Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Reprezentacyjny gmach Teatru z kompletnie wyposażoną widownią i odpowiednim zapleczem scenicznym powstał w 1931 roku. Sala wynajmowana była na zebrania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Reprezentacyjny gmach Teatru z kompletnie wyposażoną widownią i odpowiednim zapleczem scenicznym powstał w 1931 roku. Sala wynajmowana była na zebrania."— Zapis prezentacji:

1

2 Reprezentacyjny gmach Teatru z kompletnie wyposażoną widownią i odpowiednim zapleczem scenicznym powstał w 1931 roku. Sala wynajmowana była na zebrania i uroczystości. Po wojnie występowały w niej rywalizujące ze sobą amatorskie zespoły kolejarzy i włókniarzy. Z tych dwu zespołów w roku 1951 powołany został Miejski Teatr Zielonogórski. Pierwszym dyrektorem i kierownikiem artystycznym została przedwojenna aktorka Róża Gella - Czerska.

3 "KRÓLOWA ŚNIEGU" na motywach baśni H. Ch. Andersena

4 "CZERWONY KAPTUREK" według Jirego Stredy Znacie bajkę o Czerwonym Kapturku? No to posłuchajcie... Przecież jeszcze nie wiecie, jak my ją opowiadamy. Przyjdźcie do nas jak najszybciej. Jak to, po co? Zobaczyć Czerwonego Kapturka, Babcię, Wilka... I nauczyć się od nich ślicznych piosenek!

5 "CYNOWY ŻOŁNIERZYK" H. Ch. Andersen Chcemy Was dziś zaprosić do kuchni. Mówicie, że kuchnia to miejsce codzienne, powszednie i zupełnie nie bajkowe? Nieprawda! W naszej kuchni stoi wielki kredens i dzieją się rzeczy bardzo dziwne. Różne przedmioty ożywają i kiedy nikt ich nie słyszy, rozmawiają ze sobą po cichutku. Filiżanki śpiewają piosenkę, gra pozytywka, a piękna Baletnica z porcelany także śpiewa. I tańczy. Tak, to ta sama Baletnica, dla której Cynowy Żołnierzyk podczas okropnej ulewy... Chociaż właśnie wtedy Szczury...

6 Bardzo śmieszne przygody misia Tymcia, przeżywane w towarzystwie Taty - Niedźwiedzia, Psiunia - Przybłędy i innych scenicznych bohaterów, ozdobione są pięknymi piosenkami. TYMOTEUSZ RYMCIMCI Jan Wilkowski

7 Ogromny smok z siedmioma głowami i siedmioma zionącymi ogniem paszczami chce pożreć Królewnę Bluetkę. Jak pomóc broniącemu jej Paziowi i Dobrej Wróżce z krótką pamięcią? Na to pytanie odpowie przezabawna bajka ze szczęśliwym zakończeniem. POŻARCIE KRÓLEWNY BLUETKI Maciej Wojtyszko

8 PINOKIO Carlo Collodi PINOKIO to zabawna i pouczająca opowieść o drewnianym pajacyku, który marzy o tym, by stać się człowiekiem, chłopcem jak inni, chodzić do szkoły, mieć mamę i odnaleźć tatę, o którym chwilowo zapomniał wśród przygód i zabaw.

9 DETEKTYW, PIES BOBI I LUTRO D. Gellner Rozśpiewana i zabawna opowieść o przygodach psa Bobiego, detektywa Bazylego, jego narzeczonej Klementynki – no i oczywiście – diablików, które wszystkim robią na złość i płatają nie zawsze sympatyczne figle. A wszystko dzieje się za pomocą wielkiego przenośnego lustra, które - na pozór zwyczajne, takie lustro w złotych ramach, bardzo fajne - okazuje się być magicznym, krzywym zwierciadłem.

10 AWANTURA O BASIĘ Kornel Makuszyński Zielonogórska "Awantura o Basię" jest musicalową wersją znanej powieści pod tym samym tytułem, napisanej przez Kornela Makuszyńskiego w 1936 roku. Kolorowa, pełna zabawnych sytuacji, a równocześnie nie pozbawiona sentymentu, opowieść o osieroconej dziewczynce, którą opiekują się obcy ludzie. Opowieść o tym, jak obcy przestaje być obcym, pod magicznym działaniem serdecznego słowa i przyjaznego gestu. Mała Basia ujmuje bezpośredniością, pogodą i optymizmem, wnosi radość w życie nawet zgorzkniałych i zobojętnianych na wszystko ludzi.

11 KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU Hans Christian Andersen Żył raz książę... a ten książę pragnął ożenić się z księżniczką, ale miała to być prawdziwa księżniczka. Przemierzył cały świat i jeszcze trochę, lecz takiej księżniczki nie znalazł. Zawsze odkrywał coś, co nie było całkiem w porządku... Tak się zaczyna bajka o Księżniczce na ziarnku grochu.

12 PODRÓŻE KOZIOŁKA MATOŁKA Kornel Makuszyński Spektakl grany w żywym planie, z zastosowaniem teatru maski. Barwne przygody wędrującego po różnych krajach i miejscach sprytnego i sympatycznego ulubieńca dzieci, który zawsze wychodzi cało z najbardziej nieprawdopodobnych opresji.

13 OPOWIEŚĆ WIGILIJNA Karol Dickens Opowieść wigilijna mówi przede wszystkim o samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o skutkach niedostrzegania żyjących obok nas innych ludzi. I o potrzebie wzajemnej życzliwości, która potrafi odmienić widzenie świata. Pokazuje, jak wiele w tej dziedzinie zależy od nas samych. Skłania do refleksji nad ludzkim losem, na którą wszyscy mamy mało czasu.

14 TYGRYS PIETREK Janusz Ryl-Krystianowski Opowieść o przygodach tchórzliwego tygryska, który uczy się odwagi, w momencie kiedy rzeczywiście trzeba, żeby był odważny. Pietrek przezwycięża lęk, gdy musi pomóc gorej mamie-tygrysicy.

15 NOWE SZATY KRÓLA Alaksander Maliszewski według H. Ch. Andersena Opowieść o przezabawnych przygodach dwóch chłopaków, którzy trafili do bardzo dziwnej krainy, rządzonej przez bardzo dziwnego króla. Ten król - wyobraźcie sobie - przez cały dzień nic nie robi tylko się ubiera i rozbiera. Żadne ubranie mu się nie podoba. Krawcy z całego świata przyjeżdżają, szyją, a król - wciąż niezadowolony! W dodatku nikt nie wie, jak to królewskie ubranie powinno wyglądać.


Pobierz ppt "Reprezentacyjny gmach Teatru z kompletnie wyposażoną widownią i odpowiednim zapleczem scenicznym powstał w 1931 roku. Sala wynajmowana była na zebrania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google