Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witryna Internetowa Specyfikacji 3GPP

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witryna Internetowa Specyfikacji 3GPP"— Zapis prezentacji:

1 Witryna Internetowa Specyfikacji 3GPP www.wi3gpp.wsi.edu.pl
Dyplomant : Marcin Szyszka Promotor : A. M. Simon

2 3-rd Generation Partnership Project (3GPP)
I. Geneza problemu Telefonia 3G ma stanowić największy przełom w dotychczasowej historii telekomunikacji. Odpowiedzialną za implementacje nowych standardów technologii trzeciej generacji, została organizacja 3-rd Generation Partnership Project (3GPP) która ściśle definiuje ich rozwój w swoich specyfikacjach.

3 Obecnie, strony umożliwiające pobranie specyfikacji 3GPP nie posiadają systemu wyszukiwania, za pomocą którego w prosty i szybki sposób można by odnaleźć konkretne pozycje. Ponadto brak na nich opisu charakteryzującego daną specyfikację, co w znacznym stopniu utrudnia rozeznanie w jej zawartości.

4 II Cel Pracy Celem poniższej pracy jest stworzenie witryny internetowej połączonej z bazą danych, zawierającą informacje o specyfikacjach 3GPP. Oprócz strony informacyjnej będzie ona wyposażona w prostą w obsłudze wyszukiwarkę, która pozwoli na szybkie i sprawne znalezienie interesującej nas specyfikacji, posiadającej opis w języku polskim. Link umieszczony pod każdą ze specyfikacji umożliwi łatwe pobranie jej z serwera 3GPP. Ponadto strona będzie posiadać wbudowane narzędzie, umożliwiające dodawanie nowych, jak i edytowanie istniejących już w bazie specyfikacji.

5 III.Teza pracy Stworzenie narzędzia usprawniającego wyszukiwanie i poznawanie specyfikacji 3GPP oraz umożliwiającego aktualizowanie bazy danych.

6 IV. Propozycja rozwiązania problemu
Wykorzystanie . HTML PHP MYSQL do stworzenia dynamicznej, przejrzystej i prostej w obsłudze witryny internetowej

7 V. Charakteryzacja systemów 3G
Systemy 3G pozwalają na realizację usług multimedialnych, w skali wykraczającej poza możliwości systemów 2G(GSM) oraz na połączenie możliwości korzystania z komponentów naziemnych i satelitarnych o globalnym zasięgu.

8 gazety elektronicznej
Telefonia trzeciej generacji dzięki połączeniu z Internetem umożliwi korzystanie z : wideo-telefonu systemu nawigacji oraz lokalizacji gazety elektronicznej muzyki i wideo na żądanie

9 Funkcjonowanie w różnych „środowiskach"
Założenia 3G Funkcjonowanie w różnych „środowiskach" Piko – komórki w budynkach Mikro - komórki w centrach miast Makro – komórki na pozostałych obszarach

10 Zapewnienie odpowiednich usług
Zadaniem 3G jest zagwarantowanie szerokiego wachlarza usług, począwszy od transmisji mowy aż do szybkiej transmisji danych. Projekt systemu powinien zakładać dogodne wprowadzanie w przyszłości nowych usług. Oferowany zbiór usług będzie zależny od operatora sieci i modyfikowalny przez abonenta.

11 3G jest również krokiem w stronę PCS (Personal Communication Systems)
Jego głównymi cechami są: użyteczny i łatwy w obsłudze terminal ręczny, indywidualny numer abonenta, uwzględniający różne potrzeby profil usług świadczonych abonentowi w każdym miejscu pobytu.

12 Co umożliwia nam 3G Komunikacja: Telemedycyna, edukacja na odległość, ochrona, faksy, SMS, MMS, poczta elektroniczna, tablice ogłoszeniowe, Planowanie: Asystent osobisty, organizowanie, narzędzia, różności (płacenie przy kasie, weryfikacja tożsamości, zdalne uruchamianie urządzeń domowych) Informacja: Finanse i usługi bankowe, handel i sprzedaż, hobby, serwisy informacyjne i lokalne, turystyka. Rozrywka: Astrologia, gry, muzyka, rozmowy, styl życia, wideo i TV, zabawa, zdjęcia .

13 Czym jest 3GPP? Projekt Partnerski Trzeciej Generacji (3GPP) jest porozumieniem o współpracy ustanowionym w grudniu 1988 r. Porozumienie o współpracy łączy razem wiele organów standardów telekomunikacyjnych znanych jako „Partnerzy Organizacji”. Obecni to:

14 Zakresem działań 3GPP to tworzenie globalnie obowiązujących Specyfikacji Technicznych i Raportów Technicznych dla systemów telefonii komórkowej 3G.

15 Struktura prac nad globalnymi standardami w organizacji 3GPP

16 VI. Istniejące rozwiązania publikowania specyfikacji 3GPP
Witryna organizacji 3GPP Jest to oficjalna strona organizacji 3GPP na której jest możliwość pobrania. wszystkich specyfikacji. Strona ta jednak nie posiada wyszukiwarki co w dużym stopniu utrudnia odnalezienie szukanej specyfikacji.

17 VII.Szkic własnej koncepcji rozwiązania problemu
Stworzenie witryny internetowej specyfikacji 3GPP zawierającej: prostą w obsłudze wyszukiwarkę napisaną w języku PHP i połączoną z bazą danych mysql wszystkie specyfikacje znajdujące się w bazie będą posiadały opis w języku polskim link dołączony do specyfikacji umożliwi łatwe pobranie jej z serwera 3GPP. Ponadto strona będzie posiadać wbudowane narzędzie, umożliwiające dodawanie nowych, jak i edytowanie istniejących już w bazie specyfikacji.

18 Opis Projektu

19 Strona Główna MENU Księga gości Licznik odwiedzin
Specyfikacje – zawiera zbiór specyfikacji 3GPP Wyszukiwarka – pozwala na łatwe odnalezienie szukanej specyfikacji MENU Technologie – opis istniejących technologi GSM 3GPP – opis organizacji Third Generation Partnership Project Administrator – narzędzie przeznaczone do administrowania bazą danych Księga gości O Autorze – informacje o autorze witryny Licznik odwiedzin


Pobierz ppt "Witryna Internetowa Specyfikacji 3GPP"

Podobne prezentacje


Reklamy Google