Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpływ Internetu, telewizji i muzyki na psychikę dziecka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpływ Internetu, telewizji i muzyki na psychikę dziecka."— Zapis prezentacji:

1 Wpływ Internetu, telewizji i muzyki na psychikę dziecka.

2 Możliwości Internetu:
szybki i prosty dostęp do informacji możliwość oglądania miejsc, których inaczej nigdy nie moglibyśmy zobaczyć dostęp do sztuki : teatru, kina, filmu, muzyki możliwość udzielenia pomocy na ogromną skalę w przypadku np. klęski żywiołowej

3 Rodzicu pamiętaj ! każda czynność, jeśli jest wykonywana przez kilka godzin dzienne i kilkadziesiąt godzin tygodniowo, ma ogromny wpływ na człowieka media zajmują czas ,który dziecko mogłoby spędzić czytając książkę, uprawiając sport, czy rozmawiając z rodzicami

4

5

6

7

8

9 młodzież woli brutalne gry, bo są mniej wymagające i łatwiejsze
w grach silniejszy zawsze wygrywa jest wspomniana nieśmiertelna satanistyczno-okultystyczna symbolika przemoc w grach jest nagradzana

10

11 Uzależnienie internetowe – nowy rodzaj nałogu polegający na ustawicznym spędzaniu czasu na kontaktach z komputerem, zwłaszcza z siecią Internet, charakteryzujący się wewnętrznym przymusem „bycia w sieci” osoby uzależnionej.

12 Telewizja brutalne sceny znieczulają i powodują zatarcie granic między dobrem a złem dziecko odczuwa chęć naśladowania bohaterów młodzież i dzieci na przemoc reagują śmiechem

13 Może pojawiać się rozdrażnienie, złość, zwiększona pobudliwość,
Zbyt długie przesiadywanie przed komputerem i telewizorem ma niekorzystny wpływ na układ nerwowy. Może pojawiać się rozdrażnienie, złość, zwiększona pobudliwość, kłopoty z koncentracją uwagi, brak łaknienia, wady wzroku.

14

15 Lista gier, które mają znacząco szkodliwy wpływ na psychikę dziecka
Lista gier, które mają znacząco szkodliwy wpływ na psychikę dziecka. Lista ta pochodzi z badań Natinale Institute on Media and the Family Tibia (on-line), Street Fighter, Mortal Kombat, Doom, Quake, Chasm, Dark Colony, Grand Thieft Auto (GTA), Gothic 3, Assassin's Creed, Call of Duty 4, Conan, The Darkness, Jericho, Kane & Lynch: Dead Men, Manhunt 2, Resident Evil: Umbrella Chronicles, Stranglehold, Time Shift.

16 Niektóre z opisów gier:
"Aby zdobyć magiczne klucze, trzeba przejść labirynt i zabić wszelkie postacie, które pojawią się na drodze. Oprócz zabijania można dokonać aktów wandalizmu. Narzędzia do dyspozycji gracza to: nóż, siekiera, gwoździe, porażanie prądem, dubeltówki."

17 "...na ścianach widać zmasakrowane ciała ludzkie, można do nich podejść, obejrzeć je z bliska, podobnie jak świeżo zabitych. Ściany po walce spływają krwią, której kapanie wyraźnie słychać, podobnie jak jęki mordowanych przez gracza przeciwników. Na podłodze znajdują się kawałki ciał, a w powietrzu latają krwawe strzępy."

18 Z badań przeprowadzonych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wynika, że około 30% osób korzystających z Internetu traktuje go jako sposób na ucieczkę od rzeczywistości co prowadzi u osób uzależnionych do izolacji społecznej.

19 Rozmowy w sieci pedofilia nakłanianie do działalności przestępczej
wyłudzanie danych personalnych, służącch działalności przestępczej, kody pin, hasła itd.

20 Pomoc numer telefonu adres strony Helpline.org

21 „Kochana mamo” (feat.Marek Pospieszalski) Peja
„Kochana mamo bardzo za tobą tęsknię W nocy i we dnie myślę o tym gdzie jesteś Ja mam się nieźle lecz myśleć nie mogę przestać 20 lat mija od czasu gdy odeszłaś Wiem, że na mnie patrzysz, czy jesteś ze mnie dumna Mam nadzieję, że się śmiejesz, nie jesteś smutna Bo tu na dole często rzeczywistość jest okrutna Chciałbym mieć ten spokój, który mam nadzieję już masz U mnie raz pustka, czasem euforia W pogoni za życiem tak bywa co dnia..”

22 Kilka rad dla rodziców i opiekunów:
nie należy pozostawiać dzieci samych z komputerem (bez nadzoru) należy jasno określić reguły korzystania z komputera (czas, programy) zwracać uwagę na to co dziecko przynosi do domu i skąd to ma (oprogramowanie) musimy nadzorować instalację nowego oprogramowania (sami musimy kupować dziecku oprogramowanie, korzystając z opisów programów, wymieniając doświadczenia z innymi rodzicami) należy pokazać dziecku inne sposoby wykorzystania komputera i pracując wspólnie z nim zachęcić je do wykorzystywania innych niż gry programów kupować gry odpowiednie dla jego wieku, choć dzieci będą sugerować co innego

23 wyposażyć nasze komputery w programy blokujące dostęp do niektórych stron internetowych
ograniczać czas siedzenia przy komputerze, przestrzegać przerw na odpoczynek (nie przed telewizorem), proponować inne formy rozrywki np. aktywność ruchową co z pewnością wpłynie korzystnie na jego rozwój fizyczny i psychikę postępować zgodnie z zasadą "co za dużo to niezdrowo" lub z zasadą "złotego środka"

24 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Wpływ Internetu, telewizji i muzyki na psychikę dziecka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google