Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwsza miłość!! Opisuje ten serial, ponieważ jest bardzo ciekawy i jest w nim dużo przygód.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwsza miłość!! Opisuje ten serial, ponieważ jest bardzo ciekawy i jest w nim dużo przygód."— Zapis prezentacji:

1 Pierwsza miłość!! Opisuje ten serial, ponieważ jest bardzo ciekawy i jest w nim dużo przygód.

2 Marysia Radosz!! Marysia Radosz (Aneta Zając) – 20lat.
Córka Jana i Danuty. Dorastała w Wadlewie niedaleko Wrocławia. Po zdaniu matury wyjeżdża na studia do Wrocławia. Wcześniej zdobywa nagrodę premiera dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Pozwala jej to dostać się bez egzaminów na Akademię Medyczną. Dla Marysi nauka to sposób na wydostanie się ze wsi i lepsze życie. Zamknięta w sobie, cicha, bardzo ambitna, nie zawsze rozumiana przez rówieśników.

3 Paweł Krzyżanowski!! Paweł Krzyżanowski (Mikołaj Krawczyk) – 20 lat.
Paweł w serialu ma młodszego o 7 lat brata Mariusza. Ojciec chłopców porzucił rodzinę, niedługo po urodzeniu się Mariusza. Matka alkoholiczka nie zajmowała się chłopcami, więc Paweł i Mariusz trafili do Domu Dziecka. Brat Pawła ma problemy, jest tak zwanym "trudnym dzieckiem" (trzeba go ciągle wyciągać z jakichś kłopotów). Ma wielki żal do Pawła, że ten nie chce go wziąć do siebie. Nie chce zrozumieć tego, że Paweł nie ma odpowiednich warunków. Nie ma pracy, ani własnego mieszkania. Właśnie wyszedł z wojska i tylko dzięki temu, że Łukasz (wychowawca 31 lat) zaproponował mu pokój u siebie, nie jest bezdomny.

4 Kinga Żukowska!! Kinga Żukowska (Aleksandra Zienkiewicz) – 20 lat.
Uczennica ostatniej klasy jednego z renomowanych, wrocławskich liceów. Kinga to typ próżnej, rozpieszczonej nastolatki. Pełna temperamentu, zmienna w nastrojach. Jej charakter stanowi wypadkową charakteru ojca i matki. Czasem złośliwa i lekceważąca, czasem miła i współczująca.

5 Przemek!! Przemek - DJ EMAS (Andrzej Młynarczyk) około 35 lat.
Przemek to charyzmatyczny prowadzący w radiu Hexen. Na antenie występuje jako DJ EMAS. Przemkowi udało się to, o czym wielu ludzi może tylko marzyć. Większość czasu poświęca swojej pasji i jeszcze mu za to dobrze płacą. Przemek zainteresował się Jazzem przypadkiem i od razu połknął "bakcyla".

6 Teresa Żukowska!! Teresa Żukowska (Ewa Skibińska) – 40 lat.
Żona Marka Żukowskiego. Siostra Danusi, żony Jana. Matka dziewiętnastoletniej Kingi. Na balu maturalnym Jan, z którym chodziła do jednej klasy, wyznaje jej miłość i proponuje narzeczeństwo. Oboje dostają się na studia do Wrocławia. Są udaną parą, która planuje wspólną przyszłość po ukończeniu studiów. Coś ich jednak różni - Jan chce wracać do Wadlewa i rozwijać rodzinne gospodarstwo, Teresa chce zostać we Wrocławiu.

7 Marek Żukowski!! Marek Żukowski (Maciej Tomaszewski) – 42 lata.
Syn Anny i Adama Żukowskich. Mąż Teresy i ojciec Kingi. Kończy medycynę na Akademii Medycznej we Wrocławiu i podejmuje pracę w Szpitalu Klinicznym przy Akademii. Jest znanym ginekologiem - pacjentki go uwielbiają. Nie jest wybitnym lekarzem. Raczej typem solidnego wyrobnika - ale nadrabia wszystkie swoje braki urokiem osobistym.

8 Emilia Śmiałek!! Emilia Śmiałek (Anna Ilczuk)
Córka Mariana Śmiałka, sołtysa i właściciela sklepu w Wadlewie. Ich życie rodzinne jest spowite mgiełką tajemnicy - o mamie Emilki sam Śmiałek mówi bardzo niechętnie. Emilka dorastała samotnie, pod okiem kochającego, ale surowego ojca, który twardą ręką kierował jej wszystkimi życiowymi poczynaniami. Na co dzień Emilka pomaga Śmiałkowi w prowadzeniu sklepu.

9 Patryk Skalsky!! Patryk Skalsky (Łukasz Dziemidok) – lat 24
Patryk mówi z wyraźnym akcentem. Pochodzi z polsko-amerykańskiej rodziny. Jego dziadek emigrant zrobił w Stanach niezwykłą karierę zajmując się pionierskimi dziedzinami - biochemią i informatyką. Dziadek zawsze dbał o to, aby jego dzieci i wnuki wiedziały, skąd pochodzą. Stąd Patryk tak dobrze zna język ojczysty.

