Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pola Nadziei to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Jednocześnie jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pola Nadziei to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Jednocześnie jest."— Zapis prezentacji:

1

2 Pola Nadziei to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Jednocześnie jest to szeroka i długotrwała akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty i solidarności z potrzebującymi, rozwijająca odruchy pomocy i empatii wobec chorych. Wyrazem solidarności ze wszystkimi dotkniętymi cierpieniem jest akcja sadzenia żonkili – kwiatów już od starożytności symbolizujących nadzieję oraz zwycięstwo życia nad śmiercią. W wiosenne weekendy żonkilami są obdarowywani mieszkańcy w zamian za datek. Każdy z nas może wesprzeć ideę, zapoczątkowaną przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii.

3 Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” w tym roku chce dołączyć do grona realizatorów idei Pól Nadziei i zalać Wrocław żółtymi żonkilami, dzięki którym pozyska fundusze na statutową działalność. Program Pola Nadziei prowadzi w Polsce 45 miast i miasteczek. Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest hospicjum DOMOWYM, ponieważ właśnie dom jest miejscem naszego działania i naturalnym środowiskiem naszych podopiecznych. To bardzo ważne, by ostatnie dni życia dziecko mogło spędzać w towarzystwie rodziny, wśród swoich zabawek i w otoczeniu, które tak dobrze zna. Nasi lekarze i pielęgniarki jeżdżą do podopiecznych codziennie, dyżurując 24 godziny na dobę, po to aby dzieci wraz z rodzinami mogły czuć się bezpieczne. Obecnie otaczamy opieką i pomagamy w różny sposób ponad pięćdziesięciorgu dzieciom nie tylko z Wrocławia, ale z całego Dolnego Śląska.

4 Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” powstała w 2007 roku z potrzeby niesienia pomocy małym pacjentom i ich rodzinom w najtrudniejszych chwilach. W tym samym roku została wpisana na listę organizacji pożytku publicznego. NFZ pokrywa jedynie niewielką część wydatków związanych z opieką hospicyjno-paliatywną. Fundacja gromadzi środki na działanie hospicjum głównie dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach – dzięki darowiznom i pomocy rzeczowej oraz wpływom z 1% odpisu od podatku dochodowego. Aby nie uzależniać naszego funkcjonowania wyłącznie od NFZ i 1% podatku dochodowego postanowiliśmy pozyskać pieniądze na działalność Fundacji w inny sposób, poprzez akcję Pól Nadziei.

5 i dzieciom jak można pomagać i jak bardzo to wzbogaca człowieka.
To, co zrobiliśmy w ramach Pól Nadziei: współpracujemy z wolontariatem szkolnym w ponad 40 szkołach pokazując młodzieży i dzieciom jak można pomagać i jak bardzo to wzbogaca człowieka. - W przyszkolnych ogródkach zostało posadzonych ponad 5000 kwiatów! obsadziliśmy rabaty i skwery Wrocławia żonkilami – czekamy aż wyrośnie cebul na skwerach wrocławskich; we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym posadziliśmy a przy Akademii Medycznej 600 żonkili, które wiosną zetniemy i będziemy kwestować na rzecz podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

6 To, co zrobimy w ramach Pól Nadziei:
- kwesta żonkili i akcja informacyjna w centrach handlowych we Wrocławiu 9-17 kwiecień 2011 r.; współpraca z kościołami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska, kwesta – kwiecień/maj 2011 r.; uczestnictwo w festynach organizowanych we Wrocławiu i województwie, szerzenie idei hospicyjnej z kwestą – kwiecień/maj 2011 r.; - Finał akcji na Wyspie Słodowej 16 kwietnia 2011 r.

7 Zwracamy się z propozycją uczestniczenia
w Polach Nadziei 2011. Nasi wolontariusze będą: kwestować żonkile rozdawać ulotki i udzielać informacji o Fundacji i Hospicjum rozdawać baloniki składać żonkile origami Chętnie rozstawimy małe stoisko – stolik z krzesłami, roll up + ew. stolik dla dzieci, które będą mogły z wolontariuszami składać origami.

8 Kontakt: Beata Hernik-Janiszewska beata.hernik@hospicjum.wroc.pl
Tel


Pobierz ppt "Pola Nadziei to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Jednocześnie jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google