Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane informacyjne Nazwa szkoły: ZSO nr 1 I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie ID grupy: 97_6_G_P1 Opiekun: Barbara Papuszka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane informacyjne Nazwa szkoły: ZSO nr 1 I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie ID grupy: 97_6_G_P1 Opiekun: Barbara Papuszka."— Zapis prezentacji:

1 Dane informacyjne Nazwa szkoły: ZSO nr 1 I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie ID grupy: 97_6_G_P1 Opiekun: Barbara Papuszka Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Analiza regionalnego rynku pracy Semestr/rok szkolny: drugi, 2010/2011

2 Analiza lokalnego rynku pracy
Wykonanie: Grupa przedsiębiorczości ZSO nr 1 I LO im.ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie

3 Rynek edukacyjny w Nowogardzie
Liceum Ogólnokształcące (młodzieżowe): ZSO nr 1 I LO im. ppor. Emilii Gierczak ZSO nr 2 II LO Prywatne LO Oprócz ww. szkół w naszym mieście znajdują się dwa licea ogólnokształcące dla dorosłych.

4 Zespół szkół ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica
Zespół szkół ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. Kształci w wybranych kierunkach takich jak : Technik handlowiec Technik ekonomista Technik pojazdów samochodowych Technik żywienia i gospodarstwa domowego Technik informatyk Technik hotelarz

5 Zasadnicza szkoła zawodowa kształci w kierunkach :
Mechanik samochodowy Wielozawodowych np: kucharz, piekarz, fryzjer itp. Szkoły policealne : Prywatne Policealne Studium Zawodowe. Kształcące w zawodach: technik ekonomista, administracji, BHP, informatyk, prac biurowych

6 Studia Licencjackie- pedagogika w formie zaocznej:
Pedagogika ogólna Resocjalizacja

7 Analiza rynku pracy Obecnie najbardziej poszukiwanymi zawodami w naszym powiecie są: Przedstawiciel handlowy Robotnik gospodarczy Kierowca samochodu ciężarowego Spedytor międzynarodowy Magazynier Piekarz Dekarz Sprzątaczka

8 A co na to nasi koledzy? Wśród naszych starszych kolegów przeprowadziliśmy ankietę o następującej treści:

9 A co na to nasi koledzy? - ankieta
SZANSE EDUKACYJNE I ZAWODOWE Co zamierzasz robić po ukończeniu szkoły ? Jak oceniasz swoje szanse na podjęcie nauki w innej szkole ? Jak oceniasz swoje szanse na znalezienie pracy po ukończeniu szkoły ? Czy uważasz, że szkoła przygotowała Cię do tego jak poszukiwać pracy ? Skąd zaczerpnąłeś informacje dotyczące innych szkół i uczelni wyższych oraz przyszłego zawodu ? Co zadecydowało u Ciebie o wyborze dalszej drogi kształcenia ? Co zadecydowało już jaki chcesz pełnić zawód w przyszłości ?

10 A co na to nasi koledzy? – analiza ankiety
1. Nasi koledzy chcą studiować: - 74% na studiach dziennych - 26% na studiach zaocznych 2. Szanse na podjęcie nauki w innej szkole ocenili: przeciętnie 62%, duże 31% i bardzo duże 7%. 3. Szanse na znalezienie pracy po ukończeniu liceum są optymistyczne, gdyż 7% ankietowanych oceniło je na bardzo duże, 49 duże, 32% przeciętne a 12% nikłe. 4. Smutne jest to, iż nasi koledzy uważają, że szkoła nie przygotowała ich do tego jak poszukiwać pracy, bo aż 17% odpowiedziało negatywnie, 53% raczej nie, 28% raczej tak i tylko 2% tak . 5. Informacje o przyszłej szkole i zawodzie można znaleźć w informatorach – 49%, z internetu-32% i od starszych kolegów 28%. 6. O wyborze dalszej drogi kształcenia u naszych kolegów zadecydowało: spełnienie swoich marzeń i ambicji, wiara w swoje możliwości oraz duże zarobki. 7. Wymarzonymi zawodami są: nauczyciel, dziennikarz, prawnik, psycholog, policjant, farmaceuta, lekarz, pedagog i pilot wycieczek. Natomiast 57% naszych kolegów jeszcze nie wie jaki zawód chcą wykonywać w przyszłości.

11 Korelacja rynku edukacji i rynku pracy
Po analizie ankiety oraz po zapoznaniu się z ofertą urzędu pracy możemy stwierdzić, iż po ukończeniu naszej szkoły, nasi koledzy znajdą pracę w obrębie naszej gminy i powiatu. Wymagania na oferowane zawody nie są zbyt wygórowane. Trzeba mieć skończoną szkołę średnią oraz przy niektórych zawodach kurs na obsługę danego sprzętu, bądź prawo jazdy.


Pobierz ppt "Dane informacyjne Nazwa szkoły: ZSO nr 1 I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie ID grupy: 97_6_G_P1 Opiekun: Barbara Papuszka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google