Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja multimedialna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja multimedialna"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja multimedialna
Wykonanie: Sandra Białek

2 Czym jest hiperpoezja?

3 Hiperpoezja „Poezją cyfrową będzie każdy utwór, który w ten czy inny sposób rozbija ramy użyteczności interakcji między człowiekiem a komputerem. Funkcja poetycka, w przypadku polskich poetów cybernetycznych, zasadzana jest na przykład na kategorii usterkowości, gdzie wiersz jest wyrazem erozji kodu, staje się poezją przypadkowego szumu, zawieszenia się systemu” „Słowa w wierszu cyfrowym nie przemawiają do nikogo. Mówią same do siebie, w generowanym przez komputer nihilogu. A taka sytuacja, choć przerażająca dla człowieka, jest wymarzona dla maszyny, gdyż wiersz wydaje się żyć swoim życiem, nawet po wyłączeniu komputera.... Sam hipertekstowy wiersz to duch w maszynie” Na podstawie:

4 Polska poezja hipertekstowa

5 Jednym z wielu przykładów poezji hipertekstowej jest poezja Romana Bromboszcza zamieszczona na jego stronie:

6 Kolejnym przykładem może być blog Łukasza Podgórnego i jego poezja dostępna pod adresem:

7 Na zbiór wierszy Anety Kamińskiej „Czary i mary (hipertekst)” składają się zapisy snów utrzymane w konwencji bloga (sic!). Jest to kontynuacja pomysłu, który narodził się już przy poprzedniej książce poetki, „Zapisz zmiany”. Zebrane tam utwory, pisane często łamaną polszczyzną, charakterystyczną dla obcokrajowca, przypominają przedruki z meili i sms-ów. Aby uwiarygodnić hipertekstualną strukturę najnowszej książeczki, Kamińska przeplata swoje teksty wstawkami, które graficznie przypominają odnośniki do stron www. Przykład

8 Swoje prace graficzno-dźwiękowo-animacyjno-literackie prezentuje on w formule blogu o nazwie , niemalże regularnie racząc swoją publiczność nowymi cyfrowymi utworami.

9 Bibliografia: http://artpapier.com/?pid=2&cid=1&aid=966

10 KONIEC


Pobierz ppt "Prezentacja multimedialna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google