Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zabawki minionej epoki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zabawki minionej epoki"— Zapis prezentacji:

1 Zabawki minionej epoki
Polskie z czasów PRL-u Włoskie, czyli czym bawili się starzy makaroniarze Zabawki minionej epoki

2 Polacy nie gęsi, iż swój język mają
Polska za E. Gierka nie była gorsza od Chin pod względem produkcji zabawek. Jednak ich ilość była piorunująco mniejsza i ich zdobycie było o wiele trudniejsze niż dziś. Dziś idziemy z naszymi kochanymi mamami do sklepu i myślimy: „hmm... ta lalka czy ten samochodzik” Kiedyś namyślać trzeba się było szybko, bo ilość zabawek była niewielka a zainteresowanie nimi wręcz przeciwnie.

3 Czym bawiły się nasze babcie...?
Nasze babcie wcale nie miały źle, mogły się poczuć jak prawdziwe szwaczki dzięki metalowym, zabawkowym maszynom do szycia.

4 Dla tych co nie lubiały szyć...
Zabawki PRL-u nie ograniczały się jedynie do metalowych maszyn do szycia. W dziale „sprzęt gospodarstwa domowego” możemy znaleźć bardzo różne zabawki min. maszynki do mielenia mięsa, żelazko, kuchenka gazowa (oczywiście bez gazu:)) pralki, wirówki, wanny, toalety i inne, o których dziś możemy tylko pomażyć.

5 Galeria zabawek dla dziewczynek...

6 A czym bawili się nasi dziadkowie?
Asortyment zabawek dla chłopców wcale nie był uboższy niż asortyment zabawek dla dziewczynek, były w nim oczywiście samochody z realną budową i dopracowanymi wszystkimi szczegółami, różnego rodzaju misie i nawet instrumenty.

7 Chłopcy z ambicjami na lekarza, strażaka, czy policjanta...
...nie mogli się czuć zawiedzeni, mieli do dyspozycji różnego rodzaju radiowozy policyjne, wozy strażackie, karetki pogotowia a dla małego „Boba Budowniczego” były również koparki, wywrotki, betoniarki, ciężarówki czy nawet ciuchcia węglarka.

8 Mała galeria zabawek chłopaka

9 KONIEC DZIAŁU ZABAWEK POLSKICH
Zabawki PRL-u Zabawki PRL-u tak jak i te dzisiejsze nie mają na celu tylko bawić ale i... uczyć. W swoim asortymencie znalazły miejsce różne liczydła czy edukacyjne gry planszowe. KONIEC DZIAŁU ZABAWEK POLSKICH

10 Zabawki włoskie Tych zabawek znalazłam o wiele, wiele mniej, jednak myślę, że zrozumiecie to, że nie łatwo jest znaleźć włoskie zabawki z minionej epoki.

11 Gry zręcznościowe ZODIAK i WESOŁE KULECZKI (fot
Gry zręcznościowe ZODIAK i WESOŁE KULECZKI (fot. użytkownika Allegro, niestety niezbyt czytelne)

12 QUERCETTI Renomowana, włoska firma produkująca zabawki różnego typu od drewnianych puzzli do elekronicznych „ropuch”, które same siusiają oraz proszą o jeść:) W ich aortymencie znajdują się cenione od lat zabawki do ciągnięcia, czyli np. widoczny na zdjęciu obok „Jamnik bardzo Radosny”

13 Mała galeria włoskich zabawek
Najstarszą zabawką sprowadzoną z włoch jest kalejdoskop. Bawi już od 1816roku --->

14 Dziękuję za obejrzenie prezentacji i zapraszam do komentowania!
Dziękuję Kreatywnemu Muzeum Zabawek PRL-u za udostępnienie swojej galerii zdjęć na stronie internetowej dzięki czemu mogłam sprawnie zdobyć materiały potrzebne na wykonanie prezentacji. Zdjęcia zabawek z działu zabawek włoskich pochodzą ze strony internetowej Pozdrawiam, Dominika


Pobierz ppt "Zabawki minionej epoki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google