Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOM DZIENNEGO POBYTU CARITAS DWP IMIENIA KRYSTYNY I WIKTORA POWALSKICH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOM DZIENNEGO POBYTU CARITAS DWP IMIENIA KRYSTYNY I WIKTORA POWALSKICH"— Zapis prezentacji:

1

2 DOM DZIENNEGO POBYTU CARITAS DWP IMIENIA KRYSTYNY I WIKTORA POWALSKICH
ul. Starczewska 8 Warszawa Tel.: (022)

3 POWSTANIE PLACÓWKI Dom Dziennego Pobytu przy ul. Starczewskiej 8
w Warszawie, mógł powstać dzięki darowiźnie dokonanej w 2003 roku przez panią Krystynę Powalską na rzecz Caritas DWP. Otwarcie placówki, imienia darczyńców Krystyny i Wiktora Powalskich nastąpiło w styczniu 2005 roku, dzięki staraniom ówczesnego Dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej Ks. Krzysztofa Uklei. Obecnie funkcję dyrektora sprawuje Ks. Dariusz Marczak.

4 CELE Dom Dziennego Pobytu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby starszych mieszkańców naszej gminy. Nasza placówka pozwala na aktywne spędzenie dnia, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Zapewnia również pomoc materialną oraz codzienne posiłki osobom w trudnej sytuacji. Dbamy także o zaspokojenie potrzeb duchowych, kulturalnych i towarzyskich naszych uczestników.

5 PROPONOWANE FORMY ZAJĘĆ:
TERAPIA ZAJĘCIOWA WARSZTATY PLASTYCZNE WARSZTATY TEATRALNE ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM WSPARCIE DUCHOWE ZAJĘCIA KOMPUTEROWE ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE PRACE W OGRODZIE WYCIECZKI DO KINA, TEATRU LUB MUZEUM PRELEKCJE Z RÓŻNYCH DZIEDZIN

6 TERAPIA ZAJĘCIOWA W ramach terapii zajęciowej wykonujemy prace manualne, które rozwijają sprawność motoryczną, uczą kreatywności i pozwalają dzielić się naszymi umiejętnościami. Prawdziwe dzieła sztuki powstają na szkle, na papierze oraz z masy solnej. Tworzymy prace dziewiarsko-tkackie, witrażowe i papieroplastyczne.

7 WARSZTATY PLASTYCZNE W pracowni plastycznej prowadzone są różnorodne zajęcia z zakresu artterapii. Tworzymy prace w oparciu o techniki takie jak: olej, akwarela, pastel, malowanie na szkle, rysunek, wyklejanki, mozaiki, masy plastyczne. Zorganizowaliśmy kilka wystaw prac – m.in. w sali parafialnej w Kościele w Falenicy oraz w naszym Domu.

8 WARSZTATY TEATRALNE Podczas warsztatów teatralnych uczestnicy zwiększają otwartość umysłu i przez pracę zespołową integrują grupę. Uświadamiają sobie swoje mocne i słabe strony, swoją niepowtarzalność, co daje możliwość wykształcenia pozytywnego postrzegania własnej osoby.

9 ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM, PRACOWNIKIEM SOCJALNYM I PIELĘGNIARKĄ
W naszym Domu seniorzy mają zapewnioną stałą opiekę psychologiczną, socjalną i pielęgniarską. Oprócz doraźnych porad w odpowiedzi na konkretne problemy, organizowane są wykłady, szkolenia i pogadanki na tematy interesujące uczestników.

10 WSPARCIE DUCHOWE Ksiądz kapelan, Jan Gostołek odprawia Msze Święte i służy naszym seniorom pomocą duchową. Na spotkaniach dyskusyjnych z księdzem uczestnicy rozmawiają o problemach etyczno-moralnych w odniesieniu do wiary i do problemów dnia codziennego.

11 ZAJĘCIA KOMPUTEROWE Zorganizowaliśmy także pracownię komputerową, w której nasi uczestnicy stawiali pierwsze kroki w poznawaniu tajników tego urządzenia i uczyli się praktycznej obsługi komputerów. Obecnie wielu z nich chętnie wymienia e ze znajomymi, szuka potrzebnych informacji w Internecie, a nawet gra w szachy w sieci.

12 ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia gimnastyczne. Prowadzone są różne formy aktywności – od siłowni przez aerobik dla seniorów, basen, wyjścia w plener. Zajęcia dają okazję, nie tylko do poprawienia kondycji fizycznej, ale też do poszerzenia kręgu znajomych.

13 PRACE W OGRODZIE W naszym ogrodzie dzięki staraniom uczestników rośnie wiele wyjątkowych okazów botanicznych. Wiosną i latem natura odwdzięcza się nam, ukazując swoje piękno. Zimą również ogród wygląda wspaniale i tworzy szczególny klimat wokół naszego Domu.

14 WYCIECZKI Uczestnicy naszego Domu bardzo chętnie podróżują. Organizowane są wycieczki do najpiękniejszych miejsc, zwiedziliśmy m.in. Wilno, Pragę oraz wiele polskich miast. Stałym punktem naszego programu są wyjścia do muzeum, kina i teatru.

15 SPOTKANIA OKOLICZNOŚCIOWE
Organizujemy imieniny uczestników Domu, spotkania integracyjne z seniorami z innych placówek oraz z kombatantami – członkami Armii Krajowej. W naszym Domu mają miejsce: kolędowania, bale karnawałowe, spotkania wielkanocne, majówki, jesienne grzybobrania, zabawy andrzejkowe, spotkanie opłatkowe.

16 DOM JEST DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY WAWER
M. ST. WARSZAWY


Pobierz ppt "DOM DZIENNEGO POBYTU CARITAS DWP IMIENIA KRYSTYNY I WIKTORA POWALSKICH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google