Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Reportaż z Dnia Przedsiębiorczości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Reportaż z Dnia Przedsiębiorczości"— Zapis prezentacji:

1 Reportaż z Dnia Przedsiębiorczości

2 Dzien Przedsiebiorczosci
Straż Pożarna Salon Kosmetyczny „La Fame” Opinie

3 Dzien Przedsiebiorczosci
Pierwszym zadaniem, przed jakim stanęli chłopaki z naszej szkoły, było szczegółowe zapoznanie się ze sprzętem strażackim, wyposażeniem wozu oraz z ogólnym rozmieszczeniem tego w wozie strażackim. Wyglądali na zaciekawionych tą częścią dnia, kto wie, być może widzimy na zdjęciach przyszłych ratowników?

4 Dzien Przedsiebiorczosci
Po małym odpoczynku na świetlicy strażackiej, odbyty został pokaz slajdów sprzętu ratownictwa technicznego przez firmę Holmatro. Zaprezentowali oni najnowsze osiągnięcia w tym zakresie. Po części teoretycznej, uczniowie udali się wraz ze wszystkimi dowódcami straży pożarnej na część praktyczną. Najbardziej zaintrygowały wszystkich filmy pokazujące testy bezpieczeństwa samochodów. Wrażeń nie brakowało.

5 Dzien Przedsiebiorczosci
Na części praktycznej pokazu prezentowany był sposób działania nożyc rozporowych, wszelkie wady i zalety tego sprzętu. Fascynacji malującej się na twarzach większości uczestników pokazu nie można opisać słowami, a nasz fotoreporter niestety nie uchwycił żadnej miny. Po części praktycznej „Dzień Przedsiębiorczości” dobiegł końca. Dzień przebiegł spokojnie, całe szczęście nasi uczniowie nie musieli interweniować w żadnej akcji ratowniczej. Tym lepiej dla strażaków, czemu mieliby chłopaki pokazywać, czego ich uczyli na zajęciach PO? ;) Powrót

6 Dzien Przedsiebiorczosci
Dziewczyny, w przeciwieństwie do chłopaków (co wydaje się być oczywiste) wybrały praktyki w tym dniu w salonie Kosmetycznym „La Fame” przy ulicy Niedziałkowskiego. Z początku były przyjemności, w postaci manicure oraz ogólnej kosmetyki paznokci. Ach te dziewczęta.. ;) A jakie nieśmiałe!

7 Dzien Przedsiebiorczosci
Ale po przyjemnościach, jak to w życiu bywa, następuje czas na obowiązki. Uczennice uczyły się m.in. Fachowej obsługi klienta, według wymaganych kryteriów oraz podstawowych zasad panujących w tym specyficznym zakładzie. Głównym założeniem oczywiście jest tu higiena. Powrót

8 Dzien Przedsiebiorczosci
Opinie uczestników programu: Paweł Mokarski uczeń klasy III iLP: „W tym dniu mogłem zobaczyć, jak wygląda praca strażaka. Jeszcze bardziej utrwaliłem się w przekonaniu, że jest to ciężka, jednakże bardzo ambitna i godna podziwu praca”, Jarosław Michta uczeń klasy III dT: „Uczestnictwo w dniu przedsiębiorczości dało mi możliwość lepszego zapoznania się z jednostką państwowej straży pożarnej jej funkcjonowaniem i działaniem posiadanego przez strażaków sprzętu. Bardzo się z tego cieszę ponieważ moim celem na przyszłość jest właśnie praca w tej jednostce”.

9 Dziękuję Wykonanie: Michał Nielub


Pobierz ppt "Reportaż z Dnia Przedsiębiorczości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google