Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Idą święta… nextnext. Nasze przygotowania do kolejnego poczytajowego spotkania rozpoczęłyśmy już na początku listopada od lepienia aniołków z masy solnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Idą święta… nextnext. Nasze przygotowania do kolejnego poczytajowego spotkania rozpoczęłyśmy już na początku listopada od lepienia aniołków z masy solnej."— Zapis prezentacji:

1 Idą święta… nextnext

2 Nasze przygotowania do kolejnego poczytajowego spotkania rozpoczęłyśmy już na początku listopada od lepienia aniołków z masy solnej.

3 Efekty naszej pracy

4 16 grudnia br. odwiedziłyśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Misiowa Chatka.

5 Zaś 20 grudnia br. maluchy z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi.

6 We wszystkich grupach przedstawiłyśmy montaż słowno - muzyczny Idą święta…. Na początek Sandra Mikicka wyrecytowała wiersz Przyszła zima. Ach jak dobrze, przyszła zima! Już śnieg pada i mróz trzyma. Jest też zdrowo i wesoło Bo śmiech dzieci słychać wkoło. Gdy się ziemia śniegiem bieli Wszystkim serca rozweseli. Już niedługo ciemna nocka Mikołaja w drodze spotka. Przy obrusie śnieżnobiałym W krąg usiądzie grono całe. Gdy kolęda płynie z serca Wszystkich buzia uśmiechnięta.

7 Po czym nastał czas na kolędę Wśród nocnej ciszy, do której melodię na dzwonkach zagrała Karolina Radtke z kl. IIId. Następnie dzieci wysłuchały wierszyka o bałwanie, który przeczytała Agata Jankowska z kl. IIa. Ulepiły dzieci ze śniegu bałwana, W kapeluszu, z fajką w zębach Wygląda na pana. Pewno Ci tu zimno, śniegowy bałwanie, Chodźże do nas do przedszkola Na ciepłe śniadanie. Zaiskrzył się bałwan, jakby śmiał się z tego: - Mróz to mój przyjaciel, stopniałbym bez niego.

8 Wiersz o Zielonej choince pięknie wyrecytowała Sandra Mikicka z kl. IIb. Zielona choinka pięknie przystrojona. Święta blisko już tuż tuż. A pod gałązkami, misie z krasnalkami, Mikołaja wyglądają już. Świecą się lampeczki, Pachną gałązeczki, za oknami trzeszczy mróz. A pod gałązkami, misie z krasnalkami, Mikołaja wyglądają już.

9 Dziewczyny zaśpiewały przedszkolakom także piosenkę Kochany Panie Mikołaju. Był też czas na świąteczne zgadywanki. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi dzieci otrzymały w nagrodę kolorowanki. Po czym wspólnie wszyscy kolorowali bałwanki i choinki. Co przyniosło maluchom dużo frajdy…

10

11 Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć piosenki Jest taki dzień…. Po zakończeniu, której każda grupa otrzymała świąteczny upominek – aniołka z masy solnej.

12 Refleksje: Ania Nowak kl. 2a, która pierwszy raz uczestniczyła w poczytajowym spotkaniu: Bardzo mi się podobało u przedszkolaków. Dzieci były tak zaciekawione, że dosłownie aż otwierały buźki. Wszystkie chętnie uczestniczyły w zabawach, które im proponowałyśmy, były wesołe, uśmiechnięte. To spotkanie dodało mi odwagi. Podczas kolejnego na pewno nie będę miała tremy, bo… włnie ją przełamałam!

13 Opracowała: mgr Dorota Heise n-l bibliotekarz Gimnazjum nr w Koronowie


Pobierz ppt "Idą święta… nextnext. Nasze przygotowania do kolejnego poczytajowego spotkania rozpoczęłyśmy już na początku listopada od lepienia aniołków z masy solnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google