Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotował Mateusz Mróz z klasy 4B

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotował Mateusz Mróz z klasy 4B"— Zapis prezentacji:

1 Przygotował Mateusz Mróz z klasy 4B
Afrykańscy piłkarze Przygotował Mateusz Mróz z klasy 4B

2 Czarny Ląd to od dziesiątków lat miejsce, skąd wywodzi się cała masa wybitnych piłkarzy. Do niedawna większość z nich była naturalizowana w różnych krajach (głównie europejskich) lub pochodziła z rodzin, które za chlebem emigrowały na Stary Kontynent. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska, jak Zinedine Zidane, Patrick Vieira, Emile Lokonda Mpenza czy Gerald Asamoah. Wielu ekspertów twierdzi, że naturalna wydolność Afrykańczyków w połączeniu z ich wrodzonymi wybitnymi cechami motorycznymi da w przyszłości wybuchową mieszankę, której nikt nie zdoła się oprzeć. Póki co to jedynie teoria, gdyż na drodze do spełnienia tej przepowiedni stoi fatalna, niemal przysłowiowa, organizacja. Zarówno organizacja gry na boisku (spontaniczność bierze często górę nad taktyką), jak organizacja szerzej pojęta - i to na wszystkich szczeblach. Najlepszym tego przykładem był Puchar Narodów Afryki 2010 w Angoli.

3 Hans Vonk Urodził się w 30.01.1970 r.
Vonk grał głównie w klubach Eredivisie. Dla reprezentacji RPA rozegrał 42 spotkań od maja roku. Był numerem 1 w bramce 'Bafana Bafana' na Mistrzostwa Świata Pojechał również na ten sam turniej w roku 2002, jednak miejsca w bramce musiał ustąpić Andre Arendse.

4 Themba Mnguni Urodził się 16.12.1973 roku w Pretorii.
Grał głównie w takich klubach jak: Mamelodi Sundowns, Supersport United, Orlando Pirates oraz AmaZulu FC. Występował w reprezentacji RPA, będąc w jej składzie na Mistrzostwach Świata

5 Willem Jackson Urodził się roku. Grał w rodzimych klubach: Bloemfontein Celtic, Orlando Pirates i Silver Stars. Jego ostatnim klubem w karierze był Platinum Stars (po zmianie nazwy z Silver Stars), w którym grał w latach Występował w reprezentacji RPA, w barwach której rozegrał między innymi 2 mecze na Mistrzostwach Świata Wystąpił w niej łącznie 17 razy.

6 Benny McCarthy Urodził się w 12.11.1977 roku w Kapsztadzie.
Grając dla Seven Stars w sezonie 1995/1996 strzelił 37 goli w 29 spotkaniach. W roku jego skuteczność zadecydowała o wykupieniu go przez Ajax Amsterdam. W pierwszym swoim sezonie, jak sie okazało mistrzowskim dla Ajaxu strzelił 21 bramek. Po sezonie 1998/1999 Benny został sprzedany do Celty Vigo za kwotę 6 mln euro, co sprawiło że stał się wówczas najdroższym południowoafrykańskim piłkarzem.


Pobierz ppt "Przygotował Mateusz Mróz z klasy 4B"

Podobne prezentacje


Reklamy Google