Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co ma wspólnego czekolada ze sztuką.?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co ma wspólnego czekolada ze sztuką.?"— Zapis prezentacji:

1 Co ma wspólnego czekolada ze sztuką.?

2 MALARSTWO.;

3 Firma „Chocoevents” zajmuje się organizacją wydarzeń łączących się z czekoladą.
Działalność ta ma na celu pokazanie ,że czekolada nie nadaje się tylko do jedzenia ,ale jest tzw. ”weną twórczą” dla człowieka.

4 Malowanie prawdziwą czekoladą ( warsztaty );
Firma ta zatrudnia animatora prowadzącego całość atrakcji i pomagającego w czekoladowych inspiracjach.

5 Czekoladowe rzeźby.;

6 Rzeźby.; Większość firm cateringowych oferuje szeroki wybór rzeźb czekoladowych, które upiększają stół itp. Najbardziej prestiżowy konkurs na najpiękniejszą rzeźbę czekoladową, który nosi nazwę.; „ World Chocolate Masters” odbywa się co dwa lata w Paryżu.

7 W 2011 roku tytuł.; „World Chocolate Master” , zdobył Holender , Frank Haasnoot i będzie on mógł posługiwać się tym tytułem przez najbliższe dwa lata.

8 W konkursie brał udział również Mariusz Buritta z cukierni Sowa z Bydgoszczy, który był reprezentantem Polski.

9 Moda i czekolada.;

10 Pomysłowość ludzka nie zna granic.! =]
Pewna brytyjska projektantka sukien ślubnych zaprezentowała na jednym ze swoich pokazów suknie, której falbanki były wykonane z białej czekolady.

11 Jedynym pokazem mody, na którym modelki prezentują suknie, bieliznę i kapelusze wykonane w całości ze słodkiego przysmaku odbywa się w Paryżu, który jest organizowany przez „Salon du Chocolate”.

12 Wiersze.;

13 „Zapach Czekolady” Przyszedł do nas wujek Władek
przyniósł wielką czekoladę, z orzechami, z rodzynkami, w pięknym pudle z obrazkami. Jeśli będę grzecznie siedzieć, dadzą mi ją po obiedzie... Choć zamknięta jest szuflada, wszędzie pachnie czekolada. Układanki chcę układać - wszędzie pachnie czekolada. Gdy na nowy rower wsiadam - wszędzie pachnie czekolada. Kiedy z lalką sobie gadam - wszędzie pachnie czekolada. Czy ktoś może mi powiedzieć, kiedy będzie po obiedzie? Bo nie mogę żyć w spokoju, gdy ten zapach jest w pokoju! Danuta Wawiłow

14 „Czekoladowe Serduszka”
na drzewie wyrosłym w świetle księżyca czekoladowych serduszek urodzaj każde kusi obdarowaniem mocą wiosennego wiatru każde iskrzy najrozmaitszymi pokusami każde kryje w sobie iskierkę życia od ich mnogości można dostać zawrotu głowy smakowanie czekoladowych serduszek nie skruszy jednak tęsknoty za przytuleniem się do gwiazdy która widziała taniec płatków śniegu smaganych przez mroźny wiatr smakując czekoladowe serduszka lepiej nie myśleć dlaczego życie jest otulone puchem wspomnień z dzieciństwa Henryk Nicpoń

15 Piosenki;

16 Kasia Klich „Czekolada”
Mijamy się co dzień bo nam tu razem po drodze Nie mamy odwagi i ucieka nam wzrok Lecz jest między nami Przyciąganie silne tak Choć siebie nie znamy Coś ku sobie nas pcha Ref: Prawdą jest, że to właśnie ja Lubie Cię tak jak czekolady słodki smak Prawdą jest, że to właśnie Ty Spróbowałbyś jak miałoby nam razem być. Mijamy się co dzień Jak przechodnia przechodzień Nie mamy odwagi by zamienić kilka słów Lecz wierze głęboko w to Że nadejdzie taki dzień Staniemy przed sobą Pokonując ten lęk

17 „A ja nie chcę czekolady”
Pochodzę z domu z zasadami nigdy nie miałem randez vous na spacer zawsze z rodzicami chodziłem sobie tam i tu Bym sam poszedł nie ma mowy o randce ani mi się śni Na deser blok czekoladowy na podwieczorek dają mi A ja nie chcę czekolady chcę by miłość dał mi ktoś żeby zabrał mnie od mamy bo słodyczy mam już dość. A ja nie chcę czekolady chcę by miłość dał mi ktoś chce by zabrał mnie od mamy bo słodyczy mam już dość. chce by zabrał mnie od mamy chce by zrobił to na złość. (…)

18 Filmy.;

19 „ Charlie i fabryka czekolady”
Głównym bohaterem jest Charlie, chłopiec, który mieszka wraz z tylko raz w roku. Opodal jego szkoły stoi fabryka Wonki - największa fabryka czekolady na świecie. Jej właścicielem jest Willy Wonka. Pewnego dnia Wonka piszę w gazecie, że udostępni swoja fabrykę pięciorgu dzieciom, które znajdą w czekoladkach Złote Talony – swego rodzaju bilety wstępu do fabryki. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jeden trafia się Charliemu. Chłopiec nawet nie przypuszcza, co zobaczy w fabryce…

20 „Czekolada” Vianne Rocher wraz z córką często zmieniają
miejsca zamieszkania. Tym razem przeprowadzają się do małego miasteczka we Francji. Vianne specjalizuje się w wyrobach z czekolady, jest w tym świetna. W nowym miejscu zakłada cukiernię. Miejscowi ludzie krzywo na nią patrzą, uważają ją i jej wyroby za „ wcielonego szatana ”, dlatego też nikt nie chce odwiedzać jej sklepu i kosztować jej wyrobów. Wkrótce w jej życiu pojawia się przystojny Roux. Przy nim wszystko zaczyna się zmieniać na lepsze.

21 Dziękuje za uwagę.!!!


Pobierz ppt "Co ma wspólnego czekolada ze sztuką.?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google