Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiany wprowadzone przez władze gminy we Wrocławiu w latach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiany wprowadzone przez władze gminy we Wrocławiu w latach"— Zapis prezentacji:

1 Zmiany wprowadzone przez władze gminy we Wrocławiu w latach 1990-2010
Oczami dorosłych mieszkańców

2 Wstęp W naszej pracy chciałybyśmy przedstawić jak, w oczach dorosłych mieszkańców Wrocławia, wygląda praca samorządów gminnych. Przeprowadziłyśmy kilka wywiadów z osobami pamiętającymi nasze miasto w latach Jako pierwszą chciałybyśmy przedstawić naszą rozmowę z panią Mariolą Gajek.

3 Most Grunwaldzki kiedyś

4 Most Grunwaldzki dziś

5 Wywiad z p. Mariolą Gajek
Czy w latach 1990 – 2010 mieszkała Pani we Wrocławiu? Tak. Od 1990 mieszkałam na Placu Grunwaldzkim, następnie od 1994 na Pilczycach, a w latach 1999 – 2005 na Gądowie, natomiast od roku 2005 na Muchoborze Małym. Jak widzicie cały czas jestem związana z zachodnią częścią Wrocławia.

6 Wywiad z p. Mariolą Gajek
Czy w tym czasie według Pani miasto bardzo się zmieniało? Uważam, że lata te były okresem intensywnego rozwoju Wrocławia. Zwłaszcza po powodzi z 1997 roku zachodnie dzielnice zostały wyremontowane i znacznie zmieniły swój wygląd.

7 Wywiad z p. Mariolą Gajek
Co, pani zdaniem, się zmieniło? W tym okresie wybudowano wiele nowych dróg, bądź wyremontowano już istniejące. Stworzono nowe galerie handlowe, co ułatwiło robienie zakupów i stworzyło nowe miejsca pracy. Wyremontowano przystanki tramwajowe i autobusowe, zakupiono nowe autobusy i tramwaje. Wiele ulic uzupełniono chodnikami, co znacznie poprawiło bezpieczeństwo pieszych. Zwiększyła się także liczba ścieżek rowerowych. Zadbano również o miejskie parki, sprawiając, że stały się ulubionym miejscem rodzinnych spacerów mieszkańców. Zamieniono stare i zniszczone place zabaw na nowoczesne, bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dzieciom. Ważną kwestią dla mieszkańców jest też rozbudowa lotniska i zwiększenie ilości lotów. Dzięki temu Wrocław stał się stałym punktem na trasie zagranicznych wycieczek, a i mieszkańcy miasta są bardziej mobilni. Bardzo cenię sobie rozbudowę i modernizację sieci miejskich bibliotek, ponieważ ułatwia mi to dostęp od książek.

8 Wywiad z p. Mariolą Gajek
Czy według Pani miasto zmieniło się na lepsze? Tak, dzięki remontowi wielu dróg, budowie wiaduktów ułatwiających komunikację, zakupie nowych pojazdów przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz stworzeniu wielu nowych galerii handlowych komfort życia we Wrocławiu znacznie się poprawił.

9 Wrocławski rynek kiedyś

10 Wrocławski rynek dziś

11 Jak możemy zauważyć, pani Mariola Gajek jest zadowolona ze zmian jakie zaszły we Wrocławiu w latach od 1990 do 2010 dzięki samorządom gminnym. A teraz chciałybyśmy przedstawić Wam opinię pani Anny Piątek.

12 Wywiad z p.Anną Piątek Pani Anna Piątek urodziła się we Wrocławiu i od początku mieszkała na jednym z osiedli naszego miasta – Leśnicy. W wywiadzie opowie nam, co zmieniło się w latach 1990 – właśnie w Leśnicy.

13 Wywiad z p.Anną Piątek Jak wyglądało życie codzienne w Leśnicy 20 lat temu, a jak wygląda teraz. ? 20 lat temu Leśnica uchodziła za osiedle dość spokojne.Liczba mieszkańców była mniejsza. Obecnie ta część Wrocławia, tętni życiem.Znajduje się tu wiele punktów usługowych, małych przedsiębiorstw oraz sklepów.

