Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miecz świetlny. Miecz świetlny Miecz świetlny Jest on nieodłączną częścią całej sagi Starwars i przedmiotem wszechobecnej fascynacji oraz pożądania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miecz świetlny. Miecz świetlny Miecz świetlny Jest on nieodłączną częścią całej sagi Starwars i przedmiotem wszechobecnej fascynacji oraz pożądania."— Zapis prezentacji:

1

2 Miecz świetlny

3 Miecz świetlny Jest on nieodłączną częścią całej sagi Starwars i przedmiotem wszechobecnej fascynacji oraz pożądania. Każdy chyba przyzna, że Miecz Świetlny jest najwspanialszą bronią w całym wszechświecie science fiction. Te kultowe rapiery są tym samym dla uzbrojenia czym Darth Vader jest dla ogółu fikcyjnych złoczyńców. 

4 W Gwiezdnych wojnach miecz świetlny to tradycyjna broń rycerzy Jedi, później używana także przez Mrocznych Jedi, w tym Sithów. Zbudowanie własnego miecza świetlnego jest jednym z ważnych etapów na drodze do uzyskania tytułu Rycerza Jedi. Zanim to nastąpi, młodzi uczniowie korzystają z mieczy treningowych, a z upływem czasu mistrz zdradza swojemu uczniowi tajniki budowy "prawdziwego" miecza.

5 Typowy miecz świetlny to centymetrowej długości rękojeść wyposażona w emiter na jednym z końców. Po uruchomieniu miecza za pośrednictwem umieszczonego na rękojeści przycisku, emiter wytwarza ostrze energetyczne o długości około jednego metra. Broń ta może łatwo przeciąć większość znanych w Galaktyce materiałów. Ostrze może również służyć do odbijania wiązek z broni laserowej.

6 Niestety miecze te były zbudowane prawdopodobnie z plazmy i zbudowanie ich w warunkach domowych nie jest możliwe : Trudno uzyskać temperaturę plazmy Trudno zmieścić urządzenie zmieniające stan skupienia substancji na plazmę w tak małej rękojeści

7 Jak zrobić miecz w warunkach domowych?
W warunkach domowych możemy jedynie stworzyć imitację miecza jedi

8 Zestaw Latarka led (najlepiej 14 diodowa lub więcej) Papier aluminiowy
Nożyczki Gruba gumka małej średnicy Długopis/Marker Metrowa rurka PCV (może być też sztywna folia zwinięta na kształt rurki) Zasilanie do baterii (baterie AAA)

9

10 Z folii aluminiowej wycinamy koło o średnicy większej niż średnica rurki PCV (aby folię dało się nałożyć na jeden koniec rurki) Nakładamy folię na jeden koniec rurki PCV i mocujemy to gumką Na drugi koniec rurki PCV mocujemy zasilona latarkę Koszt całej inwestycji wynosi niecałe 20 zł

11 Miecz taki można ulepszyć po przez dodanie mu walorów estetycznych lub zamontowanie kolorowej latarki LED

12 Niestety urządzenie to nie odpowiada normom broni z sagi Starwars
Gdy jest wyłączone z urządzenia wystaje metrowe ciało stałe w postaci rurki Taki miecz nie odbija wiązki lasera Miecz ten nie przetnie nawet bloku technicznego a co dopiero metalu

13 Myślę że w przyszłości miecze świetlne i pistolety laserowe mogą byś jedną z broni stosowaną przez służby mundurowe. Już wcześniej sprawdzały się przewidywania na przyszłość więc czemu w tym przypadku miało by być inaczej.

14 Na tą chwile zostaje nam tylko tworzenie mieczy świetlnych w photoshopie

15 Przygotował: Marcin Deszcz


Pobierz ppt "Miecz świetlny. Miecz świetlny Miecz świetlny Jest on nieodłączną częścią całej sagi Starwars i przedmiotem wszechobecnej fascynacji oraz pożądania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google