Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SONDAŻ. Księgowa, lat ok. 28: -Oczywiście, uważam nasz park za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Kaliszu. Często przychodzę tu z moimi małymi dziećmi,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SONDAŻ. Księgowa, lat ok. 28: -Oczywiście, uważam nasz park za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Kaliszu. Często przychodzę tu z moimi małymi dziećmi,"— Zapis prezentacji:

1 SONDAŻ

2 Księgowa, lat ok. 28: -Oczywiście, uważam nasz park za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Kaliszu. Często przychodzę tu z moimi małymi dziećmi, kt ó re bezpiecznie bawią się na placu zabaw, lub biegają po parkowych alejkach obserwując ptaki i wiewi ó rki. Ja r ó wnież razem z dziećmi, świetnie w parku się relaksuję. Historyk, lat ok. 46: - Park Kaliski został założony w 1798 r. i jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych krajobrazowych park ó w w Polsce. Rośnie tu wiele drzew pomnikowych oraz 150 gatunk ó w roślin. Swoją urodą zachwycają m.in. staw Kogutek, domek chiński oraz jedyna zachowana do dziś rzeźba Flora i zegar słoneczny. Przez kaliski park płynie rzeka Prosna, po kt ó rej - w sezonie letnim – można przepłynąć łodzią Piastowską. Można też wybrać się na przejażdżkę kajakami, kt ó re posiada Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie mające swą siedzibę w naszym parku. To wszystko sprawia, że kaliski park jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla kaliszan i turyst ó w. Studentka, lat ok. 20: - Park Kaliski to dla mnie ostoja i wytchnienie po trudach nauki na uniwersytecie. Często tu zaglądam, aby zrelaksować się po trudach szkolnych. Lubię też w parku poczytać sobie jakąś interesującą lekturę lub przyjść tu na spacer ze swoim chłopakiem. Emerytka, lat ok. 73: - Uwielbiam park Kaliski! Dla mnie jest on jedynym miejscem w mieście, gdzie mogę przyjemnie spędzić czas – z dala od miejskiego zgiełku i spalin! Przychodzę tu niemal co dziennie z moimi znajomymi, oczywiście, jeżeli jest ładna pogoda. Siadamy sobie na ławce i rozmawiamy, albo po prostu słuchamy śpiewu ptak ó w i oddychamy czystym powietrzem. Zuzia, lat ok. 6: - Bardzo lubię nasz park, bo tu spotykam się z innymi dziećmi na placu zabaw. Plac zabaw jest bardzo fajny i można tu pobawić się w piaskownicy, albo na huśtawkach i r ó żnych zjeżdżalniach.

3 Nauczyciel WF – u, lat ok. 35: - Oczywiście uważam, że park miejski jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla wszystkich Kaliszan i to w r ó żnym wieku. Ja, na przykład, prawie co dziennie rano lub wieczorem, biegam rekreacyjnie alejkami parku. Widzę też wiele innych os ó b, kt ó re też tak jak ja, uprawiają jogging dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zauważyłem też, że coraz więcej kaliszan uprawia w parku biegi z kijkami, czyli nordic walking. Często też przychodzę tu z grupą moich podopiecznych – młodych sportowc ó w – kt ó rzy, zanim p ó jdą ćwiczyć na pobliskim stadionie, pierwsze rozgrzewki wykonują właśnie w parku, z dala od hałasu i spalin. Uczniowie SP nr 17 w Kaliszu: - Nasz Kaliski park jest naprawdę super. Lubimy do niego przychodzić, zwłaszcza latem, gdyż odbywa się tu wiele ciekawych imprez, jak np. Dzień Dziecka, Dni Kalisza, albo Biesiada Piastowska. Wtedy jest dużo atrakcji: jazda konna, r ó żne zawody sportowe, pokazy walk dawnych woj ó w, prezentacja dawnych wyrob ó w rzemieślniczych i wiele innych ciekawych rzeczy. W ciągu roku – w sobotę i w niedzielę – też można przejechać się bryczką alejkami kaliskiego parku i zjeść watę na patyku. Przy parku znajduje się też ogr ó dek jordanowski, a w nim alejki rowerowe, po kt ó rych bezpiecznie można szaleć na rowerach. Pani przedszkolanka, lat ok. 30: - Nasz park jest idealnym miejscem na spacery i zabawy naszych małych podopiecznych. Tu dzieci świetnie się czują, są bezpieczne. Poznają też przyrodę i zwierzęta. Obserwują ptaki, wiewi ó rki i jeże, a jesienią zbierają liście, żołędzie i kasztany. Często przebywam w kaliskim parku, nie tylko ze względ ó w zawodowych. Po prostu lubię w nim być i świetnie się tu czuję. Obserwuję ludzi w r ó żnym wieku, kt ó rzy też lubią wypoczywać w parku i spędzać w nim wolny czas. Przyjemnie jest po trudach całego dnia, czy całego tygodnia, usiąść na parkowej ławce i posłuchać szumu starych drzew i śpiewu ptak ó w. Uważam, że Kalisz, mimo wielu zabytk ó w, straciłby bardzo na atrakcyjności, gdyby nie posiadał tego wspaniałego, pięknego parku.

4 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ANKIETĘ WYKONAŁA EWA STĘPNIAK


Pobierz ppt "SONDAŻ. Księgowa, lat ok. 28: -Oczywiście, uważam nasz park za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Kaliszu. Często przychodzę tu z moimi małymi dziećmi,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google