10 Mariola Nahorska!! Mariola Naholska (Marta Klubowicz)
Mariola po wielu latach rozłąki i życiowych zakrętów wreszcie stała się znowu matką dla Pawła i Mariusza. Postanowiła także przyznać się swojej nowej rodzinie (Wiktorowi i Karolinie), że ma dwóch synów. Niebawem też zabierze Mariusza z domu dziecka do siebie i wreszcie stworzy mu prawdziwy dom i rodzinę, których nigdy nie miał. Jednak już niedługo pojawią się nowe problemy, tym razem z Pawłem

11 Antoni Radosz!! Antoni Radosz (Andrzej Buszewicz) – 70 lat
Antoni był poważanym i cenionym we wsi weterynarzem. Ożenił się z Alicją - matką Jana, która zmarła w kilka lat po urodzeniu Marysi (Marysia nie pamięta babci). Antoni nie ma już swojej praktyki. Podczas jednych wakacji był świadkiem ataku tężca u małego dziecka. Chcąc je ratować, zaaplikował mu wtedy szczepionkę przeciwko tężcowi.

12 Mariusz Krzyżanowski!! Mariusz Krzyżanowski (Mariusz Bąkowski) – 14 lat Jest synem Marioli i bratem Pawła. Razem z nim wychował się w domu dziecka. W czasie pobytu w domu dziecka często buntował się i był trudnym wychowankiem. Po opuszczeniu domu dziecka zamieszkał z Łukaszem, zwanym Harcerzem, a obecnie mieszka ze swoja matką Mariolą, jej mężem Wiktorem i przyrodnią siostrą Karoliną.

13 Jan Radosz!! Jan Radosz (Wojciech Dąbrowski) - 40 lat
Ojciec Marysi. Mąż Danusi, chociaż tak naprawdę jego wielką miłością była zawsze Teresa. Teresa, Danuta i Jan są z tej samej wsi - Wadlewa. Wychowali się razem, zaprzyjaźnili, chodzili do liceum w pobliskim miasteczku (Danusia jest o dwa lata młodsza). Jeszcze w szkole Jan zakochał się w Teresie. Wyznał jej miłość na balu maturalnym. Chciał, żeby Teresa wyszła za niego. Ona jednak marzyła o studiach we Wrocławiu. Jan pojechał za nią. Studiował na Akademii Rolniczej.

14 Artur Kulczycki!! Artur Kulczycki (Łukasz Płoszajski) -21 lat.
Były chłopak Kingi. Zwany Arturo. Student II roku Marketingu i Bankowości. Pochodzi z bogatej rodziny. Ojciec Artura jest znanym przedsiębiorcą, a matka hazardzistką, która często jeździ do sanatorium do Szwajcarii.

15 Tatiana!! Tatiana (Magdalena Waligórska) - 32 lat.
Tatiana jest luksusową panią do towarzystwa. Trochę mimowolnie stała się aniołem stróżem Marysi. Najpierw wybawiła ją z poważnej opresji. Potem widząc jej bezradność, przyjęła pod własny dach. Tatiana podchodzi z Białorusi. Ma kilkuletniego synka, za którym bardzo tęskni.

16 Zbyszek!! Zbyszek (Michał Lesień) – 40 lat.
Zbyszek to dobrze zbudowany, przystojny mężczyzna, typ biznesmena z klasą. Bardzo inteligentny, sprawia wrażenie cynicznego. Jest osobą bardzo zdecydowaną, która nie toleruje sprzeciwu. Swego czasu miał żonę i prowadził z sukcesem swoją firmę. Kupił wymarzony, wielki dom, w którym miał nadzieję żyć szczęśliwie otoczony wianuszkiem dzieci. Nic nie zapowiadało krachu, który przyniosła zmiana przepisów podatkowych.

17 Główni bohaterowie!!! Marysia, Paweł, Kinga i Artur są to główni bohaterowie serialu „Pierwsza Miłość”

18 Śluby serialowe!!! Teresa i Marek, brali drugi ślub cywilny, po rozwodzie. Marysia i Paweł brali ślub cywilny w szpitalu.

19 Pary serialowe!!! Marysia i Paweł bardzo dużo przeszli w swoim życiu, lecz nadal są razem. W ich życiu było między innymi: zaginięcie Marysi. Paweł pod gruzami.

20 Pary serialowe!! Kinga i Przemek poznali się pewnego dnia. Od tamtego dnia są razem. Przemek jest niewidomy, ale jjego kalectwo nie przeszkadza w ich znajomości.

21 Pary serialowe!! Klaudia i Mariusz poznali się w szkole, też mają za sobą dużo przygód.

22 Opracowanie komputerowe:
THE END Reżyseria: Karolina Kwartnik Opracowanie komputerowe:


Pobierz ppt "Pierwsza miłość!! Opisuje ten serial, ponieważ jest bardzo ciekawy i jest w nim dużo przygód."

Podobne prezentacje


Reklamy Google