Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotował: Jakub Kleczkowski. SUPERVISIOR to program umożliwiający zdalnego dostępu do pojazdów poprzez sieć bezprzewodową. Parametry monitorowane przez.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotował: Jakub Kleczkowski. SUPERVISIOR to program umożliwiający zdalnego dostępu do pojazdów poprzez sieć bezprzewodową. Parametry monitorowane przez."— Zapis prezentacji:

1 Przygotował: Jakub Kleczkowski

2 SUPERVISIOR to program umożliwiający zdalnego dostępu do pojazdów poprzez sieć bezprzewodową. Parametry monitorowane przez system SuperVisor GPS czas przebyta droga prędkość średnia i maksymalna czas przekroczenia prędkości granicznej obroty silnika (analiza graficzna) poziom paliwa w zbiorniku (pełne rozliczenie zużycia paliwa i weryfikacja tankowań) indywidualna identyfikacja kierowcy czas pracy pojazdu na "biegu jałowym" temperatura w chłodni praca dodatkowych urządzeń zamontowanych w pojeździe (podnośniki, betoniarki, żurawie, pompy itp. rejestracja prób ingerencji w zainstalowany sprzęt w pojeździe

3

4 Metody pomiaru poziomu paliwa w zbiorniku System zarządzania flotami pojazdów SuperVisor GPS do zbierania danych wykorzystuje dwie metody pomiaru poziomu paliwa w zbiornikach. W pojazdach osobowych i dostawczych, w przypadku których pojemność zbiornika zazwyczaj nie przekracza 90 litrów, pomiar paliwa dokonywany jest w oparciu o fabryczny pływak. Ze względu na wielkość zbiorników to rozwiązanie okazuje się być w zupełności wystarczające. Ponadto pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z zakupem i montażem sondy paliwowej. Sonda paliwowa jest natomiast urządzeniem przeznaczonym do bardzo precyzyjnego pomiaru poziomu paliwa nawet w zbiornikach o dużej pojemności. Taka dokładność pomiaru jest niezwykle istotna w przypadku pojazdów ciężarowych, autobusów oraz maszyn budowlanych, drogowych i rolniczych. W przypadku pojazdów wyposażonych w dwa zbiorniki, należy zastosować odpowiednio dwie sondy.

5 System SuperVisor GPS dokonuje wszystkich koniecznych obliczeń w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że wyniki wszelkich obliczeń i analiz dokonywane są natychmiastowo. Aby sprawdzić czy rzeczywiście tak jest, firma Supervisor przeprowadziła wiele testów. Jeden z takich testów polegał na zadaniu programowi polecenia wykonania analizy danych, jakie napłynęły ze 100 pojazdów podczas ostatnich trzech miesięcy. Aby jeszcze bardziej skomplikować zadanie i obciążyć system, podobne zadanie zostało zlecone aż przez 12 użytkowników równocześnie. Czas jaki system potrzebował na wykonanie tego zadania to zaledwie 5-7 sekund! Umieszczenie programu na bardzo wydajnych i szybkich serwerach powoduje, że każdy użytkownik może sprawdzić wszelkie dane i wykonać analizy bez niepotrzebnego marnowania czasu. Dzięki zastosowaniu w systemie odpowiednich funkcji sygnalizacyjnych firmowy serwis dowiaduje się o zaistnieniu nieprawidłowości praktycznie w momencie, w którym one się pojawią. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to defekt urządzenia, czy też zewnętrzna próba ingerencji w jego działanie. Taki sposób powiadamiania pozwala serwisowi na przystąpienie do działania znacznie wcześniej niż użytkownik systemu zorientuje się, że coś jest nie tak. Trudno wiec oszacować, jaki jest czas reakcji serwisu na zgłoszenie. Może on bowiem pojawić się u klienta... zanim on zorientuje się, że trzeba go wezwać!

6

7 ANALIZY MAPOWE Funkcjonalność Aktualne pozycje umożliwia użytkownikowi, który ma do nich dostęp, wgląd w aktualne pozycje samochodów wyposażonych w rejestrator. Otrzymujemy informacje na temat miejscowości, ulicy, kraju, numeru pastylki, prędkości z jaką porusza się pojazd.Aktualne pozycje Funkcjonalność Analizy pracy umożliwia użytkownikowi, który ma do nich dostęp, przejrzenie dokładnej analizy pracy danego pojazdu. Użytkownik ma możlwość przeanalizowania m.in. dystansu przejechanego przez pojazd przejechanych tras,czasów jazd,kierowców i wiele innych.

