Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE"— Zapis prezentacji:

1 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
ROLA BADAŃ OPINII PUBLICZNEJ W POLICJI oprac. Anetta Cesarz Wydział Komunikacji Społecznej Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

2 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Badanie opinii publicznej to jeden z podstawowych elementów społecznej samowiedzy i źródło informacji o postawach różnych grup społecznych wobec ważnych problemów społecznych.

3 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Jaką rolę pełnią badania opinii publicznej w Policji? źródło wiedzy na temat oczekiwań społecznych wobec Policji i poczucia bezpieczeństwa obywateli; możliwość oceny pracy Policji; możliwość porównywania osiąganych wyników pracy Policji w poszczególnych garnizonach na terenie kraju; narzędzie umożliwiające określenie poziomu zadowolenia samych policjantów i pracowników policji.

4 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
W związku z tak znaczącą rolą badań opinii publicznej uruchomiony został stały system koordynacji i ewaluacji badań społecznych przeprowadzanych w Policji i na jej zlecenie oraz system wymiany informacji o badaniach.

5 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Komendant Główny Policji powołał m.in. Zespół Koordynatorów Badań Społecznych realizowanych w Policji, składający się z policjantów i pracowników Policji poszczególnych województw, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie z zakresu realizacji badań społecznych.

6 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Efektem prac Zespołu Koordynatorów badań społecznych realizowanych w Policji jest m.in.: opracowanie uniwersalnego narzędzia badawczego – ankiety na temat poczucia bezpieczeństwa obywateli oraz oceny pracy Policji, utworzenie elektronicznej bazy projektów badań społecznych zrealizowanych w Policji lub na jej zlecenie.

7 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Największe, bezprecedensowe badanie społeczne w historii polskiej Policji – próba do badania wyniosła badanych z całego kraju, tj osób w każdym województwie i na terenie działania Komendy Stołecznej Policji: Badanie Poczucia Bezpieczeństwa, Oceny Pracy Policji oraz Ciemnej Liczby Przestępstw

8 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
W badaniu pytaliśmy Polaków o opinię na najbardziej interesujące nas tematy: skuteczność działań Policji ocena pracy policjantów w okolicy miejsca zamieszkania poczucie bezpieczeństwa deklarowane zagrożenia domu po zmroku oraz jakich zagrożeń obawiają się najbardziej.

9 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
zakładka: ‘Wydział Komunikacji Społecznej’ dział: ‘badanie opinii społecznej’

10 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Skuteczność działań Policji w ocenie Polaków

11 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Czy czuje się Pan(i) bezpiecznie, spacerując w swojej okolicy po zmroku?

12 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Respondenci poproszeni o wskazanie zagrożeń, których najbardziej obawiają się w pobliżu swego miejsca zamieszkania najczęściej wskazują na brawurowo jeżdżących kierowców – lęk wobec tego zagrożenia podziela prawie połowa badanych z Podkarpacia.

13 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Badania opinii publicznej w społecznościach lokalnych

14 KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE
Wydział Komunikacji Społecznej Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie telefon: 017 /


Pobierz ppt "KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W RZESZOWIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google