Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIEMIECKIE ZESPOŁY I WOKALIŚCI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIEMIECKIE ZESPOŁY I WOKALIŚCI"— Zapis prezentacji:

1 NIEMIECKIE ZESPOŁY I WOKALIŚCI

2 Bad Boys Blue Grupa Bad Boys Blue powstała w 1984 roku w Kolonii w RFN z inicjatywy niemieckiego producenta Tony'ego Hendrika oraz jego żony Karin van Harren. Zespół miał stanowić przeciwwagę dla odnoszącego ogromne sukcesy duetu Modern Talking. Sukces nadszedł w 1985 roku wraz z drugim singlem zespołu, zatytułowanym "You're A Woman", który uplasował się w pierwszych dziesiątkach notowań w wielu krajach Europy. W tym samym roku premierę miał debiutancki album Bad Boys Blue - "Hot Girls - Bad Boys". Lansując kolejne przeboje grupa zdobyła ogromną popularność w Europie (przede wszystkim Wschodniej) oraz w Afryce Południowej.

3 You’re a Woman

4 Rammstein  Niemiecki zespół grający muzykę z gatunku tanz metal. Powstał na początku 1993 roku, jego nazwa pochodzi od amerykańskiej bazy lotniczej w Niemczech, położonej obok miasta Ramstein, w której miała miejsce katastrofa lotnicza, o której zespół nagrał utwór o tej samej nazwie. Muzyka zespołu Rammstein to specyficzna mieszanka: znajdziemy w niej zarówno inspiracje muzyką techno, jak i house. W swoich tekstach muzycy nie boją się poruszać drażliwych kwestii: śpiewają o seksie, polityce i religii. Lubują się także w mrocznych historiach z przeszłości i legendach. Ich teledyski są tak samo śmiałe, jak muzyka i teksty. W przypadku teledysku do piosenki "Mein Teil" (opowiadającej historię kanibala z Rotenburga) doszło nawet do zakazu pokazywania go w niemieckich mediach w godzinach przedpołudniowych. Mimo kontrowersji krążących wokół zespołu, każda ich płyta sprzedaje się fantastycznie, a piosenki "Du hast", "Die Sonne" czy "Benzin" zna chyba każdy.

5 Du Hast America

6 Lena Lena Meyer-Landrut urodziła się 23 maja 1991 roku w niemieckim Hanowerze. Jest wnuczką Andreasa Meyer-Landruta, byłego ambasadora Niemiec w Związku Radzieckim. Od dzieciństwa trenowała taniec klasyczny i nowoczesny, obsadzano ją również w epizodycznych rolach filmowych. Jej talent wokalny doprowadził jednak do nagrania hitu „Satellite”. Lena zgłosiła się do udziału w niemieckich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji „Unser Star für Oslo” (niem. Nasza gwiazda na występ w Oslo). Pokonała ponad 4500 kandydatów, co przyniosło jej udział w finale odbywającym się w Norwegii. Podczas konkursu 29 maja 2010 roku Lena wykonała utwór „Satellite”, wygrywając Eurowizję.Jej pierwszy album „My Cassette Player”, wydany 7 maja 2010 roku, przyniósł artystce ogromną popularność w Niemczech. Na płycie, poza wspomnianym „Satellite”, znalazły się też podbijające listy przebojów piosenki „Bee” oraz „Love Me”. Producent Stefan Raab zapowiedział, że Lena ma też reprezentować Niemcy na 56. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2011 roku.

