Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INTERNET POŻYTECZNIE-

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INTERNET POŻYTECZNIE-"— Zapis prezentacji:

1 INTERNET POŻYTECZNIE-
CZYLI JAK ROBIĆ ZAKUPY PRZEZ INTERNET, REJESTRACJA NA POCZNIE E- MAIL

2 Spis treści: Internet co to takiego? Zakupy przez internet
- przydatne strony Po co używać poczty elektronicznej Sposób założenia poczty e-mai krok po kroku

3 Początki internetu sięgają końca lat 60. XX wieku
Internet co to takiego? Według definicji : INTERNET zwany także „siecią” jest rozległą siecią komputerową łączącą ze sobą miliony komputerów. Stanowi szybki i skuteczny sposób rozsyłania informacji po całym świecie. Początki internetu sięgają końca lat 60. XX wieku

4 Jak bezpiecznie kupować przez Internet:
-Sprawdź dane sklepu: czy jest to zarejestrowana firma (w razie kłopotów łatwiej namierzyć sprzedawcę), czy jest podany adres, nr telefonu najlepiej stacjonarnego, nr NIP, nr REGON (wpis do rejestru działalności). - Przeczytaj regulamin, który jest podstawą zawarcia umowy między Klientem a sprzedawcą: jakie są zasady składania reklamacji, zmiany zamówienia, terminy realizacji, zasady płatności. Jeżeli na stronie sklepu brak regulaminu, powinno to wzbudzić Twoje podejrzenia, bo w przypadku ewentualnych roszczeń pozostanie odwołanie do instytucji ochrony praw konsumenta. - Sprawdź opinie innych Klientów o sprzedawcy, zamieszczane w katalogach sklepów, np. w zpi.pl i dziel się swoimi odczuciami z innymi, dzięki temu sam wpływasz na jakość usług oferowanych w Internecie.

5 - Wybierz bezpieczną formę płatności
- Wybierz bezpieczną formę płatności. Jeśli nie masz zaufania do sprzedawcy, wybierz płatność przy odbiorze zamówionego towaru, więcej zapłacisz, ale nie stracisz całej kwoty w razie nie wywiązania się z umowy. Jeśli sklep jest sprawdzony, możesz zapłacić z góry przelewem bankowym lub przez system PayPal. - Pamiętaj o swoich prawach - zgodnie z prawem możesz w ciągu 10 dni zwrócić towar zakupiony „na odległość” w sklepie internetowym lub na aukcji bez podawania przyczyny (nie dotyczy to towarów z licytacji).

6 Strony sklepów internetowych
Najbardziej znane:

7 Po co używać poczty elektronicznej ?
Poczta elektroniczna pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze Służy do przesyłania wiadomości tekstowych, tzw. listów elektronicznych – stąd zwyczajowa nazwa tej usługi.

8 Sposób założenia poczty e-mai krok po kroku
Wchodzimy na i klikamy na Zarejestruj się

9 Wypełniamy formulaż i podajemy nazwę naszej poczty

10 Po wypełnieniu formulaża i założeniu konta możemy cieszyć się już możliwościami naszej własnej poczty elektronicznej. PAMIĘTAJ!!! Po każdym skorzystaniu z poczty WYLOGUJ SIĘ!!!

11 BIBLIOGRAFIA

12 KONIEC Dorota Chłapek kl. I a


Pobierz ppt "INTERNET POŻYTECZNIE-"

Podobne prezentacje


Reklamy Google