Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lepsza, bo samotna i samodzielna – Matka po rozwodzie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lepsza, bo samotna i samodzielna – Matka po rozwodzie"— Zapis prezentacji:

1 Lepsza, bo samotna i samodzielna – Matka po rozwodzie

2 Choć społeczeństwo polskie nadal izoluje samotne matki, to jest ich (nas!!!) bardzo dużo. Ze statystyk wynika, że co czwarte małżeństwo kończy się rozwodem. Nie są znane liczby statystyk dotyczących separacji a więc liczba kobiet samotnie wychowujących dzieci wzrasta.

3 Zadajemy, więc pytanie, jakie są plusy i minusy samotnego wychowywania dziecka/ dzieci przez matkę? Postarajmy się to pokazać wymieniając zalety i wady takiego życia matki w punktach.

4 Plusy to: Samotna matka staje się bardziej samodzielna i niezależna. Rozwija swoje umiejętności w różnych kierunkach ( wychowania, pracy, organizacji). Poprzez „zarządzaniem” swoim życiem i opiekowanie się swoimi dziećmi zwiększa poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa; Po rozwodzie sytuacja zmusza kobietę do nawiązania nowych kontaktów, a to niesie za sobą powiększenie grona przyjaciół, znajomych. Z tego też względu starania o swój wygląd są bardzo efektowne; Nowe życie, jakie ma przed sobą kobieta po rozwodzie zmusza kobietę do głębszego poznawania swojego wnętrza tzn. odkrywania swoich zalet, samooceny; Wbrew domysłom matka ( rodzice) po rozwodzie częściej poświęcają czas dla swoich dzieci. Bardziej angażuje dzieci do prac domowych- wspólne prowadzenie gospodarstwa. Takie zmiany mają dużą zaletę, ponieważ sprzyja to budowaniu większej więzi i poczuciu wartości obu stron

5 Minusy to: Wizyty dzieci u ojca i opieka. W przypadku przeciągającego się konfliktu nastawianie dziecka przeciw jednemu z rodziców; Zmniejszenie budżetu, co powoduje ograniczenie wydatków; Budowanie nowych przyjaźni i szukanie nowych znajomych. Niechęć i wrogość dzieci do nowego partnera; Czasem ograniczenie czasu dla dzieci ze względu podjęcia pracy w systemie 12 - godzinnym; Mniejsze szanse podczas rozmowy kwalifikacyjnej w sprawie pracy u boku konkurentek bezdzietnych i żyjących w stałym związku.


Pobierz ppt "Lepsza, bo samotna i samodzielna – Matka po rozwodzie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google