7 Satelliete

8 Tokio Hotel Tokio Hotel to niemiecki zespół wykonujący muzykę rozrywkową. Zarówno zespół, jak i przynależność gatunkowa jego stylu wzbudzają wiele kontrowersji: najczęstsze określenia to muzyka pop. Początkowo zespół tworzyli tylko bliźniacy Bill i Tom Kaulitzowie, około roku 2001 dołączyli do nich rok starszy Gustav Schäfer i o dwa lata starszy Georg Listing.  Zadebiutowali w lipcu 2005 klipem „Durch den Monsun” i znaleźli się z nim na niemieckich listach przebojów. Debiutancki album kwartetu, zatytułowany "Schrei", ukazał się w Niemczech we wrześniu 2005 roku. Dwa miesiące później grupa otrzymała dwie prestiżowe statuetki niemieckiego przemysłu fonograficznego "Comet", dla najlepszego debiutanta i Super Comet. Natomiast w grudniu Tokio Hotel otrzymali nagrodę "Bambi". Album "Schrei" osiągnął status złotej płyty prawie we wszystkich krajach, w których został wydany i długo znajdował się na listach bestsellerów.

9 Monsoon

10 Alphaville Legendarna grupa Alphaville powstała w 1982 roku w Berlinie. Formację tworzyli Marian Gold, Bernhard Lloyd i Frank Mertens. Zespół największą popularność zdobył w latach 80. Nazwa Alphaville została zaczerpnięta ze słynnego filmu zatytułowanego "Alphaville" Jeana-Luca Godarda, z 1965 roku. Początkowo grupa trochę eksperymentowała z dźwiękiem, jednak po 1984 repertuar zdecydowanie się zmienił, muzyka stała się lżejsza, w aranżacjach dominowały instrumenty elektroniczne, słychać w niej wyraźne inspiracje twórczością Davida Bowie. Alphaville ogromny sukces odnieśli w 1984 roku, za sprawą singla "Big In Japan". Wkrótce ukazał się debiutancki album "Forever Young" (1984), zawierający również tytułową kompozycję, która obok "Big In Japan" jest najczęściej kojarzona z twórczością zespołu.

11 Big in Japan Forever Young

12 Mr. President  Niemiecki zespół muzyczny, który powstał w Bremie i pierwotnie nazywał się Satellite One. Zespół zadebiutował w 1995 roku albumem "Up'N Away" i podbił świat tworząc muzykę dance i pop W 1996 roku zespół zdobył światową popularność hitem "Coco Jamboo".Utwór ten był obecny na każdej dyskotece tamtego lata.

13 Coco Jambo

14 Killerpilze  Niemiecki zespół muzyczny grający pop punk. Powstał w roku 2003. Prawdziwym przełomem w karierze okazał się singiel Richtig scheiße po którym o zespole zrobiło się na prawdę głośno. Obecnie, mają grono wiernych fanów nie tylko w Niemczech, ale również w Polsce, Francji, Czechach, Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Danii, Belgii, Włoszech, Turcji, Rosjii i Litwie oraz w wielu poza europejskich krajach (Honk Kong, Usa, Kanada). Zespół już trzykrotnie występował w Polsce, ostatnio 8 marca 2008 roku. Ich nazwa oznacza "zabójcze grzyby". Wielu krytyków uważało, że Killerpilze powtórzy sukces innego niemieckiego zespołu - Tokio Hotel, jednak chłopaki poszli w innym kierunku muzycznym komponując dużo pop punkowych kawałków.

15 Ich kann auch ohne Dich

16 Oceana Niemiecka wokalistka, której twórczość oscyluje wokół soulu, popu, jazzu, funku oraz bluesa. Od dzieciństwa wiedziała, że chce zajmować się muzyką. Już jako dziecko występowała na koncertach. Równocześnie brała lekcje baletu.  W 2008 wydała swój debiutancki album The Tide, natomiast w 2009 album Love Supply. 22 sierpnia 2009 na 46. Międzynarodowym Sopot Festival otrzymała nagrodę Słowika Publiczności. Oceana została wybrana przez UEFA wykonawczynią oficjalnej piosenki Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, odbywających się w 2012 roku w Polsce oraz na Ukrainie. Singel promujący wydarzenie nosi  tytuł „Endless Summer”.

