Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu ze mnie jest !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu ze mnie jest !"— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel lasu ze mnie jest !

2 … bo wiem, co to las jest ! Las to kompleks roślinności, a zwłaszcza drzew rosnących zwarcie wraz ze światem zwierzęcym oraz zależnościami między nimi.

3 … wiem, że wyróżnia się: Lasy iglaste Lasy liściaste Lasy mieszane

4 …i wiem, że …! W lesie iglastym dominują różne gatunki drzew iglastych np. sosna, świerk, jodła, modrzew. W Polsce przeważają lasy iglaste sosnowe (w centrum kraju) oraz świerkowe (w górach).

5 a lasy liściaste… Są to lasy złożone z drzew liściastych, takich jak dęby, buki, klony, graby, olsze. Drzewa te zrzucają liście na zimę.

6 … lasy mieszane Są to lasy, w których występują drzewa iglaste, jak i liściaste. Głównymi gatunkami drzew są: dąb, buk, sosna, świerk, jodła, modrzew, brzoza.

7 Wiadomości o warstwach lasu mam też, gdyż wiem, że:
Wyróżniamy następujące warstwy lasu: Runo leśne ze ściółką Podszyt Drzewa

8 …i, że bardzo ważna jest rola lasu, bo:
rośliny leśne pobierają z atmosfery ditlenek węgla, a wydzielają do niej tlen oczyszczają powietrze z pyłów i innych substancji szkodliwych dostarczają drewna dostarczają pożywienia zwierzętom i ludziom są estetyką i atrakcyjnością krajobrazu

9 Ja, dbając o las: Nie śmiecę, nie hałasuję, nie zrywam roślin, nie niszczę grzybów niejadalnych, nie palę ognisk Biorę udział w sadzeniu nowych drzew

10 Wykonała Karolina Soliwoda kl.VI
Koniec Wykonała Karolina Soliwoda kl.VI


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu ze mnie jest !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google