Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała: Hanna Nowakowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała: Hanna Nowakowska"— Zapis prezentacji:

1 Wykonała: Hanna Nowakowska
Kwiaty ogrodowe. Wykonała: Hanna Nowakowska

2 Kwiaty ogrodowe to inwestycja na długie lata
Kwiaty ogrodowe to inwestycja na długie lata. Tworzony przez nas ogród będzie miał charakter uzależniony od roślin, jakie w nim posadzimy. Warto więc w trakcie zakupów wziąć pod uwagę jakość sadzonek kwiatów, drzew i krzewów.

3 Kupowane przez na kwiaty ogrodowe koniecznie powinny być w jeszcze w punkcie sprzedaży wolne od jakichkolwiek chorób i szkodników. Nie mogą być przesuszone ani przemarznięte (podczas wiosennych zakupów należy zwrócić zwłaszcza uwagę na korzenie).

4 Istnieje zasada, która mówi, że w ogrodzie najlepiej przystosują się kwiaty ogrodowe występujące w naszej strefie klimatycznej. Ogród nie może być miejscem zbyt śmiałych eksperymentów, dla tego też lepiej nie kupować roślin wysyłkowo lub niepewnych punktach sprzedaży.

5 Poszczególne kwiaty ogrodowe potrzebują odpowiednich warunków hodowlanych. Rośliny iglaste i liściaste nie mają wygórowanych wymagań. Inaczej jest już w przypadku magnolii, róż, które do prawidłowego rozwoju potrzebują żyznej i próchniczej gleby. Jodły i cyprysy potrzebują dodatkowo dużo wilgoci.

6 Specyfika roślin ozdobnych determinuje sposób ich pielęgnacji
Specyfika roślin ozdobnych determinuje sposób ich pielęgnacji. Przede wszystkim należy systematycznie nawadniać glebę - podlewać rzadko i do tego obficie. Okazuje się, iż przelotne deszcze nie są wystarczające

7 Rośliny, które wymagają kwaśnych gleb powinny być nawożone specjalnymi nawozami, które nie zawierają wapnia, które odkwasza podłoże. Szczególnie istotna jest też ochrona roślin przed chorobami oraz przed szkodnikami.

8 Temat ten jest na tyle skomplikowany, że nie należy się zawahać przed udaniem się do fachowców po porady. Nie wolno stosować zbyt silnych środków ochrony roślin, ponieważ to je niszczy.

9 Warto więc zajrzeć do ogólno dostępnej literatury fachowej, która szczegółowo opisuje wymagania siedliskowe poszczególnych gatunków oraz sposoby ich pielęgnacji.

10 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Wykonała: Hanna Nowakowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google