Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Trzeba: mieć 102% pewności, że to co robię jest bardzo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Trzeba: mieć 102% pewności, że to co robię jest bardzo."— Zapis prezentacji:

1 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Trzeba: mieć 102% pewności, że to co robię jest bardzo dobre, ważne i potrzebne! mieć 102% pewności, że to co robię jest bardzo dobre, ważne i potrzebne! Być tak zdeterminowaną(nym), że nic nie jest w stanie nas zniechęcić ani powstrzymać!!! Być tak zdeterminowaną(nym), że nic nie jest w stanie nas zniechęcić ani powstrzymać!!!

2 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Mieć kontakty w europejskich i światowych ośrodkach, które prowadzą takie jak ja lub podobne badania Mieć kontakty w europejskich i światowych ośrodkach, które prowadzą takie jak ja lub podobne badania –Jeśli nie...koniecznie szukać!!!! –W dobie internetu możemy współpracować z osobami z całego świata Szukać kontaktów z ośrodkami, które są na najwyższym poziomie aby czerpać od najlepszych lub móc zaoferować współpracę najlepszym! Szukać kontaktów z ośrodkami, które są na najwyższym poziomie aby czerpać od najlepszych lub móc zaoferować współpracę najlepszym!

3 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski SŁUCHAC!!! Cennych rad ekspertów z Regionalnych i Branżowych Punktów Kontaktowych SŁUCHAC!!! Cennych rad ekspertów z Regionalnych i Branżowych Punktów Kontaktowych Gdyby nie pomoc i wsparcie Pań: Elżbiety Książek Ewy Kocińskiej i Agaty Bartoszewskiej szczególnie w ostatniej fazie pisania wniosku - nie byłabym skuteczna!!!

4 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Znaleźć koło zamachowe Znaleźć koło zamachowe Czyli powód (problem), za pomocą którego chcemy przekonać ekspertów, że finansowanie naszego projektu jest konieczne!!!! koło musi być czytelne dla każdego potencjalnego czytelnika, pamiętajmy, że eksperci nie muszą znać się na przedmiocie tak jak MY!!! koło musi być czytelne dla każdego potencjalnego czytelnika, pamiętajmy, że eksperci nie muszą znać się na przedmiocie tak jak MY!!!

5 5 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Moje koło zamachowe Moje koło zamachowe 55 31 76 81 39

6 EUROPE University of Medical Science University of Economics The August Cieszkowski Agriculture University of Poznań Poznań of University of Technology cities Kraków Rzeszów Lublin Gdańsk Szczecin Piła Leszno Kościan Piła Konin Kalisz Września Aerobiology Center AMU Spain UCO Creation of local cooperation Creation of of regional net Creation of country-wide net cities : Warszawa Zielona Góra Kołobrzeg Olsztyn Białystok Bydgoszcz Great Britain NPRU cities:LesznoKościancities:LesznoKościan SpainSpain Creation Creation Great BritainGreat Britain AEROTOPPERSPECTIVE AEROBIOLOGY IN POLAND Aerobiology to Poznań

7 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Nasz plan przeprowadzenia transferu musi być czytelny, kolejne etapy przyjazdów i wyjazdów powinny mieć logiczny przebieg Nasz plan przeprowadzenia transferu musi być czytelny, kolejne etapy przyjazdów i wyjazdów powinny mieć logiczny przebieg Musimy szczerze przedstawić jaki jest stan naszej bazy a jaki poziom reprezentują ośrodki z których nastąpi transfer wiedzy Musimy szczerze przedstawić jaki jest stan naszej bazy a jaki poziom reprezentują ośrodki z których nastąpi transfer wiedzy

8 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Musimy mierzyć zamiary według sił Musimy mierzyć zamiary według sił.....i wierzyć głęboko, że wygramy!!!!.....i wierzyć głęboko, że wygramy!!!!.... jeśli czegoś bardzo pragniemy i nad tym pracujemy, w końcu uda nam się zdjąć gwiazdkę z nieba!!!

9 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak skutecznie realizować grant europejski Musimy: Zdawać sobie sprawę……. że nie ma jeszcze utartych szlaków ….jak zatrudnić na polskiej uczelni cudzoziemca za pieniądze z Brukseli? Zdawać sobie sprawę……. że nie ma jeszcze utartych szlaków ….jak zatrudnić na polskiej uczelni cudzoziemca za pieniądze z Brukseli? Wiedzieć, że na zakup aparatury niezbędnej do realizacji projektu musi być ogłoszony przetarg… Wiedzieć, że na zakup aparatury niezbędnej do realizacji projektu musi być ogłoszony przetarg… Pamiętać, że każdy miesiąc zwłoki w zakupie trwałych środków, powoduje utratę środków unijnych!!!!! Pamiętać, że każdy miesiąc zwłoki w zakupie trwałych środków, powoduje utratę środków unijnych!!!!!

10 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak skutecznie realizować grant europejski Powinniśmy wiedzieć : Powinniśmy wiedzieć : że jeśli koordynujemy projekt musimy spisać porozumienie z partnerami dotyczące sposobu przekazywania pieniędzy osobom wyjeżdżających od koordynatora do partnerów!!!! że jeśli koordynujemy projekt musimy spisać porozumienie z partnerami dotyczące sposobu przekazywania pieniędzy osobom wyjeżdżających od koordynatora do partnerów!!!!

11 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak skutecznie realizować grant europejski Musimy: Poznać zwyczaje panujące na uczelniach w krajach naszych partnerów, do których wyjeżdżamy (godziny pracy, przerwy urlopowe itp.) Poznać zwyczaje panujące na uczelniach w krajach naszych partnerów, do których wyjeżdżamy (godziny pracy, przerwy urlopowe itp.) Zapoznać przyjeżdżających do nas, ze zwyczajami panującymi na naszej uczelni Zapoznać przyjeżdżających do nas, ze zwyczajami panującymi na naszej uczelni

12 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak skutecznie realizować grant europejski Mając: 102% pewności, że to co robię jest bardzo dobre, ważne i potrzebne! ….nie możemy się zniechęcać NAWET JEŚLI wykształcony przez nas asystent, ujęty w planach wyjazdowych projektu postanowił wyjechać do Australii – musimy mieć zawsze plan AWARYJNY!!!!

13 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak skutecznie realizować grant europejski Mając: 102% pewności, że to co robię jest bardzo dobre, ważne i potrzebne! 102% pewności, że to co robię jest bardzo dobre, ważne i potrzebne!....….nie możemy się zniechęcać nawet jeśli…………. z różnych powodów dane nam jest PRZEJŚCIOWO REALIZOWAĆ GRANT UNIJNY W KARTONACH!!!!!....….nie możemy się zniechęcać nawet jeśli…………. z różnych powodów dane nam jest PRZEJŚCIOWO REALIZOWAĆ GRANT UNIJNY W KARTONACH!!!!!

14 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak skutecznie realizować grant europejski ZALECAM: …..w chwilach zwątpienia pomyśleć o Van Goghu …..i dziękować Niebiosom za Życzliwych Ludzi, którzy nam pomagają…… oraz za możliwość realizowania projektu Alicja Stach w kartonach 28.09.2004

15 Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Nic nie poradzę na to, że nikt nie kupuje moich obrazów. Przyjdzie jednak czas, kiedy ludzie zrozumieją, Że ich wartość przekracza cenę Jaką dałem za farby Vincent van Gogh Vincent van Gogh


Pobierz ppt "Jak Słoneczniki van Gogha mają się do AEROBIOLOGII czyli jak napisać skuteczny grant europejski Trzeba: mieć 102% pewności, że to co robię jest bardzo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google