Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bułgaria.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bułgaria."— Zapis prezentacji:

1 Bułgaria

2 Nasza podróż: * Polska * Słowacja * Węgry * Rumunia * Bułgaria

3 Bułgaria Powierzchnia: km2 Ludność: 9 mln Stolica: Sofia Język Urzędowy: bułgarski Religie: chrześcijaństwo, islam Waluta: Lew Średnia Temperatura: Latem; 27 °C Zimą: -1 °C

4 Bułgaria Mieszkaliśmy w Sant Vlaz w kompleks Magic Dreams
Magic Dreams położony jest na wzniesieniu w odległości 250 metrów od morza, w cichej okolicy pomiędzy Słonecznym Brzegiem a St. Vlasem. W bliskim otoczeniu znajdują się liczne kompleksy oraz hotele.

5 Bułgaria – nasze zwiedzanie
Sozopol to niewielkie miasto turystyczne położone na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, w bliskiej odległości od Nessebaru, Pomoria i Burgas. Założyli je w 610 r. p.n.e., pod nazwą Apollonia, Grecy z Miletu.

6 Bułgaria - Sozopol Ciekawym miejscem są zabytki – starożytne, które są pozostałością po panowaniu plemion Traków, Greków i Rzymian

7 Bułgaria - Sozopol Stare Miasto Sozopolu znajduje się przy skalistym półwyspie. Poprzecinane jest dużą ilością brukowanych uliczek, przy których znajdują się zabytkowe domy.

8 Bułgaria - Sozopol Sozopol jest wioską rybacką przyciągającą malarzy, pisarzy. Wąskie uliczki, często drewniane, piętrowe domy, w ogródkach drzewa figowe, ciekawa architektura przyciąga turystów. Archeologiczne muzeum mieści się w dawnej cerkwi , gdzie organizuje się niekiedy koncerty muzyczne.

9 Nasz przygoda w Renault
W drodze powrotnej w samym centrum Rumuni zepsuło się auto przyjaciół. Zobaczyliśmy kłęby dymu strzeliła uszczelka. Po interwencji przyjechała laweta i zabrała auto. W salonie Renault spędziliśmy wiele godzin w miłej i sympatycznej atmostferze .


Pobierz ppt "Bułgaria."

Podobne prezentacje


Reklamy Google