Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kangur kl. IVa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kangur kl. IVa."— Zapis prezentacji:

1 Kangur kl. IVa

2 LICZBY PIERWSZE Liczby pierwsze to liczby naturalne, większe od jeden oraz dzielące się (bez reszty) przez siebie samą oraz jedynkę.

3 Liczby pierwsze Najciekawszym pytaniem, jeżeli chodzi o liczby pierwsze, jest pytanie o ich ilość. Czy jest ich skończenie wiele, czy może nieskończenie wiele? Odpowiedź na to pytanie istnieje od czasów starożytności.

4 Liczby pierwsze Starożytni wiedzieli, że jest ich nieskończenie wiele. Wiedział o tym również Euklides w IV wieku przed naszą erą. Czyli wiemy już, że nie istnieje największa liczba pierwsza, czyli dla dowolnej liczby pierwszej możemy znaleźć liczbę pierwszą, która będzie od niej większa.

5 Liczby pierwsze Ponieważ, gdyby było skończenie wiele liczb pierwszych (dajmy na to P) to ich iloczyn powiększony o jeden też musiałby być liczbą pierwszą, ponieważ gdy podzielimy go przez dowolną liczbę P ze składowych iloczynu dawałby reszty jeden.. Czyli mamy, że przypuszczenie, że liczb pierwszych jest P jest fałszywe, ponieważ znaleźliśmy następną, różną od poprzednich.

6 Koniec Pracę wykonał Damian Smoliński kl. IVa


Pobierz ppt "Kangur kl. IVa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google