Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Obozy językowe w Cambridge w

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Obozy językowe w Cambridge w"— Zapis prezentacji:

1 Obozy językowe w Cambridge w
Cambs School International

2 Historia miasta Najpierw Rzymianie, nieugięci zdobywcy osiedlili się na tych terenach jako pierwsi, zbudowali fort, który miał bronić drogi prowadzącej do miasta Colchester będącego w tamtych czasach głównym traktem prowadzącym na północ i zachód. Ta osada zwana dziś Castle Hill stała się miastem. Potem na tych terenach osiedlili się Saksończycy zakładając inną osadę, którą nazwali Grantabrycge położoną bezpośrednio na południe od rzeki Granta (obecie Cam), w pobliżu Market Hill. Następnie zbudowali most,który był początkiem powstania kwitnącego portu handlowego. Normanowie natomiast zbudowali na wzgórzu zamkowym fortyfikacje już w roku Jej zadaniem była obrona ludności miejscowej przed rebelią Herewarda zwanego Obudzonym, która miała miejsce w pobliskim Ely. Następnie miasto zmieniło nazwę na Cantebrigge, żeby w końcu stać się Cambridge. Nie jest do końca znany powód zmiany nazwy rzeki, ale przypuszcza się, że nazwa samego miasta znaczyła kiedyś ”Most na rzeką Cam” i to właśnie stąd zaczerpnięto jej nazwę. Ponadto gdyby nie rebelie i zamieszki w pobliskim Oxfordzie, to prawdobodobnie Cambridge teraz wyglądałoby zupełnie inaczej. Datuje się, że rok 1209 zapoczątkował przybycie studentów na te tereny. Oczywiście ich masowe przybycie wiązało się bezpośrednio z historią, gdyż uciekali oni przed masowymi mordami ludności. Tma też stworzono w roku 1284 pierwszy colleague o nazwie Peterhouse, następnie Clare, Pembroke, Gonville i Corpus Christi. To był tylko początek zmian, które nasiliły się podczas panowania dynastii Tudorów, a ich uosobieniem było powstanie kolejnych colleagues. W przypadku miasta Oxford sytuacja wyglądała inaczej, gdyż z powodu specjalnych praw przyznanych uniwersytetowi dochodziło do częstych konfliktów pomiędzy studentami a lokalną ludnością. Wrezultacie i z powodu nasilających się konfliktów na początku XIX wieku wszelkie przywileje zostały zniesione. Przybycie kolei w roku 1845 było początkiem dobrobytu miasta. Miasto uzyskało prawa miejskie w 1951 roku, wtedy badacze i naukowcy pracujący w tym mieście mieli już światowe uznanie. Od tamtej pory miasto przyciąga tysiące naukowców, a pobliski park naukowy zwany Cambridge Science Park, ściśle związany z uniwersytetem, jest obecnie największym centrum technologicznym w Europie.

3 CAMBS SCHOOL INTERNATIONAL
Szkoła Cambs School International specjalizuje się w organizowaniu kursów języka angielskiego za granicą. Nasze motto brzmi: Zadbamy o to, aby nasi studenci czerpali radość z najlepszego okresu w ich życiu podczas nauki nowego języka w naszym mieście Cambridge od wieków związanym z uniwersytecką tradycją i doskonałością myśli inspirowaną poczuciem dbałości o szczegóły i chęcią uczestniczenia w wydarzeniach, które na zawsze staną się częścią ich życia i przyjemnym wspomnieniem z przeszłości. Docelowo kursy przeznaczone są dla osób powyżej 12 roku życia, młodzieży, studentów i osób dorosłych.

4 ZALETY KURSÓW ZA GRANICĄ
uczenie się odbywa się w sposób naturalny. W odróżnieniu od innych metod, uczenie się języka za granicą wymaga z jednej strony konsekwencj, ale z drugiej stron taki system nauczania pozwala na zaznajomienie się z nowym językiem stopniowo, co pozwala na jeszcze efektyniejsze przyswajanie języka obcego. gwarancja całkowitego postępu jest oczywista, gdyż nawet jeżeli wydaje się komuś, że świetnie włada językiem angielskim, to na pewno perspektywa poprawy akcentu w trakcie pobytu za granicą, obcowanie z rodowitymi mieszkańcami danego regionu jest nagroda samą w sobie, gdyż pozostanie z Wami do końca życia. całkowite zespolenie z otoczeniem i zwyczajami danego kraju poprzez radzenie sobie w mowie i piśmie z jego językiem w sytuacjach życia codziennego gwarantuje szybkie i trwałe przyswojenie danego języka. Szkolenie nie ogranicza się tylko do nauczania słownictwa i gramatyki, co notabene jest w ofercie każdej szkoły językowej, ale pobyt w szkole za granicą oferuje coś więcej – możliwość bezpośredniego przetestowania dotychczasowo zdobytej wiedzy na miejscu, w kraju, w którym językiem ojczystym jest język angielski.