17 Cry, cry Endless Summer

18 Modern Talking Modern Talking to niemiecki duet, którego piosenki królowały w latach 80. na niejednej dyskotece. Utwory takie jak: "Cheri Cheri Lady" nucili niemal wszyscy. Muzykom udało się powtórzyć swój sukces w kolejnej dekadzie - w 1998 wydali album "Back for Good". Modern Talking powstał w Berlinie w 1983 roku. Jego założycielem był Dieter Bohlen, kompozytor i producent. Wkrótce dołączył do niego Thomas Anders, wokalista. W 1984 panowie wydali swój pierwszy singiel który okazał się hitem. Publiczności podobały się melodyjne kawałki, które doskonale nadawały się do zabawy na prywatkach i dyskotekach, głos wokalisty oraz ogólny image zespołu.W 1985 niemiecki duet wydał kolejną płytę "Let's talk About Love", gdzie znalazł się kolejny hit - "Cheri Cheri Lady". Grupa wydała jeszcze dwa krążki, po czym drogi Bohlena i Andersa rozeszły się na wiele lat. Pierwszy z nich skupił się na pracy z zespołem Blue System, drugi postanowił zająć się karierą solową. Ponownie muzycy spotkali się po 11 latach, aby nagrać płytę "Back for Good" na której znalazły się ich największe przeboje w nowych aranżacjach, jak też kilka nowych kompozycji.

19 Brother Louie Cheri Cheri Lady You’re my..

20 Boney M Niemiecka dyskotekowa grupa Boney M odnosiła ogromne sukcesy na europejskim rynku na przełomie lat 70. i 80. Zespół stworzył producent Frank Farian. W 1975 roku zebrał ciemnoskórych artystów pochodzących z Indii Zachodnich, którzy pracowali w Wielkiej Brytanii, Niemczech Zachodnich i Holandii. Międzynarodowy sukces przyszedł wraz z przebojami „Daddy Cool” i „Sunny”. Sukces tych piosenek spowodował, że Boney M był najpopularniejszym, oprócz słynnej ABBY, tanecznym zespołem w Europie. Do 1985 roku kwartet nagrał dziesięć albumów, później grupa kontynuowała działalność zarówno fonograficzną jak i koncertową jednak nie odnosiła już sukcesów.

21 Daddy cool Rivers of Babilon Sunny

22 Cascada Cascada – niemieckie trio tworzące muzykę hard dance oraz euro dance. Dotychczas zostały wydane cztery albumy studyjne i jeden remix album. Zespół znany jest z tworzenia wielu coverów, ale posiada także własne piosenki. Cascada popularność zyskała w 2005 roku dzięki singlowi "Everytime We Touch", pochodzącemu z ich debiutanckiej płyty. Piosenka podbiła nie tylko europejskie listy przebojów, ale także odniosła sukces w Stanach Zjednoczonych. Zespół sprzedał ponad 20 mln płyt na całym świecie.

23 Evacuate the dancefloor
Everytime we touch

24 Sarah Connor Sarah Connor, a właściwie Sarah Terenzi (ur. 13 czerwca 1980 w Hamburgu) – niemiecka piosenkarka amerykańskiego pochodzenia, autorka tekstów muzycznych oraz tancerka.  Sarah Connor dorastała słuchając muzyki soul. Miał na to wpływ dziadek wokalistki, urodzony w Nowym Orleanie. Śpiewała w kościelnym chórze gospel, jako dziesięciolatka rozpoczęła prywatną naukę śpiewu w szkole muzycznej. Na lekcje zarabiała pracując jako kelnerka w hotelu. Po raz pierwszy wystąpiła przed dużą publicznością podczas koncertu Michaela Jakcsona w Niemczech, jako wokalistka w chórku. W wieku 17 lat porzuciła szkołę muzyczną, nagrała demo i rozesłała je do wytwórni płytowych pod nazwiskiem „Sarah Grey”. W roku 2001 zgodziła się dołączyć do wytwórni Sony Music, aby nagrywać pod nowym pseudonimem „Sarah Connor”. Jest zdobywczynią takich nagród jak: Platynowy Otto ( najlepsza niemiecka wokalistka 2002 roku) oraz trzykrotnie złotego Otto ( najlepsza niemiecka wokalistka roku 2005, 2006 i 2007 ). Na swoim koncie ma również 4 Komety.

