Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjaliści.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjaliści."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjaliści

2 Wstąpcie w Nasze progi skromne,
warunki są u Nas dogodne, byście się wykształcili, i w przyszłości w wymarzonym zawodzie sprawdzili…

3 Zespół Szkół Zawodowych
w Ozorkowie szkoła z charakterem...

4 ZAPRASZAMY! Młodsi koledzy i koleżanki!
Pragniemy Wam przedstawić, jak wygląda codzienne, szkolne życie w Zespole Szkół Zawodowych. W naszej prezentacji przedstawimy wszelkie działania, jakie były podejmowane przez naszą szkołę, jak i organizacje, które w naszych szkolnych murach funkcjonują. Zaprezentujemy również wszystkie profile klas, jakie zostały zaplanowane na rok szkolny 2006/2007, oraz pokrótce opowiemy o poczynaniach uczniów naszej szkoły. ZAPRASZAMY!

5 Na początku była nicość… a następnie nastał czas wielkich zmian w dziedzinie edukacji…

6 Dopiero w tym trwającym wiele lat procesie powstał Zespół Szkół Zawodowych, który działa w Ozorkowie już ponad 50 lat…

7 I właśnie dzięki temu mogliśmy się dzisiaj tutaj spotkać i wspólnie zastanowić się nad planowaną przez Was dalszą edukacją. Zapraszam do obejrzenia prezentacji…

8 W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera
W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera. Każdy uczeń może u Nas liczyć na pomoc ze strony nauczycieli, jak i samych uczniów. Nowi absolwenci zawsze zostają przyjęci przez wszystkich w sposób należyty i od razu objęci w troskliwe ramiona szkolnych murów.

9 Grono pedagogiczne naszej szkoły stanowi wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska. Profesorowie są bardzo mili i zawsze można się do nich zwrócić z każdą sprawą, a oni uważnie wysłuchają naszych racji. Z nimi na lekcjach nie da się nudzić, gdyż są pozytywnie zakręceni… I o to chodzi!;)

10 Także uczniowie nie pozostali bierni w tej kwestii i stworzyli własny portal uczniowski „Onas, czyli ZSZ po godzinach…”, który całkowicie prowadzony jest przez uczniów. Każdy może tam wyrazić swoje zdanie, poruszyć jakiś nurtujący go problem, jak i znaleźć wiele… wiele przydatnych informacji: W świecie powszechnej komputeryzacji nie mogło zabraknąć również miejsca dla internetowej strony naszej szkoły: Prowadzimy również elektroniczną wersję kroniki szkolnej;)

11 Szkolny Ośrodek Kariery
SZOK pomaga młodym ludziom dobrać odpowiedni zawód do preferowanych umiejętności i pokierować ich dalszą drogą życiową. Na czele SZOK-u stoi doradca zawodowy Wraz z SZOK-iem funkcjonuje Klub Aktywizacji SZOK, czyli zgromadzenie młodzieży, która pomaga doradcy, uczestniczy w spotkaniach dla liderów, pomaga w organizacji ważnych wydarzeń szkolnych. i Klub Aktywizacji SZOK

12 ZAWODY PRZYSZŁOŚCI: Wykładowcy i nauczyciele akademiccy Trenerzy – szkoleniowcy Informatycy i specjaliści d/s telekomunikacji Biotechnolodzy i farmaceuci Handlowcy, specjaliści od transportu i logistyki Specjaliści ds. UE Lekarze domowi, dietetycy, trenerzy fitness, rehabilitanci, fizykoterapeuci, masażyści Psychologowie i terapeuci Pielęgniarki i opiekunowie osób starszych Pracownicy przemysłu rozrywkowego, turystyki i mass mediów Dla przyszłych pracodawców będzie się liczyć nie skończony kierunek czy uczelnia, ale przede wszystkim konkretna wiedza. Potrzebni będą ludzie wyspecjalizowani w wąskich dziedzinach.

13 Działacze SZOK www.szok.zsz-ozorkow.org
O działaniach SZOK możemy przeczytać na naszej stronie internetowej, którą opracowali: B. Sobczak i T. Szlęk uczniowie klasy III LPz

14 Cała społeczność naszej szkoły angażuje się w różne przedsięwzięcia z czego czerpiemy niezwykłą satysfakcje, jesteśmy dumni z uzyskiwanych sukcesów. Uczniowie chętnie biorą czynny udział we wszystkich projektach, rywalizują wszelakich konkursach, jak i sami wykazują chęć zrobienia czegoś.

15 Przy realizacji V Forum Młodzieżowego przyświecał nam cel pokierowania młodzieżą w podjęciu decyzji o przyszłym zawodzie. Zorganizowaliśmy także Targi Edukacyjne, by uczniowie mogli poznać program nauczania i rekrutacji łódzkich szkół wyższych.

16 Biorą udział również w:
Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy sportowe: - Puchar Starosty Powiatu Zgierskiego za 2005 rok - I miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych - I miejsce w siatkówce dziewcząt - I miejsce w pływaniu - Wicemistrzostwo Polski w nowej dyscyplinie sportowej GETBOL Uczeń klasy III LP w tym roku zajął II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym. Biorą udział również w: - Konkursie Wiedzy o Biznesie i Regionie Łódzkim - Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej Konkursie „Zarządzanie Firmą” Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej - uczestniczą w projekcie Uniwersytetu Łódzkiego "Akademia Innowatorów Zarządzania"

17 Z okazji Bożego Narodzenia organizowane są jasełka, w których główne role odgrywają nasi uczniowie. Atmosfera jest bardzo przyjemna. Masowo odbywają się także przedstawienia wystawiane przez uczniów z różnych okazji, ale również całkiem spontanicznie.