5 ZALETY KURSÓW W SZKOLE CAMBS SCHOOL INTERNATIONAL
A Personalizacja nauczania jest gwarantowana poprzez samą szkołę, która ze względu na możliwości określa ona limit studentów na danym kursie językowym. Daje to nie tylko gwarancję jakości nauczania w sensie merytorycznym, ale również w sensie osobistym, gdyż przebywanie w niewielkiej grupie osób umożliwia lepsze ich poznanie, daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu, co jest niezwykle ważne dla osób wrażliwych i nieśmiałych. B Nauczyciele, wszyscy współpracownicy szkoły Cambs School International są do dyspozycji każdego z uczestników kursu. C W porównaniu do kursów organizowanych przez inne szkoły, szkoła Cambs School International oferuje pobyt w Wielkiej Brytanii za stosunkowo niską cenę, wliczając w ceny kursów przelot samolotem, rozmaite zajęcia dodatkowe wraz z wycieczkami poza miasto.

6 CAMBS SCHOOL INTERNATIONAL (o szkole)
Szkoła posiada 7 dobrze wyposażonych sal dydaktycznych. Szkoła jest podzielona na dwa budynki. W pobliżu znajdują się parki, a w samej szkole jest pomieszczenie wyposażone w komputery z darmowym dostępem do internetu. Szkoła jest zarejestrowana jako centrum egzaminacyjne TRINITY. W czasie wolnym od zajęć nasza szkoła oferuje następujące zajęcia dodatkowe: grill na świeżym powietrzu, wyjścia do klubów młodzieżowych, quizy, zajęcia sportowe, w tym piłka nożna i golf. Podczas weekendu szkoła oferuje wycieczki zgodnie z programem do Londynu, Oxfordu, Brighton oraz w miejsce narodzin Shakespeara. nauka angielskiego w Cambs School International: szkoła znajduje się w centralnej części miasta, w pobliżu galerii handlowej i centrum miasta, lokalizacja stanowi dobra bazę wypadową do zwiedzania miasta i okolic.

7 Osobiste osiągnięcia pewność siebie
poznanie nowego kraju i jego zwyczajów nowe przyjaźnie zdobycie wiedzy w praktyce polepszenie umiejętności językowych

8 Zajęcia języka angielskiego
Zajęcia odbywają się w nowej siedzibie szkoły w Cambridge, która jest zlokalizowana blisko parku, przystanku autobusowego, stacji kolejowej oraz galerii handlowej. Poza tym, jest ona w pobliżu kompleksu uniwersyteckiego Cambridge. W kursie uwzględniono: ( przykład dotyczy pobytu 4-tygodniowego) - przelot samolotem - transport tam i z powrotem z lotniska Stansted w Londynie do Cambridge - 20 godzin nauki angielskiego tygodniowo - zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem - zajęcia dodatkowe do wyboru: pływanie łodzią po rzece Cam łyżwiarstwo ( tylko wraz z wycieczką do Peterborough) basen odwiedzanie colleague oraz muzeów kręgle wycieczki - Muzeum Wojskowe w Duxford - Londyn (3 dni) - Peterborough - Ely - Brighton - Oxford ( do wyboru) Ubezpieczenie medyczne Ubezpieczenie od wypadków

9 ZAJĘCIA DODATKOWE (tylko w ciągu tygodnia)
pływanie: na basenie Parkside w centrum miasta Cambridge pływanie łodzią po rzece Cam: jedno z najbardziej typowych atrakcji miasta.Odbywa się wzdłuż rzeki Cam biegnącej przez sam środek miasta. Ponadto można zobaczyć przepiękne budynki universytetu w Cambridge tzw. The Backs odwiedzanie colleague: kilkakrotnie będzie można odwiedzać kilka colleague uniwersyteckich wchodzących w skład całego kampusu. Uczestnicy wyjazdu będą mogli zobaczyć jak to jest uczyć się na jednym z najlepszych uniwesytetów na świecie. odbywają się praktycznie codziennie: Celem zajęć jest integracja w grupie. kręgle:dostępne cały czas na specjalnym torze golf: zajęcia płatne extra dostępne w klubie golfowych w Cambridge jazda konna: zajęcia płatne extra lyżwiarstwo: dostępne tylko z wycieczką do Peterborough na lodowisku Planet Ice dyskoteki: dostępne tylko latem (dwa trzy razy w tygodniu) dla osób poniżej 18 lat w specjalnym klubie młodzieżowym. Możliwość poznania rówieśników z różnych krajów, szlifowania języka angielskiego w mowie, zawieranie przyjaźni oraz wymiany kulturowej. Klub zabrania spożywania napojów alkoholowych.