25 From Sarah with love Just one last dance Skin on skin

26 Sandra Sandra Ann Lauer urodziła się w 1962 roku w niemieckim mieście Saarbrucken. Muzyka towarzyszyła jej od dzieciństwa, już jako 12-latka wiedziała, że zostanie piosenkarką. Pierwszy singiel nagrała w roku W 1988 roku Sandra wyszła za mąż za Michaela Cretu, a dwa lata później stworzyli projekt ”Enigma”. Prawdziwy międzynarodowy sukces odniosła dopiero w 1985 roku utworem „ Maria Magdalena". Piosenka ta stała się wielkim przebojem i zdobyła pierwsze miejsce na listach przebojów w 21 krajach na całym świecie.

27 Maria Magdalena

28 Enigma Enigma - grupa muzyczna, której twórcą, liderem i jedynym stałym członkiem jest Michael Cretu. Grupa działająca od początku lat dziewięćdziesiątych łączy muzykę z gatunku new age z tanecznym popem i chorałami gregoriańskimi. Muzyka grupy, niezwykle nastrojowa, charakteryzuje się ciepłym, łagodnym, relaksującym brzmieniem opartym na elektronicznym instrumentarium, miękkiej grze gitary elektrycznej, wielogłosowym śpiewie oraz łagodnych rytmach. Teledyski grupy, również nastrojowe, jak ich muzyka, wyróżniają się spokojnym, płynnym montażem. 

29 Return to innocence

30 Marquess Zespół Marquess - wbrew swojej nazwie i językowi, w jakim wykonuje piosenki - nie pochodzi ani z Hiszpanii, ani z Meksyku, ale z Hanoweru w Niemczech. Marquess jako zespół zadebiutował latem 2006 roku singlem "El Temperamento". Piosenka pilotowała pierwszą płytę grupy, zatytułowaną... "Marquess". Jednak prawdziwy sukces nadszedł wraz z singlem "Vayamos Companeros" (2007), który podbił notowania w wielu krajach Europy. 

31 Vayamos Companieros

32 Scorpions Niemiecki zespół hardrockowy założony w 1965 roku w Hanowerze. Jeszcze przed nagraniem pierwszego albumu do założyciela grupy, gitarzysty Rudolfa Schenkera, dołączył wokalista Klaus Meine – obaj do dziś stanowią trzon grupy. Któż nie zna przeboju "Wind Of Change", dzięki któremu w 1990 roku niemiecki zespół Scorpions wspiął się na szczyt popularności. Łącznie grupa sprzedała ponad 22 miliony kopii albumów, co czyni ją jednym z najsłynniejszych europejskich zespołów rockowych. Wzrost popularności grupy rozpoczął okres udanych tras koncertowych i występów na wielkich festiwalach rockowych, m.in. Rock in Rio (1985) z Ozzym Osbourne’em, AC/DC, Iron Maiden oraz na Monsters of Rock w 1986 z Metallicą i Van Halen. W 1985 roku ukazała się pionierska w formie kaseta video World Wide Live – impresja z życia zespołu w czasie trasy koncertowej oraz fragmenty koncertów. W roku 1990 zespół wziął udział w koncercie i spektaklu Rogera Watersa na cześć historycznego wydarzenia, upadku muru berlińskiego. 1 lipca w Tarnowie zespół Scorpions zaprezentował się polskiej publiczności po raz ostatni w karierze. Tarnowski koncert to część pożegnalnej trasy która rozpoczęła się w marcu 2010 roku w Pradze. 

33 Send me an Angel Still loving you White dove Wind of Change

34 DZIĘKUJĘ !!


Pobierz ppt "NIEMIECKIE ZESPOŁY I WOKALIŚCI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google