14 Wywiad z p.Anną Piątek Co zmieniło się przez ten okres czasu ?
W tym okresie rozbudował się Dom Kultury „Zamek”. Na jego terenie odbywa się coroczny „Jarmark jadwiżański” będący wizytówką „Zamku”, jak również wiele imprez plenerowych oraz prowadzone są koła zainteresowań. Odbudowano i rozwinięto pętlę tramwajową oraz autobusową.Odrestaurowano park leśnicki, gdzie wydzielono plac zabaw dla dzieci.W tym okresie również wybudowano kilka restauracji. Po powodzi w 1997r. oczyszczono i poszerzono koryto rzeki Bystrzyca oraz odnowiono most znajdujący się nad tą rzeką.

15 Wywiad z p.Anną Piątek Czy powstały nowe miejsca do użytku publicznego? Tak, powstały. Są to między innymi: Szkoła Podstawowa nr 51 przy ul. Krępickiej,Centrum Handlowe „Leśnica”, przedszkole „Bajkolandia” , Hotel Bugatti ,dwa supermarkety, pub Lissa, restauracja Lissa oraz pizzeria.

16 Wywiad z p.Anną Piątek Czy zmiany, które zaszły można zaliczyć do pozytywnych czy też negatywnych ? Większość zmian należy uznać za pozytywne, jednak są i takie, które można zaliczyć do negatywnych.Na pewno jedną z nich jest uliczny ruch, spowodowany większą ilością mieszkańców.

17 Z tego wywiadu wynika, że pani Anna Piątek docenia pracę samorządów gminy. Widzi wiele zmian, jakie zaszły w ostatnich latach. Docenia także nowe możliwości jakie utworzyły się po otworzeniu takich instytucji jak szkoła podstawowa, czy centrum handlowe. Chciałybyśmy także podzielić się z Wami opinią Sylwii i Dariusza Rajewskich.

18 Wrocławski rynek - kamieniczki kiedyś

19 Wrocławski rynek – kamieniczki dziś

20 Wywiad z p. Sylwią i Dariuszem Rajewskimi
Co według pani zmieniło się najbardziej we Wrocławiu w ciągu 20 lat? P.Sylwia: Cóż... Mieszkam w tym mieście od urodzenia, więc można powiedzieć, że znam je jak własną kieszeń. Co się zmieniło? Hmm... Na pewno odnowiono rynek, zaszły znaczne zmiany we wrocławskim zoo, wybudowano Aquapark. P.Dariusz: Jeśli mogę się wtrącić to dodam, że wybudowano wiele centrów handlowych takich jak Bielany, Magnolia, a PDT to dziś Renoma. P.Sylwia: Bodajże 20 lat temu nie było czegoś takiego jak markety. P.Dariusz: Także Galeria Grunwaldzka, plac Grunwaldzki i całe rondo Regana jest nowe. P.Sylwia: A co do rynku odrestaurowano kamieniczki, jednak ratusz jest wciąż taki sam. W samym mieście postawiono także pomnik Bolesława Chrobrego na koniu. A jak, pani zdaniem, zmienił się transport? P.Sylwia: Tramwaje zmieniły swoje trasy, możemy teraz jeździć o wiele nowszymi tramwajami (np. 6)

21 Podsumowując, każdy z przepytanych przez nas dorosłych, jest mniej lub bardziej zadowolony ze zmian jakie dokonały się we Wrocławiu. Wszyscy zauważają, że nasze miasto rozbudowuje się i zmienia praktycznie z dnia na dzień, co niewątpliwie jest działaniem samorządów. Na koniec chciałybyśmy pokazać Wam, co według dorosłych najbardziej zmieniło się we Wrocławiu w ciągu ostatnich dwóch dekad.

22

23 Pracę wykonały : Aleksandra Gajek Beata Kowala Agnieszka Rajewska
Marta Piątek


Pobierz ppt "Zmiany wprowadzone przez władze gminy we Wrocławiu w latach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google