10 WYCIECZKI Muzeum Wojskowe w Duxford (1 dzień)
Uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć różnorakie pojazdy powietrzne począwszy od zarania lotnictwa aż do czasów konkorda. Do wszystkich modeli będzie można wsiąść i zobaczyć jak to jest być prawdziwych pilotem. Ponadto, można będzie zobaczyć wjaki sposób naprawia się samoloty. Wiele z nich wciąż działa. Londyn ( 3 dni) Program przewiduje zobaczenie najważniejszych zabytków oraz miejsc takich jak: Piccadilly Circus, Trafalgar Square, South Kensington, The British Museum, The National Museum, Buckingham Palace, The Tower of London, Tower Bridge, London Eye, The Houses of Parliament and Westminster Abbey. (Bilety wstępu płatne extra) Cambridge Pomimo tego, że miasto jest znane na całym świecie z najlepszego uniwersytetu, to zachowało atmosferę poprzedniej epoki. Można tam odwiedzić oprócz samego kampusu, wiele ciekawych muzeów takich jak: Muzem Sztuki i Rękodzieła, Ogród Botaniczny, Kościół pd. Św Marii oraz Muzeum Fitzwilliam. Muzeum Fitzwilliam – kolekcje europejskiego malarstwa, rysunku, rzeźby, meblarstwa, książek, monet oraz wiele innych eksponatów. Sam budunek z połowy XIX wieku wygląda imponująco, a jego nowoczesne otoczenie stanowi doskonałe połączenie tego co stare z tym co nowe. Oczywiście zwiedzanie z przewodnikiem wraz z różnorodnymi formami edukacyjnym i urozmaiconym programem zajęć dodatkowych. Ogród Botaniczny – 40 akrów gruntu, na których znajdują się piękne ogrody i szklarnie z roślinami tropikalnymi oraz jezioro. Wycieczki do wyboru to: Ely, Peterborough, Brighton i Oxford. ELY: miasto bogate w historię, zwane perłą w koronie. Nad miastem góruje ogromna katedra, która jest również muzeum narodowym dedykowanym witrażom. Najbardziej znanym mieszkańcem był Oliver Cromwell. PETERBOROUGH: z katedrą w stylu normandzkim. To największa spuścizna kulturowa i historyczna miasta, którą datuje się na XVII wiek. Ponadto miasto ma ciekawą ofertę rozrywkową, kulturalną oraz pamiątkową, która przekracza najśmielsze oczekiwania BRIGHTON: miasto nadbrzeżne znajdujące się w południowej części Anglii. Znane jest z szeregu zabudowań tzw. Brighton&Hove. OXFORD: znajduje się w hrabstwie Oxfordshire. Znane z najstarszego uniwersytetu anglojęzycznego na świecie.

11 ZAKWATEROWANIE ( u rodzin na miejscu)
Prowadzone jest przez firmę Homestay Consultancy posiadającą biuro w Cambridge. Biuro to jest członkiem organizacji ogólnokrajowej zajmującej się zakwaterowaniem młódzieży,osób dorosłych chcących uczyć się języka angielskiego w Wielkiej Brytanii pod hasłem: live & study in the UK. Biuro znajduje się w samym centrum miasta.  Rodziny, które podejmują się zakwaterowaniu uczestników kursu w swoim domu są osobami współpracującymi z w/w biurem od lat. W celu uniknięcia jakichkolwiek niejasnych sytuacji umowy z takimi rodzinami są podpisywane tylko na jeden rok. Oprócz zakwaterowania osoby przebywające w takich domach mają prawo do pełnodniowego wyżywienia oraz przygotowywania drugiego śniadania na wynos. Szkoła Cambs School International również zapewnia dodatkowy lunch. Uczestnicy kursu są kwaterowani w pokojach jedno lub dwu-osowych, w zależności od osobistych upodobań oraz dostępności. Najbardziej popularną formą jest zakwaterownaie w pokojach jednoosobowych, gdyż daje to możliwość doświadczenia typowo angielskiego stylu życia w połączeniu z ćwiczeniem języka angielskiego w sytuacjach życiowych. Oczywiście Szkoła Cambs School International monitoruje jakość zakwaterowania zapewniając uczestnikom kursu czyste, komfortowe i bezpieczne warunki zamieszkania.

