Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ECDL.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ECDL."— Zapis prezentacji:

1 ECDL

2 ECDL - European Computer Driving Licence czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych
ECDL jest to jednolity dla całej Unii Europejskiej certyfikat zaświadczający o posiadaniu podstawowych umiejętności w zakresie korzystania z komputera osobistego. Posiadacz tego certyfikatu potrafi prawidłowo wykonywać na komputerze osobistym podstawowe zadania: edytować teksty, korzystać z arkuszy kalkulacyjnych i z sieci komputerowych.

3 Kontrola tych umiejętności przeprowadzana jest w egzaminach ( 1 teoretycznym i 6 praktycznych ) obejmujących następujące obszary zastosowań komputerów i technologii informatycznych: Podstawy technik informatycznych Użytkowanie komputerów Przetwarzanie tekstów Arkusze kalkulacyjne Bazy danych Grafika menedżerska i prezentacyjna Usługi w sieciach informatycznych

4 Do czego jest nam potrzebny certyfikat ECDL??
Certyfikat Umiejętności Komputerowych zwiększa możliwości znalezienia zatrudnienia dla szerokich grup społeczeństwa, a w szczególności dla osób:   szukających po raz pierwszy pracy, a więc wkraczających na rynek pracy;   poszukujących pracy, którzy szybciej ją znajdą posiadając odpowiednie umiejętności wykorzystania komputerów;   poszukujących (lub podejmujących) pracy w innych krajach europejskich.

5 Wnioski Warto zrobić certyfikat ECDL ponieważ:
Certyfikat ECDL zachowuje swoją ważność bezterminowo. Ułatwia nam w życiu codziennym obsługę komputera. Ułatwia nam zdobycie wybranej pracy w Polsce jak i w innych krajach europejskich.

6 Dziękuję Bardzo za uwagę. 
Damian Kopaczewski


Pobierz ppt "ECDL."

Podobne prezentacje


Reklamy Google