Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja kilku zespołów muzycznych Disco Polo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja kilku zespołów muzycznych Disco Polo."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja kilku zespołów muzycznych Disco Polo.

2 Kiedy powstał gatunek Disco Polo.
Pomysłodawcą nazwy disco polo, stworzonej na podobieństwo Italo Disco (włoski styl muzyczny z początku lat 80. XX w.), był Sławomir Skręta, właściciel wytwórni płytowej Blue Star z Reguł koło Warszawy. Gatunek wywodzi się z muzyki granej na weselach i zabawach przez specjalne zespoły z repertuarem piosenek ludowych i weselnych, przy czym zmianie uległy instrumenty: zamiast akustycznych – elektroniczne, a w latach 80 także elektroniczne klawiszowe, ścieżką wokalną był najczęściej melodramatyczny tekst o nieszczęśliwej miłości. W pierwszej połowie lat 90. muzyka ta stała się zjawiskiem masowym, choć prawie nieobecnym w mediach. Nagrywane poza oficjalnym obiegiem kasety i płyty kompaktowe osiągały ogromne nakłady. W połowie lat 90. disco polo znalazło miejsce w programach telewizyjnych (m.in. audycje Disco Relax i Disco Polo Live w Telewizji Polsat). Kiedy powstał gatunek Disco Polo.

3 Teraz w XX wieku ta muzyka zaczyna się odradzać i znowu zaczyna podbijać Polsce. Muzykę Disco Polo można usłyszeć w min na kanale ITV w programie pt Discostacja oraz w programie Disco Polo Live lub na kanale EDUSAT też pt Disco Polo Live. Wszyscy ludzie którzy słuchają tego gatunku muzyki nie chcą się do tego przyznać ponieważ uważają że ta muzyka jest obciachowa.

4 Zespół BOYS Zespół Boys powstał w 1991 roku. Założyło go pięciu chłopaków. Od początku istnienia zespołu BOYS kompozytorem utworów i autorem tekstów jest Marcin Miller. Zespół reklamował się wszędzie, grał na weselach, dożynkach, i wiejskich zabawach. Pierwszy materiał powstał w garażu. Zespół BOYS może poszczycić się wieloma osiągnięciami i nagrodami. Ogólnie posiada 5 platynowych płyt i 2 złote. W sumie zespół posiada 17 nagród za swoje osiągnięcia.

5 Zespół TOPLES Zespół powstał w czerwcu 1998 roku w Białymstoku. Założycielem, wokalistą, autorem muzyki i tekstów jest Marcin Siegieńczuk. Dziesięć skomponowanych przez niego piosenek zostało wydanych przez katowicką firmę fonograficzną

6 Zespół TROPIC Zespół Tropic powstał w roku. Założyło go dwóch młodych chłopaków z wykształceniem muzycznym. Start jak u każdego był ciężki. Zaczynali od sprzętu muzycznego niskiej klasy grając przede wszystkim wesela w swoim regionie. Pierwszym problemem, jaki pojawił się na drodze było wymyślenie nazwy. Los sprawił, że słownik wyrazów obcych otworzył się na słowie "tropic" i tak już zostało do dziś.

7 Zespół MASTERS Zespół Masters powstał w roku 2006 za sprawą Pawła Jasionowskiego, który jest wokalistą i liderem grupy Paweł jest najmłodszym wykonawcą muzyki Disco-polo, dance w Polsce, sam komponuje piosenki w swoim studio i pisze teksty.

8 Zespół JUNIOR Zespół powstał z inicjatywy dwóch braci, Tomka (voc) i Marcina (voc, git) Popławskich. W 1994 roku zaczęli nękać mieszkańców osiedla wielogodzinnymi próbami w swoim garażu.

9 Zespół MEGA DANCE Zespół Mega Dance powstał w 1998 roku w Białymstoku. Założycielem jest Karol Pietrzak. Początkowo zespół tworzyli: wspomniany Karol, Dariusz "DJ DARIO" Trochimczuk oraz Mariusz Gołaszewski. Obecnie do Karola i Darka dołączyli Marek i Krzysiek.

10 Zespół BASTA Zespół muzyczny BASTA powstał w 2007 roku w Białymstoku. Skład grupy tworzą: Ewa, Boguś, Adaś i Kasia. Założycielką jak i wokalistką jest Ewa, która swoją przygodę z muzyką zaczęła kila lat wcześniej w zespole Viper a następnie jako tancerka i choreograf w zespole Focus.

11 Zespół BUENOS ARES Zespół Buenos Ares powstał w 1996 roku. Jej skład tworzyli wówczas: Anna Florkiewicz (absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu) i Wojciech Domań. Po sukcesie pierwszego singla duet przygotował kolejną piosenkę pt. Buenos Ares, która miała swoją premierę jesienią 1996 roku. Również i ten kawałek spotkał się z życzliwym przyjęciem słuchaczy.

12 Kiedy powstała muzyka Disco Polo?
Boys – Mix 2008 Basta - Speed Toples – zostajemy do końca Buenos Ares – Nie będę Mega Dance – Dni bez Ciebie Junior – jeden gest Masters – Żono moja Tropic – Gdzie jest wolność

13 Koniec


Pobierz ppt "Prezentacja kilku zespołów muzycznych Disco Polo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google