12 PORUSZANIE SIĘ PO MIEŚCIE
rower: najłatwiejsza i najtańsza forma poruszania się po mieście biorąc pod uwagę fakt, że miasto jest bogato wyposażone w rozliczne ścieżki rowerowe. Jeżeli wybierasz się do Cambridge na dłuższy czas poleca się zakup roweru. Cena nie będzie przekraczać £70. Jeżeli chcesz wynająć rower to koszty są następujące: dwa tygodnie - £28 cztery tygodnie - £40 dwanaście tygodni - £60 Ceny mogą ulec zmianie, ale zazwyczaj latem jest możliwość uzyskania bonusu uprawniającego do jeszcze niższej ceny. autobus: główny przystanek autobusowy w Cambridge nazywa się Drummer Street. Można tam kupić oprócz zwykłych biletów bilety na lotnisko, do większości miast w Anglii takich jak Londyn. Bilety można kupować bezpośrednio lub poprzez stronę internetową: Autokary do głównych lotnisk w Wielkiej Brytanii odjeżdżają z przystanku przy Parkside. taksówka: wszystkie taksówki są zarejestrowane i posiadają liczniki. Postoje taksówek znajdują się przy dworcu kolejowym i autobusowym (Drummer Street), przy Parkside i przy ulicy St. Andrews. Numery są następujące: Panther: (01223) Camtax: (01223) CamCab: (01223)704 704

13 COLLEAGUES I ICH OSIĄGNIĘCIA
Miasto Cambridge posiada nie tylko nieodparty urok starożytności, ale również jest kolebką znanych wynalazców i ich odkryć. Przybywającym studentom nie tylko podoba się ten urok, ale co ważniejsze muszą wziąć pod uwagę to, co dokonało się w murach uniwersyteckich. Uczyli się tam między innymi: Isaac Newton, który zrewolucjonizował naukę, Charles Darwin ze swoją teorią naturalnej selekcji, Charles Babbage, który był pionierem informacji elektronicznej, Frank Whittle, który rozwinął teorię silnika odrzutowego oraz Ernest Rutherford, który wraz ze swoją grupą badaczy jako pierwsi rozczepili atom. W trakcie zwiedzania colleagues nie tylko można zobaczyć miejsca, w których żyli i tworzyli swoje teorie znani światu naukowcy, ale również poczuć atmosferę ubiegłych wieków podziwiając piękno samych budynków, ich ogrodów, kapliczek, przedsionków wraz z unikatowa architekturą. Poza tym, można tam również odwiedzić świetnie zaopatrzone galerie handlowe, kafejki, restauracje, udać się na przejażdżkę łodzią po rzece Cam lub pochodzić po mieście. Wszystko to stanowi doskonałe połączenie starego z nowym.

14 ROZKŁAD ZAJĘĆ PROGRAM PORANNY
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela 8:30 - 9:00 Szkoła dostępna dla kursantów w celu nauki bądź pracy z internetem Punkt spotkań Dzień Wolny 9: :25 Czytanie i pisanie Słuchanie i konwersacje Ćwiczenia gramatyczne Wycieczka 10: :55 Rozwijanie słownictwa Słuchanie 12: :00 Czytanie Pisanie Słownictwo 13: :30 Lunch 14: :00 Zajęcia dodatkowe Wolne popołudnie 16: :30

15 ROZKŁAD ZAJĘĆ PROGRAM POPOŁUDNIOWY
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela 8:30 - 9:00 Szkoła dostępna dla kursantów w celu nauki bądź pracy z internetem Punkt spotkań Dzień Wolny 9: :30 Zajęcia dodatkowe Wolny poranek Wycieczka 12:30 13:30 Lunch 13:30 -14:55 Czytanie i pisanie Słuchanie i konwersacje Ćwiczenia gramatyczne 15:00 -16:25 Rozwijanie słownictwa Słuchanie 16:30 -17:30 Czytanie Pisanie Słownictwo 17:30 -18:30

16 KOSZTY: OPCJA A Przelot samolotem, transport do miejsca zamieszkania, zakwaterowanie u rodziny z pełnym wyżywieniem, zajęcia dodatkowe i wycieczki 1 week 817 euro 2 weeks 1283 euro 3 weeks 1749 euro 4 weeks 2215 euro OPCJA B Przelot samolotem, transport do miejsca zamieszkania, zakwaterowanie u rodziny z pełnym wyżywieniem 1 week 717 euro 2 weeks 1083 euro 3 weeks 1449 euro 4 weeks 1815 euro

17


Pobierz ppt "Obozy językowe w Cambridge w"

Podobne prezentacje


Reklamy Google