8

9

10

11 ANALIZY PALIWA FUNKCJA: Weryfikacja tankowań Funkcja ta pozwala na kompleksowe rozliczenie wybranego pojazdu lub maszyny z ilości zużytego paliwa. Rozliczenie ilości zużytego paliwa polega na : 1.Weryfikacji faktur lub innego dowodu tankowania ze zmierzonymi i wyliczonymi przez Supervisor GPS tankowaniami.fakturzmierzonymi i wyliczonymitankowaniami 2.Całkowitym rozliczeniu pojazdu/maszyny z ilości zużytego paliwa w oparciu o pomierzone tankowania, faktury, normatywy,pomierzone stany początkowe i końcowe paliwa w baku.Całkowitym rozliczeniu 3.Nadzorze upustów.

12 KROK 1.Wybierz opcję Analizy Paliwa klikając na ikonę na pulpicie lub w menu KROK 2.Po otwarciu się okna Analizy Paliwa wybierz Weryfikacja tankowań kliknij. KROK 3.Wybierz okres do analizy domyślnie jest ustawiony okres ostatnich 30 dni KROK 4. Wybierz pojazd w oknie po lewej stronie i kliknij powinieneś uzyskać wynik podobny do tego. W tabelce znajdują się tankowania wykryte i wyliczone przez Supervisor GPS oraz faktury tankowań jeżeli wcześniej je wprowadziłeś. Wpisywanie faktur i dowodów tankowań nie jest obowiązkowe jest to opcja dodatkowa, która pozwoli w przyszłości robić bardziej zaawansowane analizy zużycia paliwa. KROK 5. Sprawdź czy ilości zatankowanego paliwa zgadzają się z Twoimi fakturami, sprawdź czy zużycie paliwa jest zgodne z normatywem dla tego pojazdu/maszyny (okno po prawej stronie). W przypadku maszyn wszystkie analizy zużycia paliwa dokonywane są w oparciu o roboczogodziny. KROK 6.Jeżeli wcześniej wpisałeś faktury lub inne dowody tankowania do naszego programu to możesz dodatkowo zapisać ilości zaakceptowane tankowań, po prostu kliknij w pole i wpisz zaakceptowaną wartość a następnie zapisz przy pomocy klawiszy

13 Dodatkowo można przejrzeć graficzną prezentację wykrytych tankowań (zielone linie ) i faktur (niebieskie linie ) klikając na linie podświetlą się w tabeli wybrane tankowania lub faktury. Klikając dwukrotnie w pozycję w tabeli na wykresie pojawi się wybrane tankowanie lub faktura. Czarne linie obrazują poziom paliwa w baku w danym czasie.

14 FUNKCJA: TANKOWANIA Funkcja ta przeznaczona jest do wpisywania do systemu Supervisor GPS faktur tankowań lub innych dowodów tankowań. Wpisanie tankowań nie jest konieczne w celu dokonania podstawowej weryfikacji wyliczonych prze Supervisor GPS tankowań z fakturami czy innymi dowodami tankowań. System jest zaprojektowany w ten sposób aby np: dział księgowości wpisywał faktury lub inne dowody tankowań a weryfikacja ich może odbywać się w innym dziale czy w innym mieście, centrali czy placówce przez uprawnionego pracownika. uprawnionego KROK 1.Wybierz opcję Analizy Paliwa klikając na ikonę na pulpicie ikonę na pulpicie KROK 2.Po otwarciu się okna Analizy Paliwa wybierz Tankowania kliknij. KROK 3.Wybierz okres, domyślnie jest ustawiony okres ostatnich 30 dni KROK 4. Wybierz pojazd w lewym oknie, w prawym oknie pojawi się lista faktur wcześniej wprowadzonych klikając na faktury będą widoczne szczegóły dokumentuklikając KROK 5. Wpisuj lub edytuj wcześniej wpisane dowody tankowań, pola oznaczone kolorem czerwonym muszą być wypełnione. WAZNE w tym oknie możesz też dokonywać akceptacji ilości zatankowanego paliwa !!!!!

15 Supervisor Sp. z o.o. Al.Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia Pomorski Park Naukowo-Technologiczny tel.: +48 58 735 11 75 do 77 fax: +48 58 735 11 78 kom.: +48 604 185 996 email: supervisor@supervisor.plsupervisor@supervisor.pl

16 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Przygotował: Jakub Kleczkowski. SUPERVISIOR to program umożliwiający zdalnego dostępu do pojazdów poprzez sieć bezprzewodową. Parametry monitorowane przez."

Podobne prezentacje


Reklamy Google