Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tożsamość w Sieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tożsamość w Sieci."— Zapis prezentacji:

1 Tożsamość w Sieci

2

3 Istota zmiany społecznej (Kenneth J. Gergen)
To zanurzanie nas coraz głębiej w świat społeczny i wystawianie nas coraz bardziej na opinie, wartości oraz style życia innych ludzi... A wszystko za sprawą: technologii społecznego nasycania (low-tech i high-tech) Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

4 I faza (low-tech): 7 technologii społecznego nasycania
Kolej Poczta Samochody Telefony Radio Filmy Przemysł wydawniczy Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem). Zacieśniają bliskość między ludźmi, podtrzymują, i rozwijają zakres relacji międzyludzkich.

5 II faza (high-tech): 3 technologie społecznego nasycania
Samolot Telewizja Komunikacja elektroniczna Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem). Pomnażanie „self” (self-multiplication )

6 Stan społecznego nasycenia
Multiplikacja związków z innymi Zachowywanie przeszłości (trwanie związków) Akceleracja przyszłości (szybkość nawiązywania relacji) Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

7 Kształtowanie form życia społecznego
„przyjazny kochanek” „Związki z mikrofalówki” Intensyfikacja wymiany Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

8 Spójna tożsamość? Podczas lunchu z przyjaciółmi dyskutujecie o Irlandii Północnej. Chociaż nigdy dotąd nie wygłosiłeś jednego zdania na ten temat, to okazuje się nagle, że gorąco bronisz polityki brytyjskiej. Pracujesz na kierowniczym stanowisku w dziale inwestycyjnym pewnego banku. Wieczorami popalasz marihuanę i słuchasz Grateful Dead. Siedzisz sobie w kawiarni i rozmyślasz jakby to było mieć płomienny romans z którąś z nieznanych osób przechodzących za oknem. Jesteś prawnikiem w prestiżowej firmie w centrum miasta. W wolnym czasie pracujesz nad powieścią o romansie z terrorystą. Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

9 Zaludniona jaźń Walt Whitman: „zawieramy w sobie tłumy”
Wewnętrzne dialogi z „niewidzialnymi gośćmi” („społecznymi widmami”) Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

10 Stan multifrenii Wolna sobota.....
Współczesny człowiek dotknięty jest ciągłym kryzysem tożsamości, co wpędza go w stan chronicznej nerwowości. - Peter Berger, Brigitte Berger, Hansfried Kellner, The Homeless Mind Wolna sobota..... Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

11 Zagrożenie poczuciem nieadekwatności
Czy jesteś wystarczająco.... Racjonalność wyboru? Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

12 Wpływ Internetu na więzi społeczne
podtrzymywanie już istniejących kontaktów pozwala nawiązywać nowe relacje. łączenie kontaktów "wirtualnych" z rzeczywistymi Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

13 Kierowanie wrażeniem E. Goffmana
Obecność innych ludzi przekształca każdą działalność jednostki w występ Informacje o jednostce ułatwiają zdefiniowanie sytuacji (płeć, pozycja społeczno-ekonomiczna, wiek, wygląd, etc.) Dwa rodzaje wrażeń: przekazywane i wywoływane Widownia, role, fasada (dekoracja, „fasada osobista”), idealizacja Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

14 Tożsamość w Internecie
MUDy, Second Life Czaty Autokreacja i autoprezentacja Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

15 Sieciowa tożsamość (wg P. Wallace)
„Zimny” tekst i próby ocieplania wizerunku (emotikony, gify, kamery, językowe „zmiękczacze”) Nick, adres , wiek, płeć, poglądy polityczne… Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

16 Sposoby autoprezentacji w Sieci
→ Nick (czaty, grupy dyskusyjne, komentowanie na blogach) → Strony domowe → Profile (gry sieciowe, czaty, portale społecznościowe, itp.) → Blogi → Łączenie form Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

17 Nicki CZAT Biała_lokomotywa Dyin_angel Tirs_of_sun Raistlin_majere
Wiatr Wilk Mała_z_wawy Salon24.pl Ras Fufu – Lew Salonowy Zakuty Web Amstern Pani Łyżeczka Free Your Mind Cień Azraela galopujący major

18 Strony domowe – osoby znane wąskiemu kręgowi osób

19 Strony domowe – „celebryci”

20 Strony domowe – politycy

21 Strony domowe – politycy

22 Łączenie form – styl Web 2.0

23

24 Profile – profil na czateria.pl

25 Blogi Blogi dziennikarskie („czerwone”)
Blogi niedziennnikarskie („niebieskie”): Polityczne Niepolityczne Osoby znane (np. politycy) Osoby piszące pod prawdziwym nazwiskiem (np. Jacek Jarecki) Osoby piszące anonimowo (np. Kataryna)

26

27

28 A blogi to już całkiem nowa historia ...:)
Bardziej szczegółowe informacje w komentarzach przy tekście oznaczonymi kwadracikami (należy na nie najechać kursorem).

29 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Tożsamość w Sieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google