Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputer współczesny rodzaj komunikacji ! Możliwości i zagrożenia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputer współczesny rodzaj komunikacji ! Możliwości i zagrożenia"— Zapis prezentacji:

1 Komputer współczesny rodzaj komunikacji ! Możliwości i zagrożenia
Natalia Marzec kl. VI „ a „ Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa (012) Andrzej Gąsłowski

2 Możliwości

3 Rodzaje komunikacji - -nasza klasa -gadu gadu -forum internetowe

4 Poczta elektroniczna, e-poczta to jedna z usług internetowych, w prawie zwanych usługami świadczonymi drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych (listów elektronicznych). Słowo próbowano w Polsce zastąpić słowem listel (od list elektroniczny), starano się także rozpropagować określenie el-poczta (analogia do el-muzyki, czyli muzyki elektronicznej) – słowa te jednak nie przyjęły się w codziennym użyciu.

5 Nasza klasa Nasza-klasa.pl – polski serwis społecznościowy, którego celem jest odnawianie szkolnych kontaktów użytkowników. Do kwietnia 2009 roku na portalu zostało utworzonych ponad 25 mln kont. Nasza klasa znalazła się też na siódmym miejscu wśród najszybciej rosnących w skali świata zapytań Google w 2008 roku. Serwis umożliwia użytkownikom odnalezienie swoich dawnych szkół oraz przyłączenie się do wybranych klas.

6 Gadu gadu Gadu-Gadu (w skrócie GG lub gg) – komunikator internetowy, opracowywany przez firmę GG Network S.A. (dawniej Gadu-Gadu S.A., a wcześniej SMS-Express.com Sp. Z.o.o.) Pomysłodawcą i twórcą Gadu-Gadu jest informatyk Łukasz Foltyn, który został zainspirowany sukcesem komunikatora ICQ. Dzienna liczba unikatowych użytkowników to blisko 6,5 miliona osób, a łączna liczba osób korzystających z Gadu-Gadu wynosi prawie 8 milionów.

7 Forum internetowe Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej. Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w internecie. Są one także powszechne na stronach wielu instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. a także spotykane są liczne fora zakładane zupełnie prywatnie.

8 Zagrożenia

9 Wirus Rozmawiając na gadu-gadu użytkownicy wysyłają sobie różne łańcuszki czasami również z podanymi adresami strony, na której może być ukryty wirus. Po otworzeniu tej strony wirus atakuje komputer. Należy więc uważać otwierając takie strony by niechcący nie wgrać sobie wirusa.

10 Oszuści Mnóstwo ludzi jest oszukiwana przez internetowych złodziei lub nawet zabójców, którzy podszywają się pod kogoś zupełnie innego. Nie należy podawać nieznajomym adresu zamieszkania, ponieważ tacy ludzie, którzy tego żądają najczęściej chcą nas okraść.

11 Oszuści Ludzie, którzy udają, że są np. miłością ze szkolnych lat często mogą się okazać ludźmi, którzy wcale nie chcą odnowić z nami kontaktów. Mogą to być ludzie, którzy są po więzieniu i uważają, że nic dobrego ich już w życiu nie spotka, a więc zabijają ludzi. Nie wolno umawiać się z nieznajomymi, ponieważ może się to dla nas skończyć kalectwem lub nawet śmiercią.

12 Koniec


Pobierz ppt "Komputer współczesny rodzaj komunikacji ! Możliwości i zagrożenia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google