Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

czyli o tym jak Karolek został papieżem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "czyli o tym jak Karolek został papieżem"— Zapis prezentacji:

1 czyli o tym jak Karolek został papieżem
JAN PAWEŁ II czyli o tym jak Karolek został papieżem

2 Karol Wojtyła- trochę podstaw
Karol Wojtyła (właśc. Karol Józef Wojtyła) Urodził się 18 maja 1920r. Przy ulicy kościelnej 2. W swoim życiu dokonał wielu cudów Został ochrzczony 20 czerwca 1920r. W wadowickim kościele. I Komunię Św. Przyjął 25 maja 1929r. Zmarł jako papież Jan Paweł II 2 kwietnia 2005r.

3 RODZINA Mama- Emilia ur. 26 III1884r. w Krakowie zm.13 IV 1929r. W Wadowicach. Tata- Karol ur. 18 lipca 1879 w Lipniku zm. 18 lutego 1941 w Krakowie. Brat- Edmund ur. 27 sierpnia w Krakowie zm. 4 grudnia 1932 w Bielsku Rodzice chrzestni: Józef Kuśmierczyk i Maria Wiadrowska. Nie wiele o nich wiadomo, jak podają niektóre książki byli to po prostu znajomi rodziców Lolka.

4 ZDJĘCIA Edmund Wojtyła Rodzice Karola po ślubie Z lewej Emilia Wojtyła
Z prawej Karol Wojtyła (senior) Karol I Komunia Św. w dziewczęcych butach Mały Karolek

5 Co to jest KANONIZACJA? Kanonizacja – (łac. canonizatio ogłoszenie świętym) to oficjalne uznanie przez Stolicę Apostolską świętości lub przez zatwierdzenie przez Święty Synod w Kościele prawosławnym danej zmarłej osoby z racji osiągnięcia przez nią doskonałości moralnej w stopniu heroicznym lub uznanie jej za męczennika. Poprzez akt kanonizacji, papież uznaje ją za osobę godną kultu publicznego w Kościele powszechnym i wpisania jej do katalogu świętych. Akt ten poprzedzony jest procesem kanonizacyjnym.

6 Co lubił papież Papież, kiedy był dzieckiem najbardziej lubił: grać w piłkę nożną i zamieniać się w aktora. Jako papież lubił: piesze wycieczki w góry, spływy kajakowe itd.

7 Ciekawostki Pewnego dnia papież miał mieć Mszę Św. w kościele w górach. Wszyscy czekali na niego, a on zjeżdżał właśnie na nartach. Po chwili wjechał wprost do świątyni. Jak Karol Wojtyła był księdzem bardzo lubił wycieczki. Na jedną z nich zaprosił swoich uczniów. Miał problem, bo nie chciał, żeby go nazywano księdzem. Jedna dziewczyna wymyśliła, aby księdza Karola nazywać wujkiem.

8 Quiz O papieżu.

9 1 11 3 2 Kiedy umarła mama Karola? 13 IV 1929r. 15.02.1924r.
Kiedy urodził się tata Karola? 12 kwietnia 1878 18 lipca 1879 07 marca 1950 25 listopada 2010 Co to jest Kanonizacja? Ogłoszenie kogoś błogosławionym Bierzmowanie Urodziny Ogłoszenie kogoś świętym Co lubił Karol Wojtyła jak był dzieckiem? Badmintona Malarstwo Aktorstwo Kolarstwo Czy Papież lubił szpinak? Tak Nie Nie wiadomo Możliwe W jakich butach Karol przystąpił do sakramentu Komunii Św.? tenisówki trampki Buty dziewczęce adidasy Kim był z zawodu brat Karola? policjantem lekarzem aktorem muzykiem Ile jest ciekawostek w prezentacji? 1 11 3 2

10 dobrze, dobrze!!

11 przykro mi, źleee

12 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Wykonała: Agata Kierznikowicz Va


Pobierz ppt "czyli o tym jak Karolek został papieżem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google