Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SUKCES.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SUKCES."— Zapis prezentacji:

1 SUKCES

2 Czym jest sukces? Sukces to stan zamierzony i zrealizowany w przeciągu czasu nakierowany na spełnianie marzeń i pragnień, gdzie wyznacznikiem jest system wartości i doświadczenia . Człowiek osiąga sukces gdy spełnią się wszystkie jego oczekiwania.

3 Czym jest sukces? Sukces ma różne oblicza i dla każdego oznacza
coś innego. Ma bardzo subiektywny charakter- jedni widzą sukces we wszystkim co robią, czyli niekiedy drobne, codzienne osiągnięcia, inni zaś widzą sukces bardziej materialnie np..: zrealizowanie planów szczęście zdrowie własność materialna załatwienie jakieś sprawy wygrana na loterii, szczęśliwy traf dokonanie czegoś ważnego dzięki własnemu wysiłkowi i staraniom.

4 S- systematyczność U- upór K- kreatywność C- cierpliwość E- emocje S- samorealizacja

5 Ogólnie rzecz ujmując o sukcesie mówimy jak o pojedynczym epizodzie, udanie się czegoś np. wybitny wynalazek, rekordowy skok, bądź o specyficznej dla człowieka sytuacji, która przynosi pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia - triumf. Jest na pewno zjawiskiem bardzo pożądanym.

6 Czynniki pomagające w osiągnięciu sukcesu
Wiara w siebie Wyznaczony i jasno określony cel Aktywność Odporność psychiczna Przedsiębiorczość Gotowość podejmowania ryzyka Wysoka samoocena Inteligencja motywacja Koncentracja Metodyka postępowania czyli metody i zasady Zdolności Podmiotowość, czyli przekonanie że sukces zależy od nas, a nie od losy czy innych ludzi

7 Dziękuję za uwagę!!!


Pobierz ppt "SUKCES."

Podobne prezentacje


Reklamy Google