Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o."— Zapis prezentacji:

1

2 BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o.
Projekt: ”Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego-innowacja, kooperacja, rozwój” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 87,5%

3 Projekt „Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego – innowacja, kooperacja, rozwój” został zrealizowany w ramach SPO-WKP Działanie 1.3 – tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju firm. Umowę o dofinansowanie projektu podpisano z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie w dniu 30 października 2006 r.

4 W ramach projektu powstały:
Droga startowa o nawierzchni utwardzonej, długości 700 m i szer. 24 m; Droga kołowania o nawierzchni z mieszanki asfaltowej szerokości 7,5 m, o łącznej powierzchni m2; Hale produkcyjne i hangary o łącznej powierzchni ,2 m2 (4 hale produkcyjno - magazynowe o powierzchni 2560,8 m2 każda; w tym hala – 1868 m2, hangar – 628 m2, węzeł biurowo-socjalny – 64,8 m2);

5 Budynek kontroli lotów ;
Punkt dystrybucji paliwa – 2 dystrybutory + zbiornik podziemny dwupłaszczowy dzielony - V = 30 000 l x 2; Drogi i place manewrowe wokół hal dostosowane do obciążeń ruchem drogowym o nacisku 115kN na oś, o łącznej powierzchni m2; Parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych o nawierzchni z betonu asfaltowego o powierzchni 510 m2 (przy halach) i parking z kostki betonowej o powierzchni 304 m2 zlokalizowany w sąsiedztwie budynku kontroli lotów;

6 Zatoka parkingowa dla samochodów;
Tereny zielone – trawniki, nasadzenia; Ogrodzenie; Bramy przesuwne samonośne z napędem; Droga dojazdowa (od południa) – o nawierzchni z mieszanki asfaltobetonowej.

7 Plan zagospodarowania

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 W dniu 30 czerwca 2008 nastąpiło zakończenie realizacji projektu.
Nowo wybudowany Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego oferuje: Wynajem powierzchni produkcyjno – hangarowych tj. cztery hale ocieplone w systemie „Borga” o powierzchni użytkowej 2500 m2 każda z pomieszczeniem socjalnym o powierzchni 70 m2; Wynajem powierzchni biurowych o różnej wielkości (ok. 146 m2) usytuowanych na I piętrze Budynku Kontroli Lotów;

18 Możliwość operacji startów i lądowań z pasa startowego o długości 700 m o nawierzchni asfaltowej;
Korzystanie z sali konferencyjnej na 15 miejsc w pełni wyposażonej w osprzęt komputerowy; Możliwości tankowania statków powietrznych w paliwo typu JET A 1 i AVGAS.

19 Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego w Kaniowie jest doskonale położony i skomunikowany – znajduje się w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr 1 łączącej południe Polski z Wybrzeżem oraz autostrady A4 łączącej zachodnią i wschodnią część Polski. Zapleczem Parku jest aglomeracja Śląska wraz z swoim potencjałem przemysłowym i naukowym.

20 Park zlokalizowany jest ok
Park zlokalizowany jest ok. 80 km od Krakowa, 50 km od Katowic, 20 km od Bielska-Białej i 40 km od południowej granicy Polski. Bliskość międzynarodowych portów lotniczych w Pyrzowicach, Krakowie i Ostrawie to dodatkowe atuty dla potencjalnych Inwestorów.

21 W regionie Podbeskidzia istnieją bogate tradycje lotnicze, w rejonie Bielska-Białej funkcjonuje kilkanaście firm lotniczych, które w swoim dorobku posiadają nowatorskie, innowacyjne rozwiązania wykorzystane w produkcji szybowców i małych samolotów (ultralekkich samolotów).

22 Szkolenia Lotnicze Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji uruchomił Ośrodek Szkolenia Lotniczego w zakresie szkolenia teoretycznego i praktycznego: - szkolenia kandydatów ubiegających się o licencję pilota samolotowego PPL(A); - szkolenia samolotowego dodatkowego w zakresie uprawnień wpisywanych do licencji i dziennika osobistego pilota; - szkolenie w zakresie kwalifikacji do lotów nocnych VFR; - okresowe egzaminy w zakresie kontroli wiedzy teoretycznej (KWT) i kontroli techniki pilotażu (KTP)

23 - wznawianie uprawnień w zakresie SEP(L)
- przedłużanie uprawnień w zakresie SEP(L), FI(A), - szkolenie do świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego; - szkolenie dodatkowe pilotów UAP (np. lądowanie w terenie przygodnym, loty VFR w ruchu kontrolowanym, przeszkalanie na inny typ, loty połączone z holowaniem itp.) - egzaminy w zakresie uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota UAP.

24 Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów, na samolotach Cessna 172 i Piper PA-32RT-300 LANCE II. Loty wykonywane są z pasa o nawierzchni utwardzonej odśnieżonego w okresie zimy, oświetlonego do lotów nocnych, oraz do celów szkoleniowych na innych lotniskach o nawierzchni trawiastej.

25 Stacja obsługi samolotów ultralekkich
Na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji, Firma „AIR PARK” Spółka z o.o. prowadzi certyfikowaną działalność obsługową (w tym naprawy, poświadczania obsługi, przedłużanie pozwolenia na loty) samolotów ultralekkich. Zapraszamy do współpracy !

26 Dziękuję za uwagę. Kontakt:
BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o. Dziękuję za uwagę. Kontakt: Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o. Kaniów ul. Stefana Kóski 43 tel.: + 48 (32) fax: + 48 (32)


Pobierz ppt "BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o."

Podobne prezentacje


Reklamy Google