Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AZBEST OUT! Czyli o tym, czym jest azbest i co zrobić, aby nie był dla nas groźny?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AZBEST OUT! Czyli o tym, czym jest azbest i co zrobić, aby nie był dla nas groźny?"— Zapis prezentacji:

1 AZBEST OUT! Czyli o tym, czym jest azbest i co zrobić, aby nie był dla nas groźny?

2 CO TO JEST AZBEST? Azbest to minerał odporny na działanie mrozu, wysokich temperatur, substancji żrących, wytrzymały na rozciąganie i zgniatanie.

3 GDZIE WYSTĘPUJE AZBEST? Dzięki swoim właściwościom azbest wykorzystywano do produkcji: pokryć dachów płyt elewacyjnych i balkonowych rur do instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych przewodów wentylacyjnych i kominowych drobnych urządzeń w gospodarstwie domowym.

4 AZBEST W POLSCE Po roku 1945 sprowadzono do Polski około 2 milionów ton azbestu. Importowano azbest z krajów byłego Związku Radzieckiego, Chin i Afryki Południowej.

5 AZBEST A ZDROWIE i ŚRODOWISKO W latach 80-tych ubiegłego wieku odkryto, że azbest niszczy środowisko naturalne i jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Azbest może być przyczyną bardzo poważnych chorób układu oddechowego. Szczególnie niebezpieczne są uszkodzone wyroby azbestowe.

6 AZBEST A PRAWO I OBOWIĄZKI Od 1998 roku zakazano w Polsce: produkcji, importu i stosowania wyrobów zawierających azbest. Do 2032 roku wszystkie wyroby zawierające azbest muszą zostać usunięte.

7 ABY AZBEST NIE BYŁ GROŹNY Jeśli wyroby azbestowe są dobrze zabezpieczone nie są groźne. Zbudowano specjalne składowiska przeznaczone dla odpadów azbestowych.

8 USUWANIE AZBESTU Usuwaniem azbestu może się zająć tylko odpowiednio przeszkolona osoba lub specjalistyczna firma, która posiada uprawnienia, odpowiedni sprzęt i przeszkolonych pracowników. Informacje o tym jak można zamówić ekipę, która usunie azbest z twojego otoczenia znajdziesz w swoim urzędzie gminy.

9 DODATKOWE INFORMACJE Więcej informacji na temat azbestu znajdziecie na stronie internetowej dotyczącej konkursu Usuwamy azbest! pod adresami: www.usuwamyazbest.pl,www.usuwamyazbest.pl www.azbestout.pl


Pobierz ppt "AZBEST OUT! Czyli o tym, czym jest azbest i co zrobić, aby nie był dla nas groźny?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google