Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wirusy Komputerowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wirusy Komputerowe."— Zapis prezentacji:

1 Wirusy Komputerowe

2 Wirus komputerowy – najczęściej prosty program komputerowy, który w sposób celowy powiela się bez zgody użytkownika. Wirus komputerowy w przeciwieństwie do robaka komputerowego do swojej działalności wymaga nosiciela w postaci programu komputerowego, poczty elektronicznej itp.

3 Jak się chronić Wprawdzie wirusy, robaki i konie trojańskie mają bardzo różne charakterystyki, ale istnieją trzy główne sposoby ochrony przed nimi wszystkimi. Krok 1: Nigdy nie należy otwierać załączników poczty od obcej osoby. Krok 2: Nigdy nie należy otwierać załączników poczty otrzymanej od znanej osoby, chyba że dokładnie wiadomo, co jest w załączniku. Krok 3: Należy nieustannie aktualizować oprogramowanie antywirusowe. Krok 4: Należy dbać o aktualność oprogramowania firmy Microsoft, korzystając z zasobów online Definicja

4

5 Lista wirusów

6 Wirus komputerowy to krótki program komputerowy, zwykle szkodzący systemowi operacyjnemu lub utrudniający pracę użytkownikowi komputera. Każdy wirus ma zdolność samopowielania. Jest to warunek konieczny, aby dany program można było nazywać wirusem.

7 Program antywirusowy (antywirus) – program komputerowy, którego celem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych. Współcześnie najczęściej jest to pakiet programów chroniących komputer przed różnego typu zagrożeniami.

8 "Niektórzy użytkownicy Macintoshy trwają w przekonaniu, że Mac OS X jest niepodatny na komputerowe wirusy", twierdzi szef Sophosu, Graham Cluley. Tymczasem wirusowe zagrożenie dla systemów Mac OS X jest jak najbardziej realne, ostrzega Cluley. "Użytkownicy tego systemu powinni zachowywać równie daleko idącą ostrożność w zetknięciu z programami lub plikami nieznanego pochodzenia, co posiadacze Windows", zaleca szef Sophosu.

9 Koń trojański to program składający się z 2 aplikacji, mający na celu zdalne zarządzanie komputerem (często bez wiedzy użytkownika). Pierwszą aplikacją jest serwer, który jest instalowany u ofiary, drugą aplikacją jest klient, czyli inaczej mówiąc ta część konia trojańskiego, która odpowiada za zarządzania zdalnym komputerem. Obecnie konie trojańskie mają bardzo duże możliwości na przykład: przechwytywanie logów z klawiatury ,wyciąganie haseł, kradzież plików z komputera ofiary, otwieranie tacki cd, chowanie ikon na pulpicie i wiele innych.

10 Usunięcie wirusa z komputera bez użycia zaprojektowanych do tego celu narzędzi to zadanie, które może odstraszyć nawet specjalistów. Niektóre wirusy i inne niechciane oprogramowanie (w tym programy szpiegujące) zostały nawet wyposażone w możliwość ponownego zainstalowania się w systemie po ich wcześniejszym wykryciu i usunięciu. Na szczęście niechciane oprogramowanie można trwale usunąć i zapobiec jego instalacji, aktualizując komputer i korzystając z bezpłatnych, testowych lub tanich narzędzi antywirusowych.


Pobierz ppt "Wirusy Komputerowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google