Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonały: Marta Góra Justyna Grabarczyk Wstęp Witamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach! Witamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach! Ta prezentacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonały: Marta Góra Justyna Grabarczyk Wstęp Witamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach! Witamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach! Ta prezentacja."— Zapis prezentacji:

1

2 Wykonały: Marta Góra Justyna Grabarczyk

3 Wstęp Witamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach! Witamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach! Ta prezentacja przybliży Wam naszą szkołę i pokaże jej największe walory. Dyrektorem jest Pan Waldemar Kokczyński (na zdjęciu). Zapraszamy do obejrzenia prezentacji. Ta prezentacja przybliży Wam naszą szkołę i pokaże jej największe walory. Dyrektorem jest Pan Waldemar Kokczyński (na zdjęciu). Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

4 Działania samorządu Samorząd naszej szkoły pod opieką Pani Marii Kubiak każdego roku organizuje liczne dyskoteki i pocztę walentynkową. Nawiązuje też współpracę ze schroniskiem dla zwierząt w Pabianicach. Raz w tygodniu odbywają się zebrania, w których uczestniczą przewodniczący klas. Podczas nich ustalane są działania samorządu, a następnie przekazywane wszystkim uczniom w poszczególnych klasach. Samorząd naszej szkoły pod opieką Pani Marii Kubiak każdego roku organizuje liczne dyskoteki i pocztę walentynkową. Nawiązuje też współpracę ze schroniskiem dla zwierząt w Pabianicach. Raz w tygodniu odbywają się zebrania, w których uczestniczą przewodniczący klas. Podczas nich ustalane są działania samorządu, a następnie przekazywane wszystkim uczniom w poszczególnych klasach.

5 Biblioteka i czytelnia W zbiorach naszej szkolnej biblioteki znajduje się około tysiąca książek. Uczniowie mogą z niej korzystać przez cały rok szkolny. Znajdują się tam przede wszystkim lektury, ale również: encyklopedie, słowniki, czasopisma i mnóstwo ciekawych pozycji. Każdy na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie. Tuż obok istnieje czytelnia i świetlica terapeutyczna, w której prowadzone są zajęcia wyrównawcze. Każdy ma możliwość uzyskania dodatkowej pomocy w nauce.

6 Sale gimnastyczne, boisko Nasza szkoła stwarza świetne warunki do uprawiania sportu. Oprócz wielkiej, pięknej sali gimnastycznej mamy osobna salę do siatkówki, lustrzane pomieszczenie do gimnastyki korekcyjnej i aerobiku oraz salę do tenisa stołowego. Wiosną ćwiczymy mięśnie wspaniałym boisku, a oprócz tego każda klasa przez jeden rok uczy się pływać na krytym basenie MOSIR Włókniarz.

7 Gazetka O najważniejszych uroczystościach szkolnych, konkursach, zawodach, olimpiadach dowiesz się Z ostatniej ławki, której redaktorem naczelnym jest Pani Dagmara Grzywala. Nasza gazetka ma też inne, stałe działy takie jak: wywiady, święta i uroczystości. Nie brakuje tu też humoru i dla chętnych do łamania głowy: krzyżówek. W każdym numerze redagujemy recenzje z filmów, spektakli teatralnych, gier komputerowych, książek oraz sprawozdania z konkursów, dyskotek, wycieczek klasowych. Każdy kto chce spróbować swoich sił jako redaktor lub dziennikarz jest mile widziany. O najważniejszych uroczystościach szkolnych, konkursach, zawodach, olimpiadach dowiesz się Z ostatniej ławki, której redaktorem naczelnym jest Pani Dagmara Grzywala. Nasza gazetka ma też inne, stałe działy takie jak: wywiady, święta i uroczystości. Nie brakuje tu też humoru i dla chętnych do łamania głowy: krzyżówek. W każdym numerze redagujemy recenzje z filmów, spektakli teatralnych, gier komputerowych, książek oraz sprawozdania z konkursów, dyskotek, wycieczek klasowych. Każdy kto chce spróbować swoich sił jako redaktor lub dziennikarz jest mile widziany.

8 Stołówka i sklepik Jeśli komuś zdarzy się zapomnieć drugiego śniadania, chusteczek, długopisu lub zeszytu- spokojnie! Może kupić te rzeczy w szkolnym sklepiku, który jest doskonale zaopatrzony i przygotowany na wszystkie uczniowskie życzenia. Głodomorów i nie tylko już od rana nęci smakowitymi zapachami szkolna stołówka, w której możemy zjeść pyszny i pożywny obiadek.

9 Wirtualna szkoła Jak na nowoczesną szkołę przystało mamy pracownię informatyczną, wyposażoną w komputery z dostępem do Internetu. Każda klasa szósta ma tutaj zajęcia dwa razy w tygodniu. Komputery, telewizory i magnetofony znajdują się również w niektórych pracowniach, dzięki temu lekcje są urozmaicone i atrakcyjne. Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach posiada swoją własną stronę internetową: http://www.sp3.xu.pl do której czytania serdecznie zapraszamy. Również naszą gazetkę możecie sobie poczytać za pomocą wirtualnych technologii. Znajduje się pod adresem: http://www.gazetkasp3.prv.pl

10 Zajęcia pozalekcyjne, zbiórki Jeśli interesujesz się plastyką, przyrodą lub informatyką w naszej szkole nie będziesz się nudził. Istnieją tu liczne koła zainteresowań. W godzinach południowych odbywają się zajęcia sportowe, takie jak koszykówka, siatkówka, biegi na orientację. Jeśli ktoś chce może się zapisać do harcerstwa. Nasza szkoła jest przyjazna dla środowiska: co roku organizuje zbiórki makulatury, puszek aluminiowych, baterii. Co roku również, w maju w szkole odbywają się targi Expo.


Pobierz ppt "Wykonały: Marta Góra Justyna Grabarczyk Wstęp Witamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach! Witamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach! Ta prezentacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google