Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PARK PAŁACOWY W ŻYCHLINIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PARK PAŁACOWY W ŻYCHLINIE"— Zapis prezentacji:

1 PARK PAŁACOWY W ŻYCHLINIE

2 LIPA DROBNOLISTNA jest pomnikiem przyrody. Niestety lipa ta nie wygląda już tak okazale jak w czasach swojej świetności, ponieważ od pewnego czasu choruje i w związku z tym prowadzone są na niej pewne zabiegi ochronne.

3 SOSNA SMOŁOWA Sosna ta nie należy do wiekowych drzew tego parku, stąd rozmiary tego drzewa nie są imponujące. Sosna ta pochodzi z Ameryki Północnej, w Polsce częściej spotkamy ją w parkach niż w lasach, w odróżnieniu od sosny pospolitej, ma igły zebrane po 3 w pęczku.

4 FOSA

5 PLATAN KLONOLISTNY podobnie jak lipa przed szkolą jest także pomnikiem przyrody. Drzewo to jest najokazalszym i jednocześnie najcenniejszym gatunkiem egzotycznym na terenie naszego parku. Platan swoją wysokością może osiągać nawet do 35 m wysokości. Posiada piękną, rozłożystą koronę. Korowina pnia jest szara, złuszcza się płatami, po których zostają bardzo charakterystyczne żółtawe ślady o dość gładkiej fakturze.

6

7 MODRZEW EUROPEJSKI Gdyby nie duża ilość szyszek leżących na ziemi to nikt nie pomyślałby, że w tym miejscu rośnie bardzo wysokie drzewo iglaste, którego konary przerastają wszystkie drzewa liściaste rosnące obok.  

8 DWA DĘBY SZYPUŁKOWE Dęby te rosną na skraju lodowni a ich konary zwisają nad fosą.

9 JESION WYNIOSŁY Ze względu na swoją wielkość trzy z nich są pomnikami przyrody. Największy z jesionów posiada korę obrośniętą bluszczem.

10 LODOWNIA W południowo-zachodnim krańcu parku znajduje się niewielki kopczyk otoczony fosą od południa i zachodu. Kilka lat temu można było się jeszcze dostać do murowanej piwnicy usytuowanej w kopcu. Przed wojną wykorzystywana ona była jako lodownia.


Pobierz ppt "PARK PAŁACOWY W ŻYCHLINIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google