść o młodzieńczych latach Czyngis-Chana - o tym jak powstał z niewoli, aby stać się potężnym władcą wszystkich Mongołów.

10 16 maj 2011 - poniedziałek godz. 15
16 maj poniedziałek godz sala IN STRAŻ NOCNA fantasy, akcja reż. Timur Bekmambetov prod. Rosja 2004 wyst. Konstantin Murzenko, Mariya Mironova dł. 114 min. Siły Światła i Ciemności koegzystują w delikatnej równowadze od setek lat... do dzisiaj. Pomimo, że Straż Nocna patroluje od wieków świat Mrocznych - wampirów, czarownic, ludzi-kameleonów i magów działających pod osłoną nocy - łańcuch tajemniczych zdarzeń zapoczątkowuje wypełnienie się przerażającej, starej przepowiedni, głoszącej, że pewnego dnia pojawi się Ten Wielki, który opowiadając się po jednej ze stron, rozpęta apokaliptyczną wojnę. Czas ten właśnie nadszedł! Nie wiadomo tylko, po której stronie stanie Ten Wielki...

11 6 czerwiec 2011 - poniedziałek godz. 15
6 czerwiec poniedziałek godz sala IN HOLIDAY (dubbing w języku rosyjskim) komedia romantyczna reż. Nancy Meyers prod. USA 2006 wyst. Cameron Diaz, Kate Winslet dł. 138 min. Iris (Kate Winslet) jest zakochana w mężczyźnie, który właśnie ma poślubić inną. Żyjąca po drugiej stronie kuli ziemskiej, Amanda (Cameron Diaz), dowiaduje się, że człowiek, z którym mieszka był jej niewierny. Dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały i mieszkają w odległości ponad kilometrów, spotykają się w sieci, na stronie pomagającej aranżować zamianę domów i pod wpływem impulsu wymieniają się miejscami zamieszkania na okres świąt. Iris wprowadza się do domu Amandy w słonecznym Los... Angeles, a Amanda przyjeżdża na pokrytą śniegiem angielską wieś. Wkrótce po przybyciu na miejsce przeznaczenia, obie kobiety odnajdują to, czego najmniej się spodziewały: romans. Amanda jest oczarowana przystojnym bratem Iris, Grahamem (Jude Law), natomiast Iris, wiedziona inspiracją legendarnego hollywoodzkiego scenarzysty Arthura (Eli Wallach), leczy swoje złamane serce spotykając się z kompozytorem muzyki filmowej, Milesem (Jack Black).

12 Tematyka opracowana przez:
mgr Magdalenę Wierzbicką


Pobierz ppt "ROSYJSKI KLUB FILMOWO-DYSKUSYJNY ВОКРУГ СВЕТА Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Instytut Neofilologii Prowadzący: mgr Magdalena Wierzbicka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google