Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Tu, gdzie nasz dom…” Zespół Szkół nr 6 - Żory „Ślady przeszłości”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Tu, gdzie nasz dom…” Zespół Szkół nr 6 - Żory „Ślady przeszłości”"— Zapis prezentacji:

1 „Tu, gdzie nasz dom…” Zespół Szkół nr 6 - Żory „Ślady przeszłości”

2 Podjęte działania Wzbogacanie zbiorów szkolnej izby regionalnej o dawne narzędzia i sprzęty używane na Śląsku oraz wytwory rękodzieła i stroje ludowe . Realizacja projektu "Ocalić od zapomnienia„ Realizacja projektu "Zwyczaje i tradycje na Śląsku". Zajęcia z regionalizmu, konkurs gwary, wspólne śpiewanie. Współpraca z Ośrodkiem Regionalizmu w Osinach. Organizacja zajęć pozaszkolnych. Wykonanie albumów dokumentujących lokalne pomniki przyrody oraz ich historię. Jedna z prac została opublikowana w dokumencie "Drzewa i kapliczki". Realizacja wystaw: "Dekoracje świąteczne", "Igłą malowane", "Fotografie z dawnych czasów". Uczniowie naszej szkoły biorą udział w grze "Masz wiadomość"

3 Stroiki świąteczne

4 Stroik świąteczny

5 Stroiki

6 Dekoracje świąteczne

7 stroiki bożonarodzeniowe

8

9

10 Szopki i kartki świąteczne

11 Kartki bożonarodzeniowe

12 „Na starej fotografii…’’
Wystawa "Na starej fotografii..." powstała z potrzeby pamięci. Prezentowane zdjęcia są obrazami ludzi, którzy rodzili się, uczyli, mieszkali, pracowali... w tym samym miejscu, w którym my teraz żyjemy. Oni współtworzyli rzeczywistość, której jesteśmy dzisiaj spadkobiercami. Chociaż od momentu wykonania zdjęć minęło wiele lat, nie zatraciły nic ze swego niepowtarzalnego uroku i wdzięku. Mają one duże znaczenie poglądowe i zostaną wykorzystane w procesie edukacji regionalnej dzieci i młodzieży.

13 Zdjęcia dzieci i młodzieży

14 fotografie uroczystości rodzinnych

15 Portrety przodków

16 Szkolna Izba Regionalna

17 Śląskie stroje ludowe

18 Album "Drzewa i kapliczki"

19 Kapliczki z Osin i Baranowic

20 Wystawa "Igłą malowane". Celem wystawy było zgromadzenie i zaprezentowanie różnych elementów stroju śląskiego odświętnego i codziennego noszonego od połowy XIX wieku do lat 40-tych XX wieku. Były to: - haftowane płócienne zapaski - chusty - spódnice - kiecki - jakle. Zwiedzający wystawę podziwiali również wytwory rękodzieła ludowego, tj.: haftowane i szydełkowane obrusy, serwety, serwetki. Wystawa była udostępniona mieszkańcom osiedla w tygodniu konsultacji ogólnych z rodzicami.

21 Str Hafty śląskie

22 Serwetki koronkowe

23 Robótki ręczne

24 Gra mailowa „masz wiadomość”
Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w grze mailowej. Wypełnili wszystkie zadania i otrzymali certyfikaty uczestnictwa. Jednym z zadań było przygotowanie reportażu. Nasz nosił tytuł „Stare jest piękne”

25 Żory w obiektywie

26 Komiks o Żorach

27 Zwiedzamy nasze miasto


Pobierz ppt "„Tu, gdzie nasz dom…” Zespół Szkół nr 6 - Żory „Ślady przeszłości”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google