18 Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie przygotował na rok 2006/2007 bardzo ciekawe propozycje kształcenia dla gimnazjalistów. Nasze oferty edukacyjne przygotowaliśmy w oparciu o najnowsze badania potrzeb na rynku pracy. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie kierunek odpowiadający waszym ambicjom zawodowym…

19 Zawód - technik ekonomista
Technikum Zawód - technik ekonomista 4 lata Technikum ma na celu przygotowanie absolwenta do sprawnego wykonania różnorodnych zadań w gospodarce rynkowej. Uczeń będzie mógł uzyskać tytuł technika ekonomisty w drodze zewnętrznego egzaminu zawodowego .

20 - podstawy biznesu i marketingu, - projektowanie biznes planu,
Program kształcenia: - podstawy biznesu i marketingu, - projektowanie biznes planu, - interpretowanie wskaźników analizy ekonomicznej, - technologia informacyjna i maszynopisanie. Zawód ekonomisty jest poszukiwany i daje możliwości zatrudnienia w bankach, instytucjach statystycznych i badawczych, administracji państwowej, firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, każdej firmie, która prowadzi działalność gospodarczą.

21 Zawód - technik handlowiec
Technikum Zawód - technik handlowiec 4 lata Program nauczania obejmuje nowoczesne techniki marketingu i reklamy. Uczeń będzie mógł uzyskać tytuł technika handlowca w drodze zewnętrznego egzaminu zawodowego.

22 Absolwent szkoły będzie potrafił: - stosować instrumentalny marketing,
- wypełniać prace bilansowe, - wykonywać i redagować dokumentacje handlowe, - prowadzić rozliczenia z budżetem, - organizować działalność własnej firmy, - prowadzić negocjacje handlowe. Absolwenci mogą sami podjąć działalność handlową i założyć własną firmę bądź pracować w firmie handlowej, być przedstawicielami handlowymi firm, pracownikami placówek handlu detalicznego i hurtowego, oraz innych jednostek zajmujących się sprzedażą, promocją, reklamą towarów i usług.

23 - zarządzanie informacją
Liceum profilowane - zarządzanie informacją 3 lata Profil ten przygotowuje do korzystania i przetwarzania informacji pochodzących z wielu źródeł, upowszechnianych za pomocą różnych form przekazu. Absolwenci mogą kontynuować naukę w naszej Szkole Policealnej rozpoczynającej działalność od 1 września 2006 r., która będzie umożliwiała zdobycie zawodu technika informatyka.

24 Dalsze kształcenie zawodowe: - informatyka, - informacja naukowa,
- bibliotekoznawstwo, - fotografika, - urządzenia audiowizualne, - techniki multimedialne, - bazy danych, - grafika komputerowa, - poligrafia. Uczniowie wykonują: - prezentację multimedialną, - relacyjną bazę danych, - witrynę WWW, - komputerowy skład tekstu wybranej publikacji, - krótki film na określony temat, - cykl zdjęć na wybrany temat, recenzję wybranego przekazu informacyjnego, wideokonferencje.

25 Liceum ogólnokształcące
- klasa sportowa 3 lata Kultura fizyczna wpływa nie tylko na ciało zawodnika i jego umiejętności, ale przede wszystkim stanowi wartościowy system wychowawczy. Uczy samodyscypliny, wyrabia cechy związane z siłą woli, wytrwałością, systematycznością.

26 Program nauczania: zajęcia na basenie, - rozszerzona liczba godzin biologii i chemii, - 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu (3 +7 godzin trenerskich) - dodatkowe godziny z piłki siatkowej, - walki w zwarciu oparte na Brazylijskim Ju Jitsu i Zapasach, elementy Boksu i Muaj Taj, karate tradycyjne. Umiejętności absolwenta: - pełnieni funkcje młodzieżowego organizatora sportu i sędziego na zawodach, - wyczynowo uprawia sport, - ma świadomość pozytywnego wpływu ruchu na organizm, - potrafi radzić sobie z ewentualnymi porażkami sportowymi.

27 Zasadnicza Szkoła Zawodowa - mechanik pojazdów samochodowych
3 lata Szkoła zapewnia praktyczną naukę zawodu prowadzoną w szkolnych pracowniach zawodowych. Absolwenci mają możliwość ukończenia w trakcie kształcenia kursu prawa jazdy Kat. B

28 Po ukończeniu szkoły będziecie potrafili:
- Dokonać klasyfikacji pojazdów samochodowych, - Czytać ze zrozumieniem instrukcje, rysunki, wykresy, dokumentacje techniczne. - Bezpiecznie wykonywać zadania zawodowe zgodnie z przepisami. - Kierować pojazdami samochodowymi kategorii B. Absolwenci tej szkoły po zdaniu zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe mogą znaleźć zatrudnienie w warsztatach samochodowych, stacjach obsługi samochodowej bądź rozpocząć własną działalność gospodarczą.

29 Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tej prezentacji rozjaśniły się Wam horyzonty myślowe, jeśli chodzi o dokonanie wyboru profilu dalszej swojej edukacji. Pamiętajcie, że to jaką szkołę wybierzecie, będzie miało wpływ na Waszą przyszłość, dlatego też przy podjęciu decyzji kierujcie się rozsądkiem.

30 Drzwi naszej szkoły stoją dla Was zawsze otworem;)
Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania możecie przyjść, a my postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości.

31 Po cichu liczymy na to, że to właśnie Zespół Szkół Zawodowych będzie placówką, w której zechcecie kontynuować swoje poczynania w zakresie edukacji. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i do zobaczenia! POWODZENIA;)

32 The end Agnieszka Kusztelak®


Pobierz ppt "Gimnazjaliści."

Podobne prezentacje


